ЦІКАВІ ПОДІЇ



Свято осені
Минув рiк, i ми знову разом з вами зустрiчаємо нашу дорогу чарiвницю осiнь. Це вона дарує нам яскравi барви дерев i сiрi дощовi буднi, вона лише зрiдка тiшить нас сонячним промiнням i примушує змiнити улюбленi шорти i тенiску на теплу куртку i джинси. Але найголовнiше — осiнь збирає нас знову всiх разом в стiнах рiдної школи.
Ось і цього разу 26 жовтня у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів  відбулося традиційне розважально-інтелектуальне  «Свято осені», а також  конкурс родинних композицій «Чари осені», виставка малюнків «Осінній вернісаж» та виставка солодощів «Смачна випічка».
На свято завітала чарівниця Осінь (учениця 9 класу – Ковальова Катерина) та її помічники осінні місяці.
Свої творчі здібності учні показували в різноманітних конкурсах : «Домашнє завдання», «Подіум», «Танець зі шваброю», «Нагодуй свого партнера», «Збирання овочів», «Козаки збирають врожай», караоке осінніх пісень та інші, всі вони справили на дітей велике враження, принесли чимало позитивних емоцій та радісного настрою.
Після завершення всіх змагань було оголошено переможців у конкурсі «Чари осені»: І місце – родина учениці 1 класу Тихенької Аріни за композицію «Подарунок осені», ІІ місце - родина учня 1 класу Колеснікова Ярослава за композицію «Топіарій», ІІІ місце -  родина учениці 1 класу Гаврилко Дар’ї за композицію «Осінній віночок». У виставці «Смачна випічка» переможцями стали учні 6,7,9 класів. Вони приготували чудові пироги і пригостили ними всіх присутніх. На виставці малюнків найкращий був малюнок «Золота осінь» Колеснікової Уляни учениці 6 класу.
Свято закінчилося, всі залишилися задоволеними. Діти висловили побажання робити такі зустрічі частіше і всім ми домовилися зустрітися вже зовсім скоро – зустрічати королеву зиму. Отож до зустрічі!

















18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми
         У світі процвітає работоргівля… І це не згадка про страшний період рабства у прадавні часи.
         Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 мільйонів людей стають «живим товаром».Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати добру роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів.
         З метою підвищення рівня знань учнів щодо поняття «торгівля людьми», прав та свобод громадян, державних та міжнародних документів про боротьбу з торгівлею людьми у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів організовано проведення просвітницько-профілактичних заходів з теми «Запобігання торгівлі людьми». У ході проведення заходів, учні 6,7, 9-х  класів переглянули презентацію та брали активну участь в обговоренні відеоролика «Рабовласники ХХІ сторіччя».
          Для учнів початкових класів були проведені виховні години «Незнайомі люди. Правила поведінки», які були спрямовані на формування в учнів навичок безпечної  поведінки,  спостережливості.  









Козацькими шляхами
         З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України та національно-патріотичного виховання учнів у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів з 8 по 12 жовтня відбулися заходи з нагоди Дня захисника України, свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва.
Класні керівники 1-9 класів провели години спілкування на тему «Сучасні захисники України», під час яких познайомили учнів з історією свята Дня захисника України та пригадали традиції славного українського козацтва.  Протягом тижня проводився конкурс малюнків «Слава захисникам України».
10 жовтня відбулося свято «Козацькому роду нема переводу». До маленьких козачат завітав справжній український козак, щоб помірятися відвагою та спритністю, а дівчатка веселили всіх присутніх козацькими піснями, танцями.
11 жовтня учні 9 класу виготовили плакат «Слава Україні!Героям слава!» та зібрали всіх учнів школи на флеш-моб. Учитель історії Антюхова В.В. провела у 7 класі тематичний урок «Військове мистецтво козаків». Шкільний бібліотекар Турочек С.В. запропонувала учням 6,7,9 класів переглянути документальний фільм «Аеропорт». . Після перегляду фільму відбулося активне обговорення, під час якого байдужих не виявилося, адже мужність, звитяга захисників захоплює сучасну молодь.
12 жовтня всі учні школи взяли участь в інтелектуально-спортивному заході «Нащадки козацької слави». Майбутні захисники продемонстрували свої танцювально-вокальні таланти, спритність, кмітливість та ерудицію, які згодом творитимуть історію своєї держави та будуть справжніми патріотами своєї Батьківщини.
14 жовтня має бути святим днем не лише для православних християн, але й для всіх свідомих громадян: ми не повинні бути байдужими до минулого рідного краю. У цей складний для України час потрібно знаходити те, що єднає нас – різних, проте рівних громадян вільної держави. Радісно, що українська молодь ревно береже історичну пам'ять нашого народу і популяризує його традиції.
            .    













 В.О.Сухомлинському присвячується...
         28  вересня 2018 року виповнилося 100 років з дня народження видатного педагога-митця, який  все своє життя віддав дітям,  Василя Сухомлинського.
         В рамках проведення місячника шкільних бібліотек, присвяченого цій видатній подіі, у Максимівській ЗОШ І-ІІст. пройшов виховний захід  для учнів початкової школи під назвою «Школа казок Василя Сухомлинського», на якому діти познайомилися з деякими фактами біографії Василя Сухомлинського. Розглянуто та обговорено правила, за якими письменник за допомогою своїх творів навчав жити своїх маленьких підопічних, а саме: «Будь добрим і чуйним до людей», «Поважай та шануй батька й матір», «Усі блага і радощі життя створюються працею», «Люби і шануй свій рідний край». Учні з цікавістю слухали казки, обговорювали ситуації, описані в казках, робили для себе деякі висновки.
  На останок всі присутні ознайомилися з книжковою виставкою за творами видатного митця.       













День Захисника Вітчизни
         З нагоди відзначення Дня Захисника України, Дня українського козацтва та згідно плану виховної роботи в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів для учнів початкових класів 10 жовтня 2018 року відбулося урочисте свято під назвою "Козацькому роду нема переводу".

         До маленьких козачат завітав справжній український козак, щоб помірятися відвагою  з майбутніми козаками, випробувати їх силу та спритність. Дівчата веселили учнів, вчителів та гостей свята веселими козацькими піснями, танцями, лунали гуморески, козацькі пісні. Всі присутні мали змогу взяти участь в конкурсах, історичній вікторині, заспівати пісні – одним словом поринути на деякий час у  світ українського козацтва.













День працівників освіти
Щорічно в першу суботу жовтня в більш ніж 100 країнах світу відмічається одне з  найпотрібніших свят – день вчителя. Це свято для всіх вчителів та працівників сфери освіти – день, в який проголошуються роль та заслуги вчителів в процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їх неоцінний внесок в розвиток суспільства.   
 День учителя… Хвилюючий день, якого з нетерпінням чекають і вчителі, і учні – день учнівського самоврядування. Саме в цей день учні можуть відчути себе вчителями та дізнатися більше про професію вчителя.
Цього року цей день у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів пройшов на «ура!». Зранку звучали пісні про вчителів, і тому кожен   заходив до школи з ніжною усмішкою на обличчі. В фойє школи була виставка плакатів «Зі святом вас, любі Вчителі!!!».
Учні  школи підготували святковий концерт на честь вчителів, де висловлювали свою щиру подяку за любов, розуміння, за те, що допомагають стати на вірний шлях. Вчителів та працівників школи привітав голова Новоукраїнської сільської ради Перетятько О.І. Від громадської організації "Схід-дій" були вручені подарунки для школярів (м'ячі).
 Ведучими концерту були учні 9 класу Сусідко Ярослав і Ковальова Катерина. На святі звучали пісні, гуморески, вірші, розігрувались сценки, жартівливі танці. І учні, і вчителі були задоволеними.
Школярі  вітають своїх улюблених вчителів, дарують їм квіти і маленькі знаки уваги. Проте найголовніший подарунок у цей день - це вираз подяки та безмірної поваги до такої нелегкої,  але так потрібної вчительської праці.

















Інформація
про підсумки проведення Тижня безпеки життєдіяльності
24.09 – 28.09.2018 р.

      Згідно наказу № 146 від 18 вересня 2018 року «Про проведення Тижня безпеки життєдіяльності учнів» в Максимівській загальноосвітній школі  І-ІІ ступенів проводився Тиждень безпеки життєдіяльності з 24.09 по 28.09.2018 року.
Основною метою проведення тижня є збереження життя і здоров'я  учнів навчально-виховного процесу, їх чіткого усвідомлення про  небезпечні і шкідливі чинники, що виникають у навколишньому середовищі, їх ідентифікації,  формування умінь і навичок у створенні безпечних умов життєдіяльності  у середовищі перебування, усвідомлення світоглядних принципів гармонійних стосунків людини з технікою, природою та суспільством,  моделювання дій школярів у різних надзвичайних та екстремальних ситуаціях, надання першої медичної, само- та взаємодопомоги.
24 вересня Тиждень розпочався загальношкільною лінійкою, на якій учні ознайомилися із заходами Тижня, а також цього дня були проведені позачергові інструктажі з охорони праці для педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу школи.
26 вересня директором школи Гайдашем А.В. та відповідальними за охорону праці та пожежну безпеку у школі Антюховою В.В., Бірюковою Т.Л. переглянуті інструкції з охорони праці, проаналізовано заходи щодо покращення матеріального стану з пожежної безпеки.
Протягом Тижня класними керівниками 1 – 9 класів проведено години інформування, бесіди на тему : «Подбай про свою безпеку», поновлено куточки безпеки життєдіяльності. Вчителі-словесники провели  написання диктантів та переказів на тему пожежної безпеки.
Класовод 2 класу Луцик Д.В. 25 вересня залучила всіх учнів початкових класів до гри «Поле чудес» під назвою  «Хай дитина знає кожна – жартувати з вогнем не можна!» Учитель основ здоровя Воробйова А.І. організувала для учнів 1-9 класів практичні заняття «Правила поведінки під час пожежі. Користування вогнегасниками».
Для учнів 6,7,9 класів на виховних годинах згідно розкладу уроків  проведені години спілкування: «Профілактика невиробничого травматизму серед учнів».  Бібліотекар Турочек С.В. підготувала та здійснила демонстрацію відеофільму з правил поведінки в побуті  «Пожежа в квартирі».
27 вересня заступником директора з НВР для учнів 6, 7 класів проведено вікторину «Запобігти, врятувати, допомогти». Вчителем образотворчого мистецтва Шепелєвою Л.І. та класоводами початкових класів була організована виставка малюнків «Якщо виникла пожежа».
         28 вересня учителем фізичної культури  Гайдашем А.В. було проведено фізкультурно-пізнавальну гру «Увага! Небезпека!». Класний керівник 9-го класу Саєнко Л.Т. провела інтелектуально-пізнавальну гру на протипожежну тематику «Що?Де?Коли?» та провела бесіду «Допоможи собі сам»





















Дорожній рух - як помічник людини!

         Новий 2018-2019 навчальний рік у нашій школі розпочався проведенням місячника з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму «Увага! Діти на дорозі!». І все це не випадково, адже сучасний світ, з його насиченістю автошляхів та вулиць, повний небезпек для маленьких пішоходів. Єдиний необачний крок може зупинити щасливу дитячу ходу, замінивши її болем.
            За статистичними даними щороку спостерігається значне зростання ДТП за участю дітей. Зважаючи на це, зусилля педагогів в перші дні навчального року були спрямовані на повторення з дітьми правил безпечної поведінки на вулицях.
         На виконання завдань Державної цільової програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2018 року, спільних заходів визначених наказом Національної поліції України від 16.08.2017 № 720 «Про затвердження Плану заходів Національної  поліції України щодо проведення з 20 серпня по 20 вересня 2018 року профілактичних заходів «Увага! Діти – на дорозі!», з метою проведення комплексу профілактичних заходів  щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму напередодні та в перші дні 2018-2019 навчального року, удосконалення форм і методів профілактичної роботи серед неповнолітніх учасників дорожнього руху,  в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів була проведена належна виховна робота, спрямована на прищеплення дітям навичок безпечної поведінки на дорозі, запобігання випадків травмування дітей в автопригодах.
     Протягом місяця та тижня по класам пройшли класні батьківські збори «Травматизм дітей з ДТП та заборона використання транспортних засобів неповнолітнім». З учнями 1-4 класів були проведені години спілкування «Я - пішохід» (1-2 класи, класоводи Решетняк А.І., Луцик Д.В.) та «Правила дорожнього руху. Знай! Виконуй! » (4 клас, класовод Свистун Л.І.).
         Учні 6 класу під керівництвом заступника директора Антюхової В.В. взяли участь у практичному занятті "Рух велосипедистів дорогами села".    
         Класні керівники 7  та 9 класів (Воробйова А.І., Саєнко Л.Т.) провели з учнями тренінг  "Безпека на дорозі". Учні мають достатній рівень знань про те, де в яких місцях треба переходити вулицю, як діяти в екстремальних ситуаціях, щоб зберегти своє життя учні мають достатній рівень знань про те, де в яких місцях треба переходити вулицю, як діяти в екстремальних ситуаціях, щоб зберегти своє життя та залишити у безпеці інших.та залишити у безпеці інших.
            Місячник закінчився, але профілактична робота продовжується, адже безпека життєдіяльності є однією з головних умов існування людини.              












Престольне свято села Максимівка
У п’ятницю 14 вересня жителі села Максимівка відзначили престольне свято свого храму. День вшанування пам’яті святого покровителя Симеона Столпника є святом всього села, і тому з самого ранку до храму почали сходитися люди, а згодом і з’їжджатися запрошені священники сусідніх парафій, голова Новоукраїнської сільської ради Перетятько О.І. та гості. 
На святковій Божественній літургії були присутні також учні Максимівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.
  Після закінчення Божественної літургії був звершений хресний хід навколо храму з читанням Євангелія та окропленням святою водою. Наприкінці були проголошені уставні многолітня.

За святковою трапезою зібралися дорослі парафіяни та гості, а кожна дитина отримала солодкий подарунок.














День визволення Донбасу
         День визволення Донбасу святкується кожен рік 8 вересня. Вже 75 років минуло з тієї пам'ятної дати, коли Донецьку область звільнили від фашистських загарбників, але пам'ять людська живе й донині. Щороку  учні Максимівської школи I-II ступенів відзначають 11 вересня День визволення села від німецько-фашистських загарбників: проводять уроки пам'яті, знайомляться з книжковою виставкою "У вогні палала рідна сторона", покладають квіти до стели "Скорботна мати".
         Серед гостей були присутні воїни ЗСУ, діти війни, вдови. Після уроку мужності кращі учні школи  поклали квіти до пам'ятника загиблих воїнів-максимівців.







Новий навчальний рік почався!
3 вересня 2018 року у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбулися урочистості, присвячені початку 2018-2019 навчального року – «Свято першого дзвоника».
Це велике загальношкільне свято, яке адресоване учням, вчителям і батькам. Щиро та піднесено звучали слова директора школи Гайдаша А.В.. На урочистій церемонії також виступили гості: директор ВД «Агроресурс» Міломаєв П.О., голова батьківського комітету Сусідко С.О., отець Сергій, вітання першокласникам, напутнє слово для учнів 9-го класу. Проте найповажнішими та  найурочистішими були на лінійці першокласники. Всі учні отримвали солодкі подарунки від благодійного товариства.
 Свято змін, саморозвитку, самовдосконалення та вивчення нового. Для кожного воно має особливе значення: учні очікують на цікаві, потрібні відкриття, нові пригоди та знайомства; педагоги – на вдячних, здібних і талановитих учнів; батьки – на успіхи та старанність своїх дітей. Батьків та вчителів поєднує спільне бажання –  виховання громадян України з міцними та глибокими знаннями, формування у них високої культури та моралі, громадської активної позиції.
Сріблом лине урочистий передзвін шкільного дзвоника. Новий навчальний рік, нові звершення, нові досягнення починаються!









Свято в таборі відпочинку

Я — українець. Є у мене право
На рідну мову та свою державу,
На гордий прапор золотисто-синій,
На щастя жити у такій країні.
Такими словами розпочалася тематична лінійка у пришкільному дитячому закладі відпочинку «Сонечко» при Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 14 червня 2018 року, присвячена Дню Конституції України.
 З метою посилення патріотичного виховання дітей, сприяння формуванню  національних та європейських цінностей, як повага до прав людини, верховенство права у закладі відбулися ряд заходів до цього свята.
Вранці вихователі табору  провели  ряд бесід та вікторин, спрямованих на формування патріотизму, відповідальності за долю нації та держави, виховання  розуміння високої цінності українського громадянства, формування поваги до Конституції України та державної символіки.

Справжнім святом для вихованців стала розважально-конкурсна програма «Я люблю Україну». Команди змагалися за краще знання історії, культури, традицій та обрядів рідної країни. Ця програма передбачала формування у дітей національної свідомості, любові до України, шанобливого ставлення до його культури, здатності зберегти свою національну ідентичність, пишатися приналежністю до українського народу.      Із гордістю можна зазначити, що наші вихованці бережуть і продовжують культурно-історичні традиції своїх батьків та дідів.










Безпека на дорозі – безпека життя

З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому, щоб зберегти своє здоров'я та життя, потрібно завжди чітко дотримуватись встановлених Правил дорожнього руху.
З метою посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах та закріплення знань Правил дорожнього руху у Максимівській загальноосвітній школі І - ІІ ступенів з 21 по 25 травня минув Тиждень безпеки дорожнього руху.  Відповідно до тематики Тижня в школі проводилися  інформативні виховні  заходи, спрямовані на підвищення обізнаності та усвідомлення найгостріших проблем безпеки дорожнього руху.
На загальношкільній лінійці «Знай та вивчай Правила дорожнього руху» вчитель основ здоров’я Воробйова А.І. та учні 6 класу ознайомили присутніх з історією виникнення Правил та необхідністю їх дотримання. Цікавинкою стала інтерпретація значень дорожніх знаків щодо шкільного життя. Також дирекцією школи було представлено план заходів у рамках Тижня.
Шкільний бібліотекар підготував виставку інформаційних матеріалів «Правила дорожні знать повинен кожний». Класний керівник 8 класу Сажко Л.А. провела виховну годину «Знай та виконуй Правила дорожнього руху» у формі інтерактивної бесіди із застосування фото-  та відеоматеріалів профілактичної роботи із безпеки дорожнього руху. Учні повторювали правила дорожнього руху, розглядали ситуації, що можуть виникати на дорогах, ділилися своїми знаннями з однолітками, розгадували загадки, пригадали види та значення дорожніх знаків, відповідали на питання вікторини.
Учитель основ здоров’я провела турнір на кращого знавця Правил дорожнього руху серед пятикласників «Автомобіль. Водій. Пішохід». Учні самостійно обирали питання певної категорії, за правильну відповідь отримували відповідну кількість балів. Переможцями у грі стали Колесникова Уляна та Кілаш Дмитро (5 клас), набравши однакову кількість балів. Учні 8 класу підготували повідомлення про статистику дорожньо-транспортних пригод та їх причини, обговорювали ситуації, що призводять до травматизму, розв’язували цікаві задачі.
У нашій школі велика увага приділяється вивченню Правил дорожнього руху з учнями початкових класів, адже саме вони найменше знають про безпечне поводження на дорозі. Протягом тижня проводились хвилинки безпеки, під час яких за допомогою бесід, перегляду ілюстрацій, ігор з розмальовками, читання художніх творів, створення ігрових ситуацій дітям початкової школи надавалась можливість запам’ятати та вивчити правила безпечних ігор поблизу дороги. Учні 1-4 класів переглянули повчальну телепередачу «Азбука безпеки з тітонькою Совою», яка ознайомила школярів з історією виникнення та розвитку транспортних засобів, Правил дорожнього руху, діти переконалися у необхідності дотримуватись Правил дорожнього руху.

У кінці Тижня безпеки дорожнього руху були підведені  підсумки. Всі заходи під час проведення Тижня безпеки дорожнього руху пройшли на належному рівні. Кожен день був цікавим, корисним та різноманітним. Виховні заходи  дали змогу дітям одержати достатньо знань щодо бережливого ставлення до свого здоров’я та оточуючих людей.














Відкриття табору відпочинку
Чого біля школи гуртуються діти,
Нарядні й веселі, ніхто не сумний?
Бо розпочалося справжнісіньке літо,
Відкрив свої двері і табір шкільний.

 29 травня 2018 року у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбулося  відкриття пришкільного  табору відпочинку "Сонечко". Заступник директора з НВР Антюхова В.В. провела інструктажі з вихователями з техніки безпеки, а вихователі, в свою чергу, провели роз’яснювальну роботу з даного питання з вихованцями табору, ознайомили їх з режимом та планом роботи на табірну зміну.  Протягом дня  діти розучувати пісні та танці, виготовляли емблему для закладу відпочинку. Після чого відбулася урочиста лінійка в присутності начальника табору – Луцик Дарини Вадимівни та  директора школи –Гайдаша Анатолія Вікторовича. В урочистім відкритті  взяли участь всі діти початкової школи.  Вихователі провели з дітьми багато цікавих ігор та змагань. 








Свято Останнього дзвоника
         25 травня 2018 року в Максимівській загальноосвітній школи І-ІІ ступенів відбулося традиційне свято останнього дзвоника!
 Останній дзвоник – це чудова традиція, тепле родинне свято, яке не можна замінити. Свято зібрало учнів, батьків, учителів, запрошених шановних гостей: директора виробничої дільниці ПРаТ «Агроресурс» Міломаєва П.О., депутата сільської ради Аврамченко Л.В., командира батареї ЗСУ Білоусова М.О. та його підлеглих, голову батьківського комітету Сусідко С.О., отця Сергія. Вони вітали  усіх з довгоочікуваною миттю, що дає початок відпочинку та літньому теплу.    
Гарний настрій та багато позитивних емоцій подарували присутнім виступи учнів школи. І звичайно, найприємнішими були побажання учнів. Вони подарували вчителям квіти, прочитали присвячені їм вірші та щирі і теплі слова подяки.
Адміністрацією школи були нагороджені багато учнів за високі досягнення у навчанні та участі у різноманітних конкурсах.
Аврамченко Л.В. від імені усього депутатського корпусу вручила  усім дітям морозиво.

Усім учням і батькам хочеться побажати Божого благословення, міцного здоров’я, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів! Нехай знання, отримані в школі, неодмінно стануть запорукою вагомих здобутків та допоможуть досягти омріяних вершин!

















День Європи в Україні
         18 травня 2018 року в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбулося свято, присвячене Дню Європи в Україні.
         Виховний захід відбувся в формі презентацій країн Європи. Діти залюбки представляли  одну із обраних країн. Музичний зал, прикрашений прапорами Європейського Союзу та України, переповнювався ароматами страв, традиційних для кожної країни, та майорів різнобарвними національними костюмами. Атмосфера свята була емоційно піднесеною. Присутніх захопила пісенька німецькою мовою у виконанні учнів першого класу.  Дефіле дівчаток третього класу у національних костюмах Італії милувало око глядачів. Запальним іспанським танцем учні п’ятого класу ще більше підняли настрій глядачам. Польща, Англія , Франція – країни, презентовані учнями шостого, сьомого та восьмого класів, чарували красою національних костюмів та страв. У залі лунали гімни усіх країн Європи. Діти пізнали багато цікавого і корисного.
         Господинею заходу була заступник директора з навчально-виховної  роботи  Антюхова В.В., яка наприкінці свята запропонувала учасникам цікаву вікторину. Усі школярі взяли у ній активну участь, а переможці були відзначені директором школи Гайдашем А.В.

         Можна з упевненістю сказати, що повага до всіх країн Європейського Союзу назавжди залишиться у серцях юних максимівців.





















На білих крилах  рушників несе надію Україна
17 травня цього року у Максимівській ЗОШ І – ІІ ступенів відзначався День вишиванки – всеукраїнського свята, покликаного зберегти споконвічні народні традиції та носіння етнічного вишитого одягу. Воно носило назву  «На білих крилах  рушників несе надію Україна».
  Цього дня учні та вчителі із задоволенням одягли вишиванки, а деякі діти були у вишиванках своїх прабабусь. У ході сценарію звучали вірші, пісні про українську вишивку. Дружніми аплодисментами зустріли присутні пісні у виконанні шкільного ансамблю  «Джерельце» (художній керівник А.В. Гайдаш):  «Мамина сорочка» , «Розкажи про Україну» ,  «Вишиванка», «Червона калина»,  «Червоні маки». Свято було насичене танцями української тематики: «Україна – це ми» (учні 5 класу),  «Чарівні україночки» (учні 6 класу),  «Мир над Україною» (учні 6-8 класів) та інші (художній керівник  - вчитель початкових класів Свистун Л.І.) Також діти переглянули презентацію  «Українська вишивка», що поглибило їхні знання з історії вишивки, регіональних особливостей народної вишивки. Глядачам дуже сподобалась виставка , що складалась з українських вишитих рушників, сорочок та інших виробів під назвою  «Чарівна краса  вишиванки» , а також книжкова виставка про українську народну вишивку  «Українські вишиванки – наче райдуги світанки»

 Проведення цього свята продемонструвало, що учні відчувають себе справжніми українцями-патріотами, що вони налаштовані на збереження культури, звичаїв та традицій українського народу. 
















Збережемо память про подвиг
         На виконання Указу Президента України від 29.03.2018 №85 «Про відзначення у 2018 році «Дня памяті та примирення і 73-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні»,  з метою належного відзначення у 2018 році Дня памяті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вшанування подвигу звитяжців старшого покоління, увічнення памяті жертв війни, а також консолідації суспільства та утвердження ідеалів миру у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів були проведені різноманітні виховні заходи меморіального, інформаційно-просвітницького характеру.
         Учні середньої ланки школи відвідували дітей війни з метою  допомагати їм у благоустрої подвір’я, вручити вітальні листівки та квіти.  Цікавим був відеоурок на тему  «Світ після Другої світової війни», в обговоренні  якого діти взяли активну участь. Для учнів початкової школи проводилися години спілкування та бесіди: «Покоління, що пережило війну», «Мій прадід», «Подвиг немає забуття». Також учні, педагоги та працівники школи старанно  упорядкували меморіальну стелу    «Скорботна мати».
 Протягом 2-8 травня в школі проводилася акція «Маки памяті» з метою утвердження традиції застосування цього символу як знаку памяті про тих, хто загинув в усіх війнах минулого. Учні, педагоги та працівники школи виготовляли штучні квіти маку для використання як елемента до одягу  та прикрашення святкової зали для урочистих заходів.
         У бібліотеці школи учні мали змогу ознайомитися з історичними матеріалами, документами та фотоматеріалами часів Другої світової війни. Була організована книжкова поличка та тематична фотовиставка «Друга світова війна».
         8 травня відбулася урочиста літературно-музична композиція «Пам’ятаємо! Перемагаємо» за  участю дітей-війни Другої світової війни та воїнів АТО. Свято розпочалося  вітальним словом голови Новоукраїнської сільської ради Перетятька Олександа Ілліча. У своєму виступі Олександр Ілліч  приділив особливу увагу питанню пам'яті про трагічні події Другої світової війни, яка має стати застереженням від їх повторення в майбутньому. Учні школи підготували танці, пісні та вірші про Перемогу, про Україну, про мир. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих воїнів у Другій світовій війні та покладанням квітів до меморіальної стели «Скорботна мати».
        

























         
Ми – переможці!
З 02.05.2018 р. до 05 05.2018 р. серед школярів у Марїнського району відбувався відкритий Туристичний зліт на території спортивної бази  «Волна» . Метою цього заходу стали популяризація та подальший розвиток туризму, активізація туристської роботи в школах району та підвищення рівня туристської майстерності учнів.
 Максимівську загальноосвітню школу І – ІІ ступенів представляла на зльоті команда  «Нащадки козаків» , що складалася з 8 учнів молодшої вікової групи на чолі з капітаном команди Сусідком Ярославом (8 клас) та керівника групи Воробйової А.І.
З першого ж дня на загальній лінійці учнів ознайомили з щоденним планом дій кожної команди, що прибули на зліт. Тепла, сонячна весняна погода допомагала дітям створити гарний настрій, дала змогу всім учасникам не тільки позмагатись, але й відпочити, розважитись.
Програма туристичних змагань була  дуже насиченою і передбачала такі конкурси:  «Туристсько-спортивна смуга перешкод»,  «Розпалювання і гасіння багаття», «Кидок мотузки»,  «В’язання вузлів», «Бівак»,  «Знання карти України»,  «В’язання ношів»,  «Стрільба»,  «Відун»,  «Фотогалерея», «Пластун»,  «В колі друзів» (конкурс туристської пісні),  «Рятівник»,  «Перетягування линви»,  «Лава на лаву».  Кожній команді слід було виконати домашнє завдання під назвою  «Добре діло».  Можна з впевненістю сказати, що  усі види змагань наші діти успішно виконали,  виявивши неабияку витривалість, кмітливість, спортивну загартованість.
 Змагаючись з командами інших шкіл, «Нащадки козаків» підтвердили головне правило клятви туристів:  «Один – за всіх, і всі – за одного!» Можливо, саме воно привело команду  до перемоги. Було стільки радості, емоцій, коли на заключній лінійці ми дізнались про завойоване І місце серед команд молодшої вікової групи!
Діти  провели чудові дні квітучої весни на лоні живої природи та отримали багато яскравих і позитивних емоцій.
Дуже приємним було те, що учасників  зльоту привітали народний депутат  Верховної Ради України Сажко С. М., голова Марїнської державної адміністрації, районної військово-цивільної адміністраці] Мороз В.В. По завершенні зльоту кожній школі вручили цінні подарунки: палатки,  котелки та грамоти.
Директор нашої школи Гайдаш А.В.,  учні  команди та вчителі висловлюють щиру подяку голові правління МРГО УСВА  М. І. Гладкому та організатору туристичного зльоту
 О. Г. Георгієву за постійну увагу, піклування, турботу про дітей,  допомогу порадою, вони провели стільки безсонних ночей, вболіваючи за збереження життя і здоров’я дітей.










                                                     
Тиждень знань з безпеки життєдіяльності

У Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, у зв’язку з проведенням цілеспрямованої профілактичної роботи зі школярами щодо профілактики травматизму, виховання поважного ставлення до безпеки людини, формування у підростаючого покоління світоглядних та етичних основ здорового способу життя, усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, що виникають під час порушення життєвого процесу у побуті, під час навчання  чи в соціальному середовищі у період з 23 по 27 квітня 2018 року проводився Тиждень знань з безпеки життєдіяльності.
Розпочався Тиждень загальношкільною лінійкою, на якій заступник директора з навчально-виховної роботи Антюхова В.В. ознайомила школярів, педагогів та працівників школи з планом заходів.
Протягом тижня було проведено :
для учнів 1-го класу класоводом Луцик Д.В. проведено бесіду «Один вдома». Учні 3-го класу взяли участь у рольовій  грі «В гостях у світлофора». Виховну годину під назвою «Вогонь – ворог! Вогонь –друг!» проведено у
 4-му класі  (класовод Решетняк А.І.). Також для учнів 1-4 класів проводився позакласний виховний захід «Бережіть себе!». Школярі взяли активну участь у різних змаганнях та конкурсах, виставці малюнків «Ми за здоровий спосіб життя!», інсценізації сценок казкових героїв, які опинилися в складних життєвих ситуаціях;
учні 8-го класу (класний керівник Сажко Л.А.) організували цікаву прес-конференцію «Безпечна поведінка, запорука здорового та щасливого життя!», на якій обговорювалися питання безпечної життєдіяльності та профілактики травматизму. Правила поведінки у формі міні-лекторію під рубрикою «Це повинен знати кожний» проведено класними керівниками  5-7 класів (Саєнко Л.Т., Воробйова А.І., Здреник В.В.) за  темами:  «Безпека щоденного життя», «Надзвичайні ситуації», «Знай правила дорожнього руху».
Черговими вчителями було організовано відпочинок та ігри дітей на перервах.
Медичною сестрою Зелінка С.І. було організовано з дітьми відпрацювання практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та надання  першої домедичної допомоги постраждалим . Вона зупинилася на першочергових рятівних діях, які потрібно зробити при аварії, нещасному випадку чи хворобі до прибуття медичних працівників.
В рамках тижня безпеки життєдіяльності було проведено день цивільного захисту, який розпочався єдиним уроком на тему "Дії при загрозі та виникненні можливих надзвичайних ситуацій, використання засобів захисту та надання першої домедичної допомоги постраждалим".
         Були розглянуті питання цивільного захисту та організовано з дітьми відпрацювання практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій за сигналом "Увага всім!". У холі школи було організовано виставку засобів індивідуального захисту. Школярі взяли активну участь у тренувальних та практичних заняттях «Дії під час надзвичайних ситуацій», «Евакуація під час пожежі», «Одягання протигазу», "Виготовлення засобів індивідуального захисту". Учні початкових класів взяли участь у брейн-ринзі «Щоб у радості зростати, лиха слід не допускати».Для учнів 5-8 класів організовано змагання під назвою «Школа виживання».

Проведені виховні заходи були змістовними, корисними, захоплюючими та  цікавими. Злагоджені дії учнів, педагогів та працівників школи показали добрий рівень знань з  безпеки життєдіяльності.


























Історичний екскурс «Історія, олюднена постатями:
П. Скоропадський в українській історії»

          2017 рік проголошено Роком Української революції 1917-1921 років. Відповідний Указ підписав Президент України Петро Порошенко. Цим Указом одним із пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017-2021 роки визначено вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917-1921 років.
         З нагоди цієї пам’ятної дати 25 квітня 2018 року в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проведено загальношкільні виховні заходи. Мета проведення заходів: поглибити знання учнів про ключові події Української революції 1917–1921 років, політичних, громадських, військових, культурних діячів того періоду українського державотворення; звернути увагу на актуальність ідей суверенності та соборності держави, її територіальної цілісності як головних чинників розвитку України; активізувати пізнавальний інтерес учнів до засадничих події революції та боротьби за державність; розвивати різні види вмінь, навичок, творчого мислення – основи формування громадянської, історичної та національної свідомості школярів; формувати активну громадянську позицію учнів і почуття патріотизму.
         Вчитель історії Антюхова В.В. підготувала презентацію на тему "100-річчя прийняття Конституції УНР та прихід до влади гетьмана П.Скоропадського 29 квітня 1918 року". Потім учні взяли активну участь у вікторині, присвяченій цим історичним подіям.
         Бібліотекар Турочек С.В. представила книжкову виставку літератури з описом подій Української революції 1917-1921 років  "Роки революції, сторіччя пам’яті".








Спорт для всіх – спільна турбота
Учні 3-8 класів, педагоги та працівники  Максимівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів протягом 01-30 квітня 2018 року взяли участь в проведенні «Всеукраїнського місячника “Спорт для всіх – спільна турбота” в рамках якого було проведено заходи з упорядкування  спортивного майданчика та покращення умов для регулярних занять з фізичної культури та спорту. Прибрано територію, нанесено розмітки футбольного поля, бігової доріжки. Пофарбовано гімнастичне обладнання,  найелементарніші снаряди з шин, футбольні чи хокейні ворота, які можуть слугувати найпростішим тренажером для занять спортом.
Завдяки допомозі ПрАТ «Агроресурс» в особі директора виробничої дільниці Міломаєва П.О. завезено пісок на територію спортивного майданчика для облаштування стрибкової ями та території навколо гімнастичних снарядів, з метою запобігання дитячого травматизму.
Активні учасники Всеукраїнського місячника “Спорт для всіх – спільна турбота” були відзначені на загальношкільній лінійці адміністрацією школи. 
Отже, цілі та завдання місячника «Спорт для всіх – спільна турбота» – упорядкування та облаштування спортивних майданчиків напередодні весняно-літнього сезону виконанні в повному обсязі.









Дзвони Чорнобиля
          
32 роки тому  – 26 квітня 1986 року  – світ облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу. Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців.
26 квітня 2018 року в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проведено ряд виховних заходів, присвячених вшануванню пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Учитель історії Антюхова В.В. підготувала презентацію на тему «Чорнобиль – довгий слід трагедії», в якій висвітлила основні причини та наслідки аварії.
Бібліотекар Турочек С.В. облаштувала книжкову тематичну виставку під назвою «На Чорнобиль журавлі летіли». Особливе враження справила на учнів  пісня, яка звучала під час огляду виставки.
Учні 5-8 класів взяли активну участь у виховних заходах: декламували вірші, розповідали про земляків-максимівців (Кінжерський Р.В., Будовський Є.М.), які також брали участь у ліквідації наслідків аварії.

Нехай прийдешні покоління завжди пам’ятатимуть уроки Чорнобиля, щоб над нашою планетою завжди було мирне, чисте небо, а в оселях панував лише мир, щастя та добробут.







День довкілля
         З метою поліпшення благоустрою, озеленення та санітарного стану навколишнього середовища в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 20 квітня 2018 року було проведено День довкілля .
         Були впорядковані, приведені до належного естетичного та санітарного стану навчальні території, квітники, спортивний майданчик. Висаджено дерева, багаторічні кущі та квіти. В процесі озеленення території школи брали участь учні 1 - 8 класів та педагогічний колектив.
         Під час проведення огляду-конкурсу шкільних клумб на краще їх озеленення та упорядкування призові місця здобули наступні клумби :
1 місце – 5 клас, класний керівник Саєнко Л.Т.
2 місце – 6 клас, класний керівник Воробйова А.І.;
3 місце – 8 клас, класний керівник Сажко Л.А..
         Озеленення навчальних закладів відіграє важливу роль у вихованні підростаючого покоління, розвиває в учнів почуття дбайливого господаря закладу, в якому вони навчаються, активізує пізнавальну, творчу та просвітницьку діяльність школярів.
         Учнівським самоврядуванням під керівництвом вчителя історії Антюхової В.В..упорядкована меморіальна стела "Скорботна мати", на якій викарбувані іменами загиблих у Другій світовій війні.
Класними керівниками 1-8 класів було проведено виховні години на тему: «Природо, ти – наш другий дім»,«Ліс, сад, парк – оберігає землю і ландшафт», у ході яких школярі обговорювали екологічні проблем нашої області, висловлювали свої думки щодо забруднення та покращення її екологічного стану.
         З особливим завзяттям учні школи взяли участь у акції “Посади дерево і збережи його”, яка відбулася 19 квітня 2018 року.
           















«Серце до серця»
        В рамках акції «Відповідальність починається з мене» в Максимівській  ЗОШ І-ІІ ступенів протягом тижня з 16 по 20 квітня 2018 року була проведена благодійна акція «Серце до серця». У рамках акції класними керівниками школи були проведені виховні години з метою формування в учнів толерантного ставлення до людей, які мають вади фізичного розвитку.       
       Також учнями школи було зібрано 250 гривень для закупівлі медичного обладнання. Гроші були перераховані на рахунок «Серце до серця».








  
У тиші врочистій до памяті йдемо
 11 квітня  у всьому світі відзначається Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів. Цей день встановлено у 1991 році згідно з рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.
З метою вшанування пам’яті мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто, місцях примусового утримування та висловлення поваги старшому поколінню, на долю якого випали неймовірні муки і страждання 11 квітня в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів було проведено виховні заходи.
Під керівництвом учителя історії Антюхової В.В. учні 6 класу: Афендікова В., Вакуленко В., Касанін А., Кузьміч А., Сафронова О. взяли активну участь у проведенні історичної години  «У тиші врочистій до пам’яті йдемо». Учень 8 класу Сусідко Ярослав підготував презентацію «Нацистські табори на території України».
         В рамках відзначення цієї пам’ятної дати, учні оглянули книжкову виставку «11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів ». Взяли участь в бесіді «Повстання в’язнів у Бухенвальді 11 квітня 1945 року». Учні вшанували пам’ять загиблих у фашистських концтаборах в роки Другої світової війни хвилиною мовчання, запалили свічку скорботи.
Уклонімося мужності та світлій пам’яті людей, чиї життя несправедливо обірвалися за колючим дротом концтабору. Наш праведний обов’язок – пам’ятати про борців антифашистського опору задля збереження історичної пам’яті.












Свято "Прощавай Букварику!"
        Традиційне шкільне свято – свято Букваря – відбулося 6 квітня у 1 класі Максимівської ЗОШ І-ІІ ступенів.
     Це святковий захід, де першокласники попрощалися зі своїм першим і головним підручником – Буквариком.
    Не таємниця, що найбільше найрізноманітнішої, найновішої, найцікавішої і найпотрібнішої інформації дитина отримує саме в перший рік свого навчання у школі.
     Перед присутніми розгорнулося святкове дійство. Казкова атмосфера, жарти, веселі пісні, які не залишили байдужими нікого.
      На свято завітало багато гостей. Це і дирекція школи, і учні інших класів, батьки, бабусі та дідусі, братики й сестрички. А маленькі першокласники продемонстрували, чого вони навчилися протягом свого шкільного року.
      «Букварик» (учень 8 класу Сусідко Ярослав) випробовував кожного учня 1-го класу на «міцність» у знанні букв, потім передав маленьких школяриків "Післябукварику" (учень 7 класу Кіндреський Єгор) та побажав їм успіхів у подальшому навчанні.
        Свято Букварика закінчилося, але шлях до знань тільки розпочався. І це свято – перша сходинка у шкільному житті, яку першокласники подолали разом із своєю першою учителькою Луцик Д.В., яка стала їм і другою мамою, і другом, і мудрим наставником.
                                                                 Прощавай, Букварику!
  Наш найперший друже!

Ми тобі, Букварику

Дякуємо дуже!




















Бути здоровим – жити здорово!

         День здоров’я, спрямований на залучення широкої громадської уваги до цих проблем і питань. Щорічно цей день відзначається 7-го квітня. Це свято увійшло в традицію з середини минулого століття. Тема Всесвітнього дня здоров’я 2018 року - Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди, а гасло - «Здоров’я для всіх».

06 квітня 2018 року в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів було проведено акцію «Бути здоровим – жити здорово!», присвячену Всесвітньому дню здоровя.

Учитель образотворчого мистецтва Решетняк А.І організувала виставку конкурса малюнків «Всесвітній день здоров’я», у якому учні початкових класів взяли активну участь. Учитель хореографії Свистун Л.І. підготувала з учнями 5-8 класів танцювальний флешмоб «Молодь за здоровя!». Головна мета заходів - привернення уваги школярів до власного здоров’я, визначення пріоритету здорового способу життя як основного чинника його збереження і зміцнення.

Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І в основному це стосується спроб повернути його на своє місце. У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім хворим - якнайшвидшого одужання, медикам - хорошої матеріальної і технічної бази, а всім нам - бути здоровими і життєрадісними!


 
















Творимо Великодню красу

Духовність людини є складовою її досвіду, який започатковується з моменту народження і поповнюється протягом усього життя.
Педагогічний колектив Максимівської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів у виховній роботі прагне  до прилучення дитини до християнських цінностей, які мають універсальне  гуманістичне значення і позитивну спрямованість.
Напередодні Великодня майже всі учні нашої школи взяли активну участь у створенні різноманітних виробів, присвячених цьому святу. Діти виявили неабияку майстерність , виготовляючи аплікації, паперові, картонні, пластилінові, нитяні, дерев’яні, воскові та бісерові вироби релігійної тематики для районної виставки-ярмарку  «Пасхальний вернісаж», який відбувся 5 квітня 2018 року на центральній площі м. Курахове.
Цей ярмарок  допоміг учням ознайомитись з досвідом і традиціями християнських моральних цінностей у культурі рідного краю.













Мінна безпека
         У рамках Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки, з метою інформування дітей та учнівської молоді про ризики, пов’язані з мінами і боєприпасами, 4 квітня 2018 року в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів було проведено виховні години «Мінна безпека».
         У вступному слові заступник директора Антюхова В.В. наголосила,   що  коли проводилися повномасштабні бойові дії на сході України, коли в обігу знаходиться велика кількість незареєстрованої зброї, бойових припасів, вибухових речовин знання з особистої безпеки дуже важливі та корисні, особливо коли мова йде про дітей.
         Цікаву та корисну інформацію для учнів 1-4 класів підготувала вчитель початкових класів Луцик Д.В..Для учнів 5-8 класів провела заняття вчитель з основ здоров’я Воробйова А.І. Школярі отримали інформацію про небезпеку мін та боєприпасів, які не вибухнули. Учні також пройшли інструктаж про те, як необхідно діяти у різних небезпечних обставинах. Вчителі розповіли та показали на ілюстраціях, як виглядають вибухонебезпечні  предмети та яку небезпеку вони становлять.
         Під час занять учні переглянули відеоролик «Будь обачним:небезпечні речовини», опрацювали пам’ятки «Як поводитися з вибухонебезпечними предметами», проаналізували небезпечні ситуації та сформулювали рекомендації для учнів школи. В ході виховних годин учні ознайомилися з видами протипіхотних мін, системами залпового вогню «Град», «Смерч», «Ураган». Було наголошено про порядок дій та заходи безпеки під час виявлення вибухонебезпечних предметів, схожих на міни.
         Учні школи висловили свої думки про велике значення таких виховних годин, бо вони несуть в собі життєвоважливі знання .















Пасхальний вернісаж
         З 2 по 4 квітня в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проводилася виставка творчих робіт учнів школи під назвою «Пасхальний вернісаж».
         Учні продемонстрували підготовку до великодніх свят та до участі в районній виставці-ярмарку. Вони представили продуктові набори в кошиках до святкового пасхального столу, духмяні паски, різнобарвні писанки та крашанки, безліч сувенірів та поробок.   

Веселого настрою та жвавості, звичайно ж, додали ігри, змагання, аукціон, вокальні та хореографічні номери школярів.






Бережімо собори наших душ
3 квітня 2018 року у Максимівській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося святкування 100 років від Дня народження Олеся Терентійовича Гончара під назвою «Бережімо собори наших душ».
Розпочалося свято літературно-музичною композицією «Вічний сонях», присвяченою життєвому і творчому шляху письменника, яка сповнила всіх теплом і гордістю, що Україна має такі таланти, як Олесь Гончар.
Організатори свята – учитель української мови Саєнко Л.Т. та учитель зарубіжної літератури Здреник В.В. – ознайомили учнів з основними віхами життєвого та творчого шляху митця за допомогою презентації «Олесь Гончар – сумління і совість України». Атмосфера свята була ліричною та піднесеною.
Діти декламували вірші, присвячені видатному письменнику, та поезії  самого автора.
Учні 7-8 класів: Сусідко Ярослав, Антюхов Віктор, Кіндерський Єгор та ін. – запропонували увазі глядачів сценку з роману «Собор». Учасники ансамблю «Джерельце» (керівник Гайдаш А.В.) душевно заспівали пісню «Засвіт встали козаченьки».
Учитель Здреник В.В. прочитала власний вірш, присвячений Олесю Гончару, «Наша зоря».
Кожен присутній на святі забрав з собою частинку сонячної енергії великого патріота Олеся Гончара.












Тиждень дитячої та юнацької книги
                  З 26 по 30 березня у Максимівській загальноосвітній  школі І-ІІ ступенів проходив Тиждень дитячої та юнацької книги. Протягом  тижня було проведено заходи з метою залучення дітей до читання, збереження навчальної книги.
         Кожного дня тижня учнів чекали зустрічі з казковими героями, вікторини за творчістю казкаря Шарля Перро до його 390-річчя «Казок країна чарівна», переможці  якої отримали солодкі подарунки.  З цікавістю діти здійснили бібліокруїз  під назвою « В країні незвичайних книг», відвідали літературну годину «Світ казок Наталлі Забіли», поринули у світ поезії нашого земляка Василя Марсюка.

Закінчився  тиждень літературно-розважальним  бібліо-шоу  «Барвистий світ дитячої книги».










Птахи – наші друзі
          Міжнародна Конвенція 1 квітня 1906 року визначила як Міжнародний День птахів. З тих пір стало доброю традицією відзначати у всьому світі це свято.
         Максимівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів не залишилась осторонь. 23 березня 2018 року був проведений виховний захід, присвячений Міжнародному Дню птахів, під гаслом «Збережемо чудовий світ птахів».
         Учитель географії та біології Воробйова А.І. підготувала цікаву літературно-музичну композицію про  особливості  пташиного світу, а також ознайомила учнів  з природоохоронною акцією «Птах року – 2018. Птах року – припутень».
Шкільний  бібліотекар Турочек С.В. представила учням пізнавальну виставку літератури про світ птахів, провела вікторину «Птахи – герої казок».
         Активними учасниками заходу були Сусідко Я. (8 кл.), Ковальова Є.(8 кл.), Сафронова О.(6 кл.), Афендікова В.(6 кл.), Вакуленко В.(6 кл.) та Кузьміч А.(6 кл.). Вони декламували вірші, співали пісні та проводили ігри. Найбільше дітям сподобались такі ігри: «Ластівка», «Затишне гніздечко», «Впізнай пташку» та вікторина «Цікаве про птахів».

Наприкінці заходу Воробйова А.І. закликала учнів постійно піклуватися про наших молодших друзів, оберігати їх, а також  познайомила школярів з видами  птахів, занесених до Червоної Книги України.




  
















Всесвітній день боротьби з туберкульозом

         Щороку страшна хвороба забирає життя у 2 мільйонів людей: кожні 4 секунди жителі Землі захворюють на туберкульоз, а кожні 10 секунд від цієї хвороби помирає одна людина. Проте з туберкульозом можна і потрібно боротися, а для його попередження необхідно додержуватись норм особистої гігієни. В Україні, згідно з Указом Президента України № 290 від 22 березня 2002 року, також встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається щорічно  24 березня.
          З метою захисту здоров’я дітей в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 23 березня 2018 року медсестрою Зелінка С.І. було проведено день профілактики присвячений Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом серед учнівської молоді. Після проведення роз’яснювальної роботи на дану темy медсестра запитyвала в бажаючих: «Що таке туберкульоз?», «Які симптоми туберкульозy?», «Як вберегтися від туберкульозy?» і т.д. За правильні відповіді: кожномy yчасникy було вручено білу ромашку – символ чистих легенів та боротьби із туберкульозом.
          «Збережіть власне здоров’я!» - саме під таким девізом учнівський актив Максимівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів організував в цей день акцію щодо профілактики туберкульозу: листівки, в яких детально  описані попереджувальні заходи проти туберкульозу, в цей день отримує кожен учень. Учні 5-6 класів підготyвали своїми рyками білу ромашку – символ чистих легенів та боротьби із туберкульозом. 
         Необхідно пам'ятати, що найкращий метод боротьби з будь-якою хворобою - це профілактика!      Успіх лікування туберкульозу залежить від своєчасності лікування - чим раніше почати лікування, тим більше успіхів на виліковування!








Покличемо память у свідки
         2017 рік проголошено Роком Української революції 1917-1921 років. Відповідний Указ підписав Президент України Петро Порошенко. Цим Указом одним із пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017-2021 роки визначено вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917-1921 років.

З нагоди цієї пам’ятної дати 16 березня 2018 року в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів вчителем історії Антюховой В.В. було проведено конференцію  «Здобутки та прорахунки Української  Центральної Ради», а також відбулася презентація роботи учнів 8 класу «Доба Української Центральної Ради. Відродження державності». Мета проведення таких виховних заходів знайомити учнівську молодь про ключові події Української революції 1917–1921 років, політичних, громадських, військових, культурних діячів того періоду українського державотворення; звернути увагу на актуальність ідей суверенності та соборності держави, її територіальної цілісності як головних чинників розвитку України; активізувати пізнавальний інтерес молоді до подій революції та боротьби за державність, формувати активну громадянську позицію і почуття патріотизму.






День українського добровольця
14 березня 2018 року у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відповідно до виховного плану школи, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також сприяння зміцненню патріотичного духу серед учнівської молоді, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань  проведено ряд виховних заходів щодо відзначення  «Дня українського добровольця».
Ранок почався зі  загальношкільної лінійки «Добровольцям- заслужене визнання», на якій директор школи Гайдаш А.В. звернувся до присутніх з промовою, в якій наголосив , що досягнення миру залежить від внеску кожного українця, починаючи від керівництва держави і закінчуючи учнем школи.
 Далі відбувся  перегляд документальної стрічки «Добробати».
Класоводи початкових класів (Луцик Д.В., Свистун Л.І., Решетняк А.І.) провели з учнями 1,3,4 класів інформаційну хвилинку «Вони захищають країну».
Для учнів середньої ланки заступник директора Антюхова В.В. підготувала презентацію: «14 березня – День українського добровольця», розповіла про створення  Національної Гвардії України та  пам’ятну монету «День українського добровольця», яку з нагоди свята ввів в обіг національний банк України.
Бібліотекар Турочек С.В. ознайомила учнів з анонсом книги «Добробати. Історія подвигу батальйонів» та підготувала книжкову виставку присвячену хроніці подій на Майдані.
 Учні  взяли активну участь у літературно-музичній композиції «Вони для нас виборюють життя». Вони декламували  вірші, співали пісні «Моя Україна», «Молитва за Україну».  Сусідко Ярослав, Афендікова Влада та Вакуленко Вікторія показали інсценізацію «Балада про скибку хліба».
 Першими в ряди української армії добровольцями пішли юні хлопці, і зрілі чоловіки, і ті хто ніколи в руках не тримали автомат. І, на жаль, їх імен найбільше серед загиблих. Про це треба памятати і цей подвиг має бути прикладом для усіх, як потрібно любити свою землю.













8 березня - Міжнародний жіночий день

З березневим подихом вітру, лагідним сонячним промінням, паростками перших квітів приходить жіноче свято – 8 Березня. Кожна жінка і дівчина чекає цього свята. Але не менше чекають його хлопчики та чоловіки, бо мають змогу привітати своїх дружин, матусь, бабусь, сестричок, подруг.
Цікаво, тепло, весело і піднесено пройшло свято у нашій школі. Першими порадували своїми привітаннями, своїми виступами молодші учні. Лунали слова-привітання рідним матусям, бабусям, сестрам, вчителям.
Теплі слова побажання і привітання всім жінкам підготували і старші учні. Звучали вірші, пісні, виконувалися запальні танці.
Жіноче свято і весна
Несуть з собою дні погожі.
По всій землі, для всіх людей –
Весна і жінка дуже схожі.
Здоров’я, ніжності, тепла,
Кохання всім бажаємо!
Із першим святом на весні

Усіх жінок вітаємо!












Тарас Шевченко – провісник долі України
            Тарас Шевченко – великий український поет , мислитель, художник. Він – геніальний виразник сподівань і прагнень свого народу, захисник його інтересів. Народ і Україна – його найбільші святині й водночас найбільша мука.
            9 березня цього року минає 204 роки від Дня народження сина українського народу.
У Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 5 березня цій славетній даті була присвячена літературно-музична композиція під назвою «Тарас Шевченко – провісник долі України», організована вчителем української мови та літератури Саєнко Л.Т. та вчителем музики Гайдашем А.В.
            У святі взяли участь учні 3-8 класів. Усі діти та вчителі були одягнені в українські національні костюми. У центрі сцени знаходився прикрашений рушником портрет Тараса Шевченка, а поряд -  виставка книг поезій Кобзаря. Як символ українських пісень на слова Шевченка була розміщена кобза.
            Протягом виховного заходу звучали вірші, пісні на слова Тараса Шевченка, розігрувались сценки.
            Поет завжди захоплювався красою жінки, уболівав за її долю, мріяв бачити щасливою. Тож глядачів особливо схвилювали «оживлені» образи матері Шевченка, Катерини, наймички, «сови», «лілеї»… Дівчатка 5-8 класів (Ковальова Катерина, Колесник Уляна, Кузьміч Анастасія, Сафронова Олександра, Іванова Єлизавета) артистично, емоційно зіграли ролі цих дійових осіб.
            Надзвичайне враження залишилось від сцен із життя самого Тараса Шевченка, зіграних хлопцями 8 класу:Сусідком Ярославом, Антюховим Віктором. Перед очима глядачів ожили картини зустрічі поета з селянами, його арешт, заслання… Сусідко Ярослав яскраво зіграв роль дорослого Шевченка. Він емоційно, виразно читав напам’ять рядки геніального поета із поеми «Сон», вірш «Думка», «Зоре моя вечірняя…» та інші.
            Були на цьому святі й «невільники» в кайданах (Пацала Богдан, Локошко Павло), і запорозькі козаки (Сусідко Артур, Кілаш Дмитро). Сподобалось глядачам і те, що вчителі теж брали участь у сценарії, читали напамять поезії Тараса Шевченка, а вчитель зарубіжної літератури Здреник В.В. прочитала власний вірш, присвячений памяті Великого Кобзаря.
Протягом цього виховного заходу звучали такі пісні: «Думи мої, думи…», «Така її доля», «Садок вишневий коло хати», «Тополя» (музичний керівник Гайдаш А.В.). Завершилося свято виконанням українського танцю в сучасній обробці «Україночки».






































Без рідної мови нема України
21 лютого у Максимівській ЗОШ І- ІІ ступенів відбулося загальношкільне свято, присвячене Всесвітньому дню рідної мови під назвою  «Без рідної мови нема України».  Метою цього виховного заходу було донести до учнів красу і багатство української мови, сприяти ефективному підвищенню пізнавального інтересу в учнів до рідної мови,  розвивати мовленнєві здібності учнів, збагачувати їх словниковий запас, виховувати любов до рідного краю. Максимівська ЗОШ, будучи школою успіху, сприяє духовному збагаченню особистості, створює умови для самореалізації учителів та учнів у різних видах діяльності, формуючи національну свідомість. Тому це свято відбувалось змістовно, цікаво та пізнавально. Конкурси, мовні ігри, турніри розвивали творчість школярів, вчили бути спостережливими, кмітливими та креативними.
Учні з хвилюванням, виразно читали вірші про рідну мову. Такі учні, як Сажко Кіра (5кл.), Колеснік Уляна (5кл.), Ковальова Катерина (8 кл.)  інтонаційно передавали авторські почуття любові до рідної мови, Батьківщини. Також діти  розігрували сценки з  «життя» частин мови, особливо сподобалось учням  бути «В гостях у іменника». Протягом свята звучали українські пісні у виконанні шкільного ансамблю  «Джерельце», художнім керівником якого є Гайдаш Анатолій Вікторович:  «Звучи, рідна мово»,  «Червона калина», «Розкажи про Україну»,  «На добро»,  «Сорочка мамина», «Вишиванка» та інші. Також діти та вчителі із задоволенням слухали гуморески Павла Глазового , які читали учні 5 класу Іванова Є., Кілаш Д. та 8 класу -  Ковальова Катерина, Бойко Ангеліна. У кінці свята були підбиті підсумки конкурсів і переможцям директор школи Гайдаш А.В. вручив грамоти. Також цього дня усі вчителі, техпрацівники та учні написали  «Диктант єдності» під назвою «Без мови немає народу».














Герої не вмирають, вони просто йдуть…
З метою вшанування пам’яті героїв Небесної сотні, формування в учнів активної життєвої позиції, поваги та любові до Батьківщини, виховання почуття патріотизму, людяності, толерантності та справедливості 20 лютого 2018 року в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбулася патріотична година, присвячена цій події.
         Розпочалася загальношкільна лінійка виконанням Державного Гімну України та Хвилиною мовчання під звук метронома. Потім заступник директора школи з навчально-виховної роботи  Антюхова В.В.  висвітлила основні події Єврореволюції. Учні 5-8 класах підготували портрети загиблих земляків, учасників подій на Майдані. Учень 8 класу Сусідко Ярослав виступив з  віршем «Мамо не плач, я повернусь весною» Оксани Максимишин-Корабель. Звучала фонограма пісні «Плине кача» та «Реквієм» Вольфганга-Амадея Моцарта. Також переглянули фільм «Сильніше ніж зброя». Бібліотекар Турочек С.В. підготувала виставку тематичної літератури «Майдан від першої особи. Регіональний вимір».
         Жодний з присутніх не лишився байдужим. Кожен розумів, що загинули молоді, енергійні, не байдужі до власної держави люди. Ті, які прагнули змін на краще, щоб кожний громадянин мав можливість на гідне навчання, лікування, працю, захист, справедливість.
На завершення заходу всі учасники стали на патріотичний флешмоб «Заспіваймо пісню за Україну!».
Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.   












Вічний біль - Афганістан

Ти – вічний біль, Афганістан,
Ти – наш неспокій
І не злічить глибоких ран
В борні жорстокій.
І не злічить сліз матерів,дружин, дітей –
Не всі вернулися сини із тих ночей...

     Саме цими словами у Максимівській загальноосвітній школі почалася година пам'яті, присвячена 29-й річниці виводу військ з Афганістану. Мета заходу - віддати данину пам’яті полеглим воїнам-афганцям, через поезію і пісню донести до сердець дітей основну думку: війна – це безумство, це невиправдана жорстокість.
     Учитель початкових класів Луцик Д.В. ознайомила учнів з трагічною сторінкою нашої історії, з передумовами афганської війни. Під час заходу присутні ознайомилися з масштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, переглянули документальні відео-фрагменти про афганську війну. Учні 5-8 класів розповідали вірші про Афганістан та виконували пісні. Хлопці початкових класів розіграли сценку "Як все починалось..." . Учні з цікавістю слухали  історичні події афганської війни, переглянули книги та фотоматеріали про афганську війну, вшанували пам’ять тих, хто поліг в Афганських ущелинах, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання. Ведуча повідомила, що і в нашому селі є воїн-афганець, Турочек Л.І., людина, яка в 20 років стала свідком й учасником воєнних подій, але за станом здоров’я не зможе бути присутнім у школі. 
      Бібліотекар Турочек С.В. презентувала учням виставку "Ціна чужої війни"де зібрані книги, статті з газет, фотографії учасників війни.

Стільки років щасливої тиші, та вривається голос в ефір, що благає, нагадує, кличе: Захистіть, збережіть, люди, мир!








Вячеслав Чорновіл – лицар незалежної держави
З метою формування уміння об’єктивно оцінювати реалії державного життя України,  визначати своє місце у ньому, виховання почуття патріотизму та відповідальності за обраний життєвий шлях 9 лютого 2018 року в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбулася година пам’яті до 80-річчя з дня народження В’ячеслава Чорновола.
            Учні 5-8 класів спільно з учителем історії  Антюховою В.В. підготували повідомлення про біографію та життєвий шлях непересічної особистості. Про нелегкий життєвий шлях українського політика, діяча руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичного в’язня СРСР, Героя України (2000, посмертно), який загинув 25 березня 1999 року за нез’ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. У 5-8 класах були проведені тематичні уроки : «Дисидентський рух у період загострення кризи радянської системи. Українська Гельсінська група» . Виховні години за темою «Україна починається з тебе» пройшли в усіх класах. У 7-8 класах проведено урок-семінар до 19-ї річниці від дня смерті В’ячеслава Чорновола «Дай Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні…»
 Школярі також повідомили про творчу діяльність політика, уклали добірку крилатих висловлювань  В.Чорновола, добірку висловів відомих людей про цю видатну постать.
 Учасники заходу переглянули фільм «Той, що пробудив Камяну державу» (2006р., режисер -В.Онищенко)» та книжкову виставку «Постать на тлі епохи».
Читці Сажко Кіра, Іванова Єлизавета, Сусідко Ярослав, Ковальова Катерина, Сафронова Олександра, Кузьміч Анастасія, Антюхов Віктор декламували вірші Оксани Гентош,  Богдана Сливчука, Ігоря Федчишина «Памяті В’ячеслава Чорновола».
В’ячеслав Чорновіл виконав свою клятву: бути вірним Україні до останніх хвилин свого життя. Тому потрібно пам’ятати цю велику людину, та не забувати про те, що на плечі кожного з нас також покладені національні обов’язки, що існування Української держави неможливе без подальшої боротьби. А найголовніше — бути українцями до останньої клітини нашого тіла та душі та пам’ятати про чин кожного Героя України.















Обережно! Вибухонебезпечні предмети

Під такою назвою 9 лютого 2018 року у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів пройшли виховні години по всіх класах. Міни і вибухонебезпечні предмети забрали і скалічили безліч людських життів. Цей жах триває і зараз. Декілька загиблих щороку - трагічна реальність. Гинуть дорослі, намагаючись здати небезпечну знахідку до пункту прийому металобрухту або при спробі розібрати пристрій з метою отримати вибухову речовину; гинуть діти, які з цікавості підкладають боєприпаси у багаття. Природна цікавість спонукає їх до небезпечних експериментів. Діти підкладають боєприпаси у багаття, випробують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, до школи. Тому так важливо пояснити учням наслідки подібних дій, навчити правилам поведінки у таких ситуаціях. 
Головною умовою успішного проведення була його насиченість практичними заходами, які викликали жвавий інтерес в учнів. 
Для школярів було проведено вікторини, рольові ігри, до програми яких включалося від однієї до декількох вправ, тренування, відпрацювання дій за сигналами оповіщення при надзвичайній ситуації по класах. 
У цей день поглиблено вивчалися ознаки, що дозволяють припустити, що маємо справу з вибуховим пристроєм. На що в першу чергу слід звертати увагу. Якщо знайдений предмет видається підозрілим, проводилися тренування з повідомлення про нього працівників міліції чи ДСНС. Учні розігрували удавані телефонні дзвінки до найближчого відділення міліції, до військкомату, органів місцевого самоврядування, підрозділу ДСНС за телефоном «101». 
При проведенні навчання особлива увага приділялась: організованій евакуації при загрозі і виникненні НС, закріпленню умінь, навичок щодо збереження та захисту здоров’я і життя в умовах НС; наданню першої медичної та взаємодопомоги; формуванню і розвитку в учнів морально-психічних якостей. Школярі зробили висновки, що у всіх випадках потрібно не наближатися, не чіпати, не розкривати і не перемпереміщати підозрілу знахідку, зафіксувати  час її виявлення. 













Ми - за безпечний Інтернет!

Саме під таким гаслом 05 лютого 2018 року учні та працівники Максимівської загальноосвітньої школи взяли участь у заходах до Міжнародного Дня Безпечного Інтернету. 
Для учнів школи була проведена лінійка, на якій учні 5-8 класів розповіли про День безпеки в Інтернеті, про основне призначення Інтернету, а також основні небезпеки, які можуть чекати нас в ньому, а також ознайомили учнів із заходами, які пройдуть за день.
Класоводами та класними керівниками були підготовлені й проведені різноманітні заходи з метою покращення обізнаності дітей та учнівської молоді з питань безпечного Інтернету. У рамках Всесвітнього дня безпечного Інтернету,  у школі було проведено низку заходів з метою зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції.
 З учнями початкових класів була проведена бесіда про важливість навичок безпечної роботи у мережі , а також переглянуто мультфільми про правила користування Інтернетом «Безпечний Інтернет». Для батьків дітей початкової ланки було розроблено і роздано пам’тки про правила безпечної роботи в Інтернеті.
 Учні середньої ланки ознайомилися з питанням інформаційної безпеки, а також з матеріалами, які зможуть допомогти дітям захистити себе від небезпеки віртуального світу. Також учнями було створено портрет Користувача Інтернету. З учнями 5-6 класів було проведено урок «Мій друг - Інтернет», на якому діти отримали уявлення про правила безпечного використання Інтернет–ресурсів. З учнями 7-8 класів було проведено тренінгові заняття «Безпека в мережі Інтернет». На якому школярі не тільки визначили основні небезпеки, які можуть спіткати дітей у мережі Інтернет, але й ще розвинули культуру поведінки в Інтернеті. 
Також у шкільній бібліотеці була підготовлена  виставка літератури, на якій учні школи мали можливість ознайомитися з можливостями Інтернету, з небезпеками, які можуть їх чекати в "мережевій павутині", також розгадати кросворди, ребуси з теми "Інтернет".
Школярі дійшли висновку, що  Internet є дуже важливим джерелом інформації, користуватися яким поза сумнівом треба, проте при цьому не слід забувати про ті проблеми, які несе в собі глобальна мережа і відноситься до неї з часткою розумного скептицизму. Технічний прогрес зупинити неможливо, але слід пам'ятати, що у будь-якої новини є свої позитивні і негативні сторони. І чим стане Internet в нашому житті, залежить від нас.

















Всесвітній День водно-болотних угідь


День 2 лютого у всьому світі відзначається як день водно-болотних угідь згідно "Рамсарської конвенції" від 02.02.1971 року.

У Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів цей день пройшов під гаслом "Збережемо водно-болотні угіддя України".

Вчитель географії Воробйова А.І. познайомила учнів з природними об'єктами, які входять до цієї категорії, їх значенням у природі та господарській діяльності людини. Учні 6-8 класів Афендікова , Вакуленко Вікторія, Сафронова Олександра, Ковальова Єлизавета, Антюхов Віктор під керівництвом учителя географії Воробйової А.І. підготували цікаві повідомлення про органічний світ водно-болотних угідь. Також було здійснено відео-подорож природно-заповідними територіями України, де охороняються водно-болотні угіддя. Завершенням стала вікторина, в якій перемогла учениця 6 класу Афендікова Владислава.

Учні нашої школи прийшли до такого висновку: слід дбати про природу рідного краю, постійно здійснювати внесок у збереження надзвичайно цінних для усіх людей водно-болотних угідь.





























ВЕСЕЛІ СТАРТИ 2018

Школа не лише навчає дітей, а й виховує їх. Саме тому  30 січня  вчителі Максимівської школи вирішили узятися за фізичне виховання своїх учнів.  Усі вихованці і педагоги зібралися у спортивному залі для проведення "Веселих стартів". Хтось зайняв місце на лаві вболівальників, а найспортивніші поборолися за звання переможців, створивши дві потужні команди "Олімпійці"та "Чемпіони".
     11 естафет розвивали в дітях не лише фізичну підготовку, а й командний дух, вміння працювати в колективі, підтримувати один одного, допомагати, швидко вирішувати поставлені задачі і йти до своєї мети виключно чесними шляхами.
Вболівальники активно підтримували своїх фаворитів. Наприкінці свята долоні боліли від аплодисментів. Обидві команди показали, що вони варті перемоги. Проте з різницею в один бал перемогла команда "Олімпійці".
Ми вітаємо обидві команди із вдалим завершенням "Веселих ігор" та бажаємо ніколи не опускати рук на шляху до успіху.













Скорботна свічка памяті святої

27 січня весь світ вшановує пам’ять жертв Голокосту, щоб наступні покоління зберегли пам’ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду та охороняли пам’ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства.
26 січня під звучання мінорної музики  у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів було розпочато лінійку-реквієм пам’яті жертв Голокосту. Учні переглянули презентацію , декламували вірші , запалили свічки на знак світлої пам’яті тих, хто став жертвами Голокосту  та вшанували загиблих хвилиною мовчання.
Також на уроках історії  розлядалися питання пов’язані з трагічними подіями Голокосту.  Шкільний бібліотекар підготувала книжкову тематичну виставку «27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту».

У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібному більше ніколи не повторитися. Будемо памятати!













Україна Соборна – моя гордість і слава

         Щороку 22-го січня в Україні святкують День Соборності. З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів було організовано та проведено ряд заходів інформаційного, просвітницького та виховного характеру.         З самого ранку учні прийшли у вишиванках, прикріпили жовто-блакитні стрічки, повітряні кульки. Гаслом дня стали слова: «Україна понад усе!» На урочистій лінійці відбулося внесення Державного Прапору України та звучання Державного Гімну України.З метою поглиблення знань школярів про історію виникнення свята Соборності України в усіх класах класоводи та класні керівники провели години спілкування та бесіди «Соборність – це єдність і злагода», «Історія української державності», «Лідери УНР та ЗУНР». Діти висловлювали свої думки щодо здійснення мрії українського народу про Незалежну, Соборну національну державу, про майбутнє об’єднаної України, яку розбудовувати молодому поколінню патріотів своєї держави.В шкільній бібліотеці для учнів було організовано книжкову тематичну виставку літератури «22 січня - Великий день єднання». Також всі взяли активну участь у виставці-конкурсі дитячих малюнків «Я славлю рідну Україну» та святковому концерті. Учні 3-го класу  та 6-го класу підготували патріотичні таночки з жовто-блакитними стрічками та з  рушниками «Україна - це я!», декламували вірші про рідний край Україну, співали пісні «Червона калина», «Розкажи про Україну», «Лише у нас на Україні такі чудові прапори!». Потім всі учасники навчально-виховного процесу взяли участь у патріотичному флешмобі «Мова єднання – українська!»Цей виховний захід допоміг дітям усвідомити, що лише в єдності дій та соборності душ можна досягти  величної мети – побудувати економічно й духовно багату Україну. Учні впевнені, що історична память – святиня народу, нації. У кожного народу є сторінки історії, які не можуть і не повинні бути забуті. Бо в єдності - наша сила і наше майбутнє!    


















   



Святковий новорічний ранок 

Новий рік! Ці слова у кожного асоціюються зі святковим настроєм, подарунками, іграми, розвагами. Саме так проходив ранок 27 грудня 2017 року у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів під назвою «Новорічний зорепад».
Прекрасними зірочками на святі були діти. Вони сяяли розмаїттям карнавальних костюмів, співали, танцювали, водили хороводи навколо ялинки, брали участь у конкурсах та естафетах, декламували вірші та привітання. 
Калейдоскопом новорічних казкових образів вражали уяву вчителі та працівники школи. Відкрив ігрову новорічну програму виступ Царівни Несміяни (Саєнко Л.Т.) та Царя, роль якого виконував директор школи Гайдаш А.В.
Всіх присутніх зачарував східний танок Шамаханської Цариці (Антюхова В.В.) та її юних танцівниць: Іванової Єлизавети, Колесникової Уляни, Сажко Кіри.
Баба Яга (Сажко Л.А.), Циганка Аза (Решетняк А.І.), Собака (Воробйова А.І.) Півник (Костіна Т.П.), Сорока (Бірюкова Т.Л.), Глашатай (Тараненко В.М.) подарували всім незабутні чудові емоції. Зимового святкового настрою принесла всім Чародійка- Зима (Свистун Л.І). Додали дітям бадьорості веселі конкурси з солодкими призами. Господинею і ведучою на новорічному ранку була Здреник В.В. Свої акторські здібності також показали учні 6 класу в театралізованій виставі «А Баба Яга проти» Гарні костюми, реквізит, чудова гра юних акторів викликала великі овації у глядачів, які такими ж оплесками супроводжували новорічну театралізовану ігрову програму .
Привітати з Новим роком та Різдвом Христовим прийшли шановні гості: депутат Новоукраїнської сільської ради Аврамченко Л.В. та член батьківського комітету Дзюбан О.В. з піснею «Зима на Україні».
Дід Мороз (Турочек С.В.) та Снігуронька (Луцик Д.В.) подарували школярам пакунки з солодощами.
Завершилася новорічна феєрія музичним виступом трудового колективу школи з виконанням пісні «Новий рік прийшов на Україну».






















Ходить по землі Святий Миколай...

Діти дуже люблять зимові свята! Вони з нетерпінням чекають їх настання, щоб зануритися в атмосферу чарівництва, радості і веселощів, а потім знайти під подушечкою довгоочікуваний подарунок. Відкриває новорічні свята – День Святого Миколая.
19 грудня в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбулися літературно-музичне дійство «Миколай, Миколай ти до нас завітай» та розваги до дня Святого Миколая. В них брали участь всі учні школи. До цього свята школярі готувалися заздалегідь: вчили вірші, співаночки, рухливі ігри, готували таночки. Адже всі ми знаємо, що Миколай любить чемних, ввічливих, вихованих діток і саме таким приносить подарунки. Тому діти з натхненням та великим задоволенням творили святкове дійство.
Усіх зворушили виступи учнів 1 класу, вони розказували вірші і співали пісні. Учні 3-4 класів виконували колядки та таночки. До дітей приходили різні герої, ролі яких виконували учні старших класів. Також всіх запрошували пограти в українські народні ігри. 
Для дітей свято Миколая – особливе, тому що він обов’язково дарує їм подарунки. Але для того аби отримати дарунок від святого Миколая, необхідно бути слухняним та добре поводитися протягом усього року. В цьому хочемо висловити особливу подяку ВД «Агроресурс» в особі директора Міломаєва П.О. та батькам учнів 7-8класів , які надали матеріальну допомогу у проведенні цього свята. Окрасою свята став прихід Святого Миколая, якого з нетерпінням чекали діти. І звичайно він прийшов не з пустими руками. Миколай приніс солодощі для дітвори. 
Додали святкового настрою вітання від депутата сільської ради Аврамченко Людмили Володимирівни та члена батьківського комітету Оксани Вікторівни Дзюбан , які подарували всім чудовий музичний виступ та грошовий подарунок на новорічні прикраси для школи. Радості дітям не було меж. В школі панує таємнича аура передноворічних свят.






















Скорботна дата історії

14 грудня у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проводились заходи щодо відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Мета заходів: осмислити та усвідомити масштаби трагічних подій, розбудити почуття відповідальності перед наступним поколінням, виховувати глибоку повагу до людей, які віддали своє життя в ім’я майбутнього життя людства, розвивати почуття гордості за свій народ, прищеплювати любов до рідного краю.
Вчителем історії Антюховою В.В. було складено план заходів і вчасно подано на затвердження директорові школи.
У заходах щодо відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в школі взяли участь учні 1-8 класів.
Відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС розпочалося із загальношкільної тематичної лінійки "Чорнобиль не має минулого часу...". Школярі мали змогу уявити Чорнобильську аварію, як найбільшу катастрофу не лише ХХ століття, а взагалі в історії людства. Наведені цифри людських та народногосподарських втрат України показали учням наслідки катастрофи у майбутньому, проблеми захоронення радіоактивних відходів.
14 грудня 2017 року у всіх класах було проведено уроки мужності «Чорнобиль –це наш нестерпний біль» та презентації про героїзм пожежників-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
Учні засвітили свічки і всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. Того ж дня відбулась виставка учнівських малюнків на тему: «Чорнобильська палітра».
Шкільний бібліотекар запросила дітей відвідати бібліотечну виставку науково-популярної та художньої літератури на тему: «Чорнобильська катастрофа – горе і біль ».
Учні мали змогу переглянути та обговорити документальний фільм «За хвилину до катастрофи». Метою якого було закарбувати в пам’яті дітей події, які відбулись 26 квітня 1986 року та відчути гордість за тих людей, які ліквідовували цю трагедію.
Минуло 31 рік з моменту аварії, із тих квітнево-травневих днів 1986 року, коли йшла битва незахищених людей з радіацією, днів самопожертви, днів страху, які вразили весь світ. Хай залишається в минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи. А пам'ять про ці події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.


















  


Всеукраїнський тиждень права
             З 04.12. по 08. 12.17 року у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проходив Тиждень права.
З метою ефективного проведення Тижня було складено план заходів, який грунтувався на різноманітті видів та форм роботи. Основною метою Тижня було: підвищити інтерес учнів до правознавства, створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях.
        Запропоновані заходи дозволили сформувати в учнів правові почуття, активну позицію у правовій сфері; вдосконалити навички і звички правомірної поведінки; подолати в свідомості помилкові погляди та переконання, негативних навичок і звичок поведінки.  Проведення Тижня права було спрямовано на те, щоб поглибити знання учнів про їх права, зазначені в державних документах: зокрема в Конституції України. Цей тиждень - пропаганда, спрямована на всіх громадян нашої держави. А наша маленька «Держава» (тобто школа) не стала винятком: було розроблено ряд заходів, що охопили усі ланки освітньої діяльності – від початкової до старшої.
Всеукраїнський Тиждень права розпочався  загальношкільною лінійкою, на якій вчитель історії, Антюхова В.В. коротко розповіла про історію започаткування та проведення Всеукраїнського тижня права. Тиждень права сьогодні вже має статус державного, носить характер національної правової традиції та включає в себе цілу низку заходів, акцій, конкурсів. Потім бібліотекар школи Турочек С.В. відкрила книжкову виставку-застереження «Межу закону не переступити». У шкільній бібліотеці була також організована виставка бібліотечної полички «Правова література».
Класовод 1 класу Луцик Д.В. провела виховну годину «Знай свої права, дитино!». З учнями 6 класу класний керівник Воробйова А.І.організувала заняття з елементами тренінгу «Підлітки мають свої права». Серед учнів 7-8 класів класним керівником 8 класу Сажко Л.А. було проведено юридичний футбол. Захід було спрямовано на розширення знань учнів про декларовані в Конституції України права, свободи та обов’язки людини та громадянина, про органи державної влади України, зокрема законодавчі, їх функції та повноваження, а також виховання в учнів почуття патріотизму поваги до рідних, однокласників, учителів.  В цьому плані серед інших заходів надзвичайно цікавою була проведена правова вікторина з учнями 5-8 класів заступником директора школи з навчально-виховної роботи Антюховою В.В.та вчителем географії та біології
 Воробйовою А.І. «Закони в житті твоєї сім’ї». Змістом заходу було передбачено розвивати в учнів пам'ять, увагу, кмітливість; навчати їх швидко аналізувати проблему, ухвалювати рішення. У 5 класі пройшла виховна година “Мої права і обов’язки”.
     Заступником директора школи з навчально-виховної роботи Антюховою В.В. також  було проведено анкетування серед учнів 5-8 класів «Рівень дотримання прав людини у нашій школі». Результати анкетування виявили, що права учня в нашій школі не порушуються, кожен класний керівник веде роз’яснювальну роботу по правам людини.
      На останок Тижня було проведено виставку-конкурс малюнків серед учнів 1-8 класів «Які ти маєш права».
 Робота з формування правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, розвиває вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.
































Всеукраїнська Акція «16 днів проти насильства» у школі
З 25 листопада по 10 грудня 2017 року у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проходила Акція “16 днів проти насильства”. Акція проводилась з метою привернення уваги учасників навчально – виховного процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, адже найвищою цінністю будь – якої держави є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека.
Впродовж 16 днів класними керівниками та класоводами школи було проведено ряд заходів:
  • організовано виставку малюнків на тему “Скажімо Ні! Домашньому насильству, торгівлі людьми, гендерній дискримінації”;
  • проведено анонімну діагностику учнів 5-8 класів з питань насилля та булінгу в школі;
  • оформлено арт – виставку “Я проти насильства! А ти?”
  • проведені батьківські збори “Насильство у родині – не гідний приклад для дитини” для батьків учнів 1 класу;
  • проведені розвивальні заняття “Конфлікт. Вирішення конфліктів мирним шляхом” з учнями 5-8 класів;
  • виховні години ”Запитання і відповіді про ВІЛ-інфекцію та СНІД” у 5-8 класах;
  • проведено урок – людяності “Ми – є, ми – рівні” з використанням мультимедійної презентації “Можливості – обмежені. Здібності – безмежні” до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями з учнями 5-8 класів;
  • практичне заняття “Вчимо дитину захищатися” з учнями 5-6 класів ;
  • інтерактивне заняття “Насильство та жорстоксть ” з учнями 1-4 класів;
  • практичне заняття “Сім стрічок Конвенції ООН” з учнями 5-8 классу;
  • інформаційно-просвітницька година «Шкідливі звички: наркоманія, тютюнопаління та алкоголізм» серед учнів 5-8 класів.
Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.

























Свято доблесті і мужності 

6 грудня – День Збройних Сил України – свято сміливих, сильних, спритних, витривалих та мужніх захисників незалежності нашої України. 
З метою забезпечення комплексного підходу до підвищення рівня національно-патріотичного виховання учнів, створення умов для творчого, гармонійного розвитку особистості, спонукання учнівської молоді до осмислення себе як частинки великого українського народу, розвитку розумових і фізичних здібностей, кмітливості і спритності; дружби та взаємоповаги один до одного, взаєморозуміння та відповідно до плану роботи на 2017-2018 навчальний рік у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбулися урочисті загальношкільні заходи до Дня Збройних Сил України. 
У холі школи було розміщено виставку малюнків на тему «Святкуємо День Збройних Сил України», в якій взяли активну участь учні 1-8 класів. 
В шкільній бібліотеці учні мали змогу оглянути виставку літератури під назвою «Життя української армії». 
В 1,3,4 класах були проведені виховні години на тему «Історія створення Збройних Сил України». Інформаційні години «А ми ту славу збережемо!» проводилися в 5-6 класах. У 7- 8 класах відбувся урок мужності під назвою «На варті Вітчизни». 
В кінці дня школярі здійснили цікаву подорож у дивовижний світ чоловічої сили і краси, кмітливості і майстерності. Справжній чоловік – це сильний чоловік. У нього справа честі понад усе. Тому наші хлопці погодилися позмагатися у спортивно-розважальних конкурсах «Хлопці-молодці», щоб продемонструвати свою спритність, витривалість. Участь брали дві команди під назвами «Атака і «Застава». Паузи між змаганнями заповнювали чудові виступи дітей: вони захоплено декламували вірші та пісні про захисників Вітчизни. 
У Конституції України сказано, що служба в Збройних силах України, захист Вітчизни, її незалежності та територіальної цілісності - по­чесний обов'язок кожного молодого громадянина. І ми віримо, що наші хлопці і юнаки з честю виконуватимуть свій обов’язок перед Батьківщиною, і що наше українське небо буде мирним і безхмарним! Виховуючи в наших дітях повагу до минулого свого народу , маємо надію , що сьогодення принесе світлі плоди у майбутньому. .

















До дня боротьби зі СНІДом 

З метою формування здорового способу життя, привернення уваги до проблеми поширення венеричних хвороб, підвищення рівня обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД, його профілактики у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів було проведено ряд заходів з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щорічно відзначається 1 грудня.
30 листопада заступник директора школи з навчально-виховної роботи Антюхова В.В. організувала для учнів старших класів презентацію щодо формування здорового способу життя та профілактики соціально – небезпечних хвороб «Шляхи боротьби зі СНІДом». Потім із старшокласниками було проведене анкетування з метою з’ясування знань про ВІЛ/СНІД. Цього ж дня медична сестра школи Зелінка С.В. розповіла учням про ВІЛ – інфекцію з точки зору сучасної медицини.
1 грудня у школі діяла акція «Ми проти ВІЛ/СНІДу», до якої були залучені усі учасники навчального закладу. У холі школи була розміщена виставка малюнків під назвою "СНІД: подумай про майбутнє - обери життя", кожен мав змогу розмістити на малюнку свій протест як свідчення того, що наша сила у єдності, що усі ми рівні, усі разом зуміємо протистояти підступній та невиліковній хворобі.
Профілактичний практикум «ВІЛ/ СНІД: повинен знати кожен» провела із учнями 7-8 класів Сажко Л.А., вчитель інформатики. Підлітки переглянули відеосюжети на відповідну тематику і ще раз переконалися у тому, що будь – яку хворобу краще попередити, аніж зупинити.
В кінці дня із учнями 5, 6 ,7 та 8 класів вчителем фізичної культури Гайдашем А.В. були проведені заняття за проектом «Чесна гра» з елементам футболу: «Твій вибір», «Твоя відповідальність», «Під контролем».
Також Воробйова А.І. вчитель основ здоров’я, провела із учнями 6 класу тренінг «І ще раз про СНІД».
Усі проведені заходи сприяли підвищенню рівня інформованості учнів про соціально–небезпечні хвороби та формування толерантного ставлення до людей із ВІЛ–позитивним статусом.













День пам’яті жертв голодоморів 

Згідно указу Президента України від 01 листопада 2016 року №480/2016 «Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів» та з метою гідного вшанування пам’яті жертв вчиненого комуністичним режимом геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933, 1946-1947 років в Україні у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 24 листопада 2017 року було проведено тематичний урок на тему «Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу» . Учні прослухали інформацію про причини, характер, механізм організації та масштаби трагедії голодомору. 
Вчителем історії Антюховою Валентиною Василівною було проведено виховну годину «Подорож у часі: Донеччина за часи Голодомору 1932-1933рр.». 
Особливе враження справила на них демонстрація змонтованих уривків документального фільму «Великий голод» виробництва телеканалу 1+1. Лунали пісні «Свіча», «Господи помилуй». 
Шкільний бібліотекар Турочек С.В. підготувала книжкову виставку на тему «Пам’яті незгасна свіча». Школярі 5-9 класів взяли участь у виставці малюнків «Голодомор не зламав». Наприкінці заходу було вшановано світлу пам’ять жертв голодомору в Україні хвилиною мовчання. На думку учнів, цей урок є актом покаяння і перестороги для громадян нашої держави та для всіх людей доброї волі.






Боротьба за українську державність

     Відповідно до Указу Президента України №17/2016 від 22 січня 2016 року «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів на початку весни цього року заплановано тематичні, навчально-виховні заходи, з метою інформувати учнівську молодь про події того періоду. Розроблено план заходів щодо вшанування пам’яті її учасників, традицій боротьби за незалежність і соборність України та з метою виховання патріотизму, удосконалення знань школярів про знакові події Української революції 1917-1921 років, ознайомлення з життям політичних, громадських, військових та культурних діячів того часу, акцентування на актуальності ідей суверенності та соборності держави, її територіальної цілісності, зацікавлення засадничими подіями революції та боротьби за державність, закладання основ становлення громадянської, історичної та національної свідомості учнів, встановлення громадянської і патріотичної позиції молоді.
     Протягом березня-квітня були проведені: учнівська конференція під назвою «Стежками становлення Української держави», години пам’яті «Звитяги української військової доби Української революції 1917-1921 років.
     В шкільній бібліотеці постійно діяли: виставка-портрет «Визначні діячі Української революції 1917-1921 років»; виставка-хроніка «Це нашої історії рядки: Українська Революція 1917-1921 років»; виставка-роздум «Українська Революція: Доба Центральної Ради».
     На період з червня до серпня класні керівники надали учням для опрацювання та осмислення список рекомендованої літератури та відеоматеріалів з даної теми.
    В кінці вересня на початку жовтня було організовано круглий стіл «Історична спадщина Михайла Грушевського» та літературний перегляд «Війна пройшла по їхніх долях» (Українська революція 1917-1921 років в художніх творах). 
     З 20 листопада по 24 листопада в школі оголошено Тиждень історії «Відродження нації». В урочистий день відзначення 100-річної ювілейної дати учні нашої школи взяли активну участь в історичній мандрівці під гаслом «Україна в огні 1917-1921 років » та патріотичній абетці «Акт Злуки – перший крок на шляху до Соборності України». Особливе зацікавлення викликала розповідь про затвердження Тризуба державним гербом Української Народної Республіки. 
     Також 21 листопада відбулася тематична загальношкільна лінійка «День Свободи та Гідності» захід, присвячений подіям Революції Гідності. Учасники заходу згадали історичні передумови нового для українців свята, говорили про події минулого та нинішнього років, які увійдуть в історію як революція Гідності, і вшанували пам’ять загиблих у протистояннях на Київському Євромайдані хвилиною мовчання. 
     Школярі усвідомили, що Українська революція 1917-1921 років — це один із ключових та водночас найскладніших періодів національної історії 20 століття. У той час національно-визвольна боротьба сягла апогею, сприяючи відродженню української нації. Свої яскраві враження школярі висловили в конкурсі малюнків «Хай буде Україна вільною». 
     В цей день хочеться згадати слова Тараса Григоровича Шевченка: «В своїй хаті й своя правда, і сила, і воля». Тож давайте дивитись у майбутнє з оптимізмом та виборювати для себе та наступних поколінь те життя, якого варта наша Батьківщина.
      Бажаємо усім нам миру, добробуту, усіляких гараздів та достатку!























Збережемо енергію разом!

      З метою формування в учнів уявлення про енергозберігаючі технології, розуміння ними необхідності бережливого ставлення до використання енергоносіїв, розвитку навичок роботи із різними джерелами інформації, уміння формулювати думку про способи економного використання електричної та теплової енергії, сприяння розвитку комунікативних навичок під час роботи у групі, уміння вислуховувати думку інших, формулювати власні переконання, сприяння вихованню активної життєвої позиції, почуття власної причетності до загальної справи, зокрема до проблем школи, села, міста і всієї держави у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів з 6 по 10 листопада 2017 року пройшов Тиждень енергозбереження. У рамках цього Тижня були проведені різноманітні, такі потрібні сьогодні і цікаві виховні заходи.
    Серед класних колективів 1–7 класів було проведено конкурс малюнків під гаслом «Ні! – марнотратству! Так! – бережливості!». У всіх класах були проведені бесіди та виховні години на теми «Правила енергозбереження», «Раціональне використання паливно-енергетичних ресурсів – шлях до розквіту держави», «Енергозбереження в побуті». Учні 8 класу взяли участь у тематичному уроці під назвою «Енергозбереження – крок у майбутнє України».
    Протягом тижня учні проводили акцію «Економний ти?», в рамках якої щодня спостерігалися, чи доцільно використовується електроенергія і вода в класних кімнатах, їдальні, а також утеплялися всі класні кімнати та інші приміщення.
      Проведені виховні заходи з питань енергозбереження сприяли вихованню дбайливого громадянина своєї держави, формування економічного світогляду школярів. Але проблеми ресурсозбереження сьогодні не вирішуються в рамках одного тижня, вони обов'язково знайдуть своє відображення та продовження в роботі класних колективів протягом року, у співпраці з батьками та громадськістю, створенні проектів, проведенні конференцій, акцій, семінарів-практикумів.


День рідної мови

      Українська мова – це безцінний дар , який треба шанувати та оберігати, адже мова у нас і красива, і багата, і мелодійна, і щира, як душа нашого народу.
     9 листопада , у День свята української писемності і мови, у Максимівській загальноосвітній школі І – ІІ ступенів відбулось свято на тему « О слово рідне, що без тебе я?» та конкурс імені Петра Яцика у 5 – 8 класах, організовані вчителем української мови та літератури Саєнко Л.Т.
      Свято складалося з двох частин: літературно-музичної композиції «Мова наша солов’їна» та мовознавчого турніру «Аукціон знань»
     Під час першої частини учні старанно декламували вірші про мову, розігрували сценки, співали пісні. Особливо сподобалось виконання таких пісень у виконанні шкільного ансамблю «Джерельце» (музичний керівник Гайдаш Анатолій Вікторович): «Червона калина», «Розкажи про Україну». «Вишиванко моя, вишиванко», «Сорочка мамина», «За сонце, за небо».
      Також діти активно брали участь у мовознавчому турнірі. У ньому були задіяні учні 5 – 8 класів. Проводилась вікторина з тем: «Синтаксис і пунктуація», «Лексика», «Морфологія», «Орфографія», «Будова слова», «Фонетика й орфоепія». До фіналу дійшли три учні: Кузььміч Анастасія (6 клас, І місце). Сафронова Олександра (6 клас, ІІ місце), Сусідко Ярослав (8 клас, ІІІ місце) . Учні отримали солодкі подарунки та грамоти, які їм вручив д иректор школи Гайдаш А.В.





Тих років не змовкне слава

      28 жовтня 2017 року наша країна відзначатиме 73-ю річницю визволення України.
   Щороку в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проводяться заходи, які сприяють вихованню у учнів почуття патріотизму, національної гідності, готовності до захисту своєї держави, шанобливого ставлення до старшого покоління.
   З метою відзначення мужності та героїзму переможців нацизму у Другій світовій війні, видатного внеску українського народу у перемогу Антигітлерівської коаліції, вшанування пам’яті жертв Другої світової війни у школі було проведено ряд виховних заходів протягом 24-27 жовтня 2017 року. Педагогічний колектив та учні активно долучилися до проведення заходів, присвячених цій знаменній даті.
   В першу чергу учні впорядкували меморіальну стелу «Скорботна мати». Відвідали жителів села, які мають статус «Діти-війни» та запросили їх на урочисте покладання квітів до меморіалу загиблих у війні.
    Аби на прикладі історичних фактів показати, якою ціною далась перемога над загарбником нашої Батьківщини, для школярів педагогами школи було проведено ряд бесід, хвилинок спілкування та виховних годин. Класний керівник 6 класу Воробйова А. провела виховну годину «Шлях до перемоги», класний керівник 8 класу СажкоЛ.А. «Герої для нас, як приклад», класовод 1 класу Луцик Д.В. організувала виставку малюнків « Збережемо мир на планеті!», класовод 3 класу Свистун Л.І. «В дні війни у 1942-1944 рр.» . Учителем історії Антюховою В.В. проведено урок з історії України у 5 класі «Україна в Другій світовій». Діти відвідали сільську бібліотеку, де проводилась історична година «Війні не буде забуття!». Вони познайомилися з книжковою виставкою документальних джерел, художніх творів, мемуарної літератури та фотоматеріалами, присвячених цій війні.














Свято "Будьмо здоровенькі"

 "Будьмо здоровенькі" - саме під такою назвою і під таким гаслом пройшло свято здоров`я у Максимівській ЗОШ І-ІІ ступенів, яке підготували для учнів початкових класів шкільний бібліотекар Турочек С.В. та учні старших класів.
      На свято завітали лікар Айболить, Мийдодір, Овочі та Фрукти. Діти з задоволенням разом з казковими героями зробили зарядку, подивилися мультфільм "Замарашка", з якого зробили висновок: щоб бути здоровим - треба дотримуватися правил особистої гігієни, займатися спортом, а Овочі та Фрукти розповіли про свою користь для організму.




Свято Осені

     Сьогодні 26 жовтня 2017 року в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбулося свято Осені. Діти поставилися до цього заходу дуже відповідально. На виставці-конкурс осінніх композицій - безліч чудових витворів з природних матеріалів. Тут і хатинка з очерету, і капустяний Крош (персонаж мультфільму «Смішарики») переносять нас у чарівний світ дитячої казки. Усіх учасників нагороджено грамотами та дипломами.
      Осінній бал подарував усім і дорослим , і дітям заряд позитивного настрою. Діти співали, танцювали, декламували вірші про осінь. Веселі конкурси «Урожай», гра «Хлопчики-дівчатка», літературний конкурс віршів та пісень про осінь, конкурс «Осінній волейбол» принесли дітям безліч приємних емоцій, додали бадьорості. Особливе враження було від демонстрації осінніх моделей.
     Наприкінці свята на всіх чекали солодощі та запальна дискотека.













Вчимося електробезпеці

    13 жовтня у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбувся урок з електробезпеки.
    З метою попередження нещасних випадків серед дітей та підлітків від ураження електричним струмом та травматизму було проведено урок з електробезпеки майстром Мар’їнського РЕМ Коноплянком С.В.
    Майстер розповів про те, що люди часто не дотримуються правил поводження з електроприладами, поблизу ліній електропередач та біля трансформаторних споруд, піддаючи своє життя небезпеці. Особливо багато нещасних випадків травматизму і уражень електричним струмом серед дітей. 
     Учні школи отримали елементарні поняття про електроенергію, її виробництво та сферу використання в побуті. Шляхом ознайомлення та вивчення правил електробезпеки вчилися уникати електричних травм. Отримані знання було закріплено виконанням тестових завдань.

Свято сміливості, мужності та героїзму. 

     З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів протягом тижня з 9 по 13 жовтня були проведені виховні заходи з нагоди відзначення Дня захисника України.
      9 жовтня на загальношкільній лінійці директор школи Гайдаш А.В. оголосив план заходів щодо відзначення Дня захисника України в школі. В цей день заступник директора школи з НВР Антюхова В.В. підготувала для школярів презентацію «14 жовтня - День захисника України, день святої Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського Козацтва». Учні взяли також активну участь у виставці малюнків «День захисника України», яку оформила учитель початкових класів Решетняк А.І.
     10.10.2017 класовод 1 класу Луцик Д.В.провела виховний захід «Козацькому роду нема переводу», хлоп’ята із завзяттям обирали собі отамана, виконували складні завдання. Яке це було щастя – бачити малят, які із задоволенням виконували українські народні пісні та весело танцювали.
    Класний керівник 6 класу Воробйова А.І. підготувала виховний захід «Нині – вільна й незалежна Україна-ненька  її ревно захищають нові козаченьки» (написання листів для воїнів АТО) для учнів свого класу. Школярі були охоплені єдиною метою щиро привітати воїнів.
     Найбільше сподобалося нашим учням 11.10.2017 розважально-спортивний виховний захід «Козацькі розваги» , який підготувала класний керівник 8 класу Сажко Л.А. Під час виступів батьки та вчителі з гордістю спостерігали за своїми вихованцями, які змагалися як справжні козаки, пишалися їх сміливістю, завзяттям, спортивною підготовкою та ерудицією.
    12.10.2017 уся школа переглянула художній фільм «Залізна сотня»..
    Патріотичний настрій відчувався у школі протягом тижня. Вчителі-предметники приділяли увагу відзначенню Дня захисника України на своїх уроках. Так Саєнко Л.Т. провела урок української мови у 5 класі з бесідою «Воїни АТО – зразок самовідданості та героїзму».
     13.10.2017 року учні 1-8 класів покладанням квітів до пам'ятника "Скорботна мати" вшанували пам’ять та військову мужність бійців , які віддали життя, визволяючи село Максимівка від нацистських загарбників у 1943 році. За бажанням учні 8 класу привітали зі святом воїна-афганця Турочека Леоніда Івановича жителя села Максимівка.









День літньої людини – чисте і світле свято.

     1 жовтня традиційно весь сівт відзначає Міжнародний день людей похилого віку. З метою виховання людяності, милосердя, співчуття і шанобливого ставлення до людей похилого віку відповідально готувалися до цього дня і в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів.
     Молодші школярі( класоводи Луцик Д.В., Свистун Л.І., Решетняк А.І.) виготовили своїми руками вітальні листівки, підписали їх теплими словами вітання та побажання здоров’я, довгих років життя, а після уроків вручили їх своїм бабусям та дідусям.
     Учні 5 класу (класний керівник Саєнко Л.Т..), 6 класу (класний керівник Воробйова А.І.), перший урок провели в шкільній бібліотеці , де бібліотекар Турочек С.В. розповіла про ратні подвиги на професійній ниві вчителів-ветеранів, ветеранів праці , колишніх учнів Максимівської школи. В бібліотеці постійно працює виставка документальних джерел, пошукових робіт, художніх творів, фотографій яка висвітлює ратні і трудові подвиги старшого покоління.
     Учні 7-8 класів (класний керівник Сажко Л.А.) відвідали самотніх бабусь і виявили волонтерську допомогу стареньким. Щире спілкування, лагідні посмішки, теплі слова створили атмосферу тепла і віри в життя.
     Особливо зворушливим був візит школярів до подружжя Шепелєвих. Вчителька з 46-річним стажем Шепелєва Людмила Іванівна згадала свою молодість, початок праці педагогом, любов до дітей, що дозволило 68-річній вчительці залишатися в професійному «строю». Її чоловік Шепелєв Олексій Семенович - про нелегкі повоєнні роки, безаперечну дисципліну та витримку.
     Протягом вересня в класних колективах пройшли години спілкування, засідання круглих столів, лекції за темами «Мудрі і багаті літами», «Шануймо старість», «На хвилях нашої пам’яті» під час яких учні розповідали про життя та заслуги своїх рідних, ділилися спогадами і розповідями про життя людей із багатим життєвим досвідом.
       Протягом вересня та напередодні Дня людей похилого віку учні школи відвідали дітей-війни, привітали їх зі святом, надали посильну фізичну допомогу на присадибних ділянках та в господарстві.
                                                                       Заступник директора з НВР В.В.Антюхова







Проведення батьківських зборів.

     Зустрічі з батьками завжди є відповідальними та необхідними для правильної побудови навчально- виховного процесу і в класі, і в школі.
      У середу 20 вересня у Максимівській загальноосвітній школі відбулися батьківські збори учнів 1-8 класів.На зборах розглядалися і обговорювалися наступні питання:
    1.Звіт директора школи з питання «Готовність школи до нового навчального року та ознайомлення батьків з планами на майбутнє».

     (Доповідач Гайдаш А.В. – директор школи)

     2. Прийняття положення про батьківський комітет Мксимівської ЗОШ. 

     (Доповідач Сусідко С.О. – Голова БК)

     3.Звіт голови батьківського комітету про використання благодійних внесків батьків за 2016-2017 н.р.

    (Доповідач Сусідко С.О. –Голова БК)

     4.Про структуру нового 2017-2018 навчального року.

      (Доповідач Антюхова В.В. – заступник директора з навчально -виховної роботи)

      5.Про організацію гарячого харчування дітей.

      (Доповідач Гайдаш А.В. – директор школи)

      6. Тренінг «Емоційна саморегуляція»

      (Антюхова В.В. - заступник директора з навчально -виховної роботи)

       7.Презентація « 30 вересня – День усиновлення»

      (Антюхова В.В. - заступник директора з навчально -виховної роботи)

       В кінці зустрічі директор школи Гайдаш А.В.. подякував батькам за небайдуже ставлення до проблем школи та висловив впевненість, що вони і надалі не будуть шкодувати сил і часу й завжди спрямовуватимуть свої зусилля на досягнення успіху у спільній справі – вихованні успішної особистості.
       Далі батьківські збори продовжили класні керівники, які детальніше ознайомили батьків з планами навчально-виховної роботи на 2017-2018 навчальний рік та намітили цілі їх реалізації.

За здоровий спосіб життя!

       Саме під таким гаслом відбувся традиційний День здоров'я, який було організовано для учнів і вчителів Максимівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів на спортивному майданчику.
    Ранок розпочався загальношкільною лінійкою, на якій було ознайомлено всіх присутніх з планом проведення Дня здоров’я.
   Загальношкільна лінійка
    І. Школа шикується на лінійку.
    ІІ. Перекличка. 
1-й клас – «Здоров’я – всьому голова».
3-й клас – «Найбільше багатство - здоров’я».
4-й клас – «В здоровому тілі – здоровий дух».
5-й клас – «Здоров’я дитини – багатство родини».
6-й клас - «Чиста вода – для хвороби біда».
7-й клас – «Де повітря, там і життя».
8-й клас – «Бережи одяг, поки новий, а здоров’я – доки молодий».
     Школа наш девіз: «Всюди друзів ми знаходимо,
з ними як одна сім’я. 
Але нам без друга – спорту
не прожити ані дня.»
     Зазвичай починається ранкова зарядка. Потім сніданок з бутербродів та вітамінного чаю з осінніх плодів. Далі кожен клас облаштував своє місце відпочинку. Прикрасили його різнокольоровими стрічками, повітряними кульками, трафаретами з назвами команд. Готувалися до представлення своєї команди, її гасла та похідної пісні. Було проведено конкурси «Візитка» та всі учасники проходили станції: «Поетична», «Музична», «Спортивна», «Оздоровча». Виконуючи різноманітні завдання, активна малеча отримала позитивні емоції та яскраві враження. Учні дізналися багато корисної інформації, яку зможуть використати у повсякденному житті, отримали допомогу у профілактиці зміцнення здоров’я та формуванні культури здоров’я. Особливе задоволення діти отримали від участі в народних іграх: «Квач», «Лис і гуси», «Гопак». «Лоза» , «Гречка». Стрибки у довжину, біг на 60м, естафета - всі ці змагання викликали у дітей справжній спортивний азарт. Визначились і переможці: 8-й кл., 5-й кл. та 6-й кл. Більшість дітвори отримали задоволення, не дивлячись на те, що не посіли призових місць, адже переможених не було. Цей день став для кожного ще одним кроком до здорового способу життя.
      Незабаром всі вловили запах звареного на вогні плову. Настав час обіду. Діти поласували смачною кашею та іншими смачними стравами на свіжому повітрі.
    Завершився захід лінійкою, на якій було підведено підсумки змагань та нагороджено грамотами усіх переможців. Учні та вчителі школи цей день запам’ятають надовго, адже отримали безліч емоцій, позитивних вражень. А рухливі ігри на свіжому повітрі додали ще й здоров’я. З чудовим настроєм та великим задоволенням закінчився цей святковий день. 
       Сьогодні особливо гостро постала проблема виховання здорової молоді. Ми добре знаємо, що здоров’я багато людей починає цінувати та берегти, вже втративши значну частину цього природного скарбу. Тому кожен із нас повинен свідомо ставитися до власного здоров’я, берегти найдорожчий скарб у житті





Вклонімося і мертвим і живим
       8 вересня минає 74 роки з дня визволення Донбасу від німецько-фашистських загарбників. Швидко збігають роки, приходять у світ нові покоління, але не старіє, не зникає пам'ять про жахливі роки ІІ Світової війни. Її, мужню і величну, надійно оберігає народ, передаючи, як святиню, у спадщину поколінням.
      Ось і сьогодні в селі Максимівка відбувся мітинг біля пам’ятника  «Скорботної матері», присвячений звільненню Донбасу від  німецької окупації. У цьому заході активно взяли участь учні та вчителі Максимівської ЗОШ І – ІІ ступенів. Ними була підготовлена літературно-музична композиція  «Пам'ять нетлінна і вічна». Учні схвильовано читали вірші про тяжку сторінку історії, співали пісні. У виконанні шкільного ансамблю «Джерельце»  прозвучали такі пісні: «Не отнимайте солнце у детей», «А закаты алые», «Не тільки хлопчаки», «Милосердя», «Крок у безсмертя» та інші.

       Яскравим був виступ учителя історії Антюхової В.В., яка розповіла про окупацію фашистами нашого Мар’їнського району , що почалася 11 жовтня1941 року з села Богоявлівка, зупинилася  на історичних відомостях цього періоду сіл Єлизаветовка, Успенівка, Костянтинівка, Максимівка, Карлівка, Галицинівка, міст Красногорівка та Курахове. Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять усіх полеглих у цій війні. Потім до пам’ятника було покладено вінки та квіти.




Свято 1 вересня - День знань

       У нашій країні щороку 1 вересня відзначається свято - День знань. Це особливе свято. Завжди яскравие, насичене емоційністю та хвилюючою атмосферою. Свою назву він отримав завдяки тому, що є першим днем осені, коли починається новий навчальний рік у всіх українських школах.
      День знань - це всенародне свято мудрості, доброти і людяності для всіх учнів, учнів, їх батьків, вчителів. В Україні немає людини, яка б не згадувала з радістю День першого дзвінка, першу вчительку, шкільних друзів.
     Але традиційно найбільше йому радіють ті, хто в цей день вперше йде до школи. Можна сказати, що 1 вересня для першокласників починається зовсім нове життя. Цей день є для них дуже хвилюючим і незабутнім. . Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись, відгукується на заклик першого дзвінка! У цей день від всієї душі хочеться побажати успіхів у навчальному процесі та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження!
       Цього дня у селі Максимівці можна було бачити велику кількість ошатно одягнених учнів, у тому числі першокласників, крокуючих з букетами квітів в школу. Для них у Максимівській ЗОШ І-ІІ ступенів була проведена урочиста лінійка, присвячена початку навчального року, а також уроки на патріотичну тематику, що стали вже традиційними. Для першокласників продзвенів їх перший шкільний дзвінок. Для них були намальовані шкільні стінгазети, прозвучали вірші і пісні про школу. В учнів інших класів теж був привід для радості, адже вони знову зустрічалисяся з улюбленими вчителями та шкільними товаришами.
З вітальним словом виступив директор Максимівської ЗОШ І –ІІ ступенів Гайдаш Анатолій Вікторович.
      1 вересня традиційно завітали до школи голова Новоукраїнської сільської ради Перетятько Олекандр Ільїч, директор виробничої дільниці агроресурсів «Максимівське» Міломаєв Петро Олександрович, отець Сергій . Вони привітали всіх дітей з початком нового навчального року, побажали успіхів у навчанні, щастя, любові та подарували дітям цінні подарунки. Першокласників прийшли привітати і їх батьки , від імені яких з промовою до наймолодших учнів виступила Гаркуша Тетяна Вікторівна.
      Це свято не тільки педагогів і учнів, він також покликаний підкреслити важливість освіти.




















Свою Україну любіть

      24 серпня 1991 року Верховна Рада України урочисто проголосила Акт незалежності України та створення самостійної держави - України.
       23 серпня 2004 року згідно з Указом Президента України в країні започатковано щорічне святкування Дня Державного прапора.
       Цим знаменним датам у Максимівській ЗОШ І-ІІ ступенів було присвячене свято "Свою Україну любіть".
      24 серпня у центрі села зібралися жителі села, щоб взяти участь в  урочистостях. Сцена була прикрашене гаслами:  "Хто не знає минулого, той не вартий свого майбутнього", "Любіть Україну вві сні й наяву, вишневу свою Україну". У центрі сцени - прапор України, зображення малого Герба України. Цей захід був проведений у формі усного журналу, перша сторінка якого називалась "Моя земля - це незалежна Україна". Ведучі заходу (учні 8 класу Сусідко Ярослав та Ковальова Катерина) розповіли про історію утворення цих свят.
      З вітальним словом  до  учнів та жителів села звернувся директор Максимівської школи І -ІІ ступенів Гайдаш Анатолій Вікторович. У своїй промові він торкнувся історичної сторінки - 26 річниці незалежності України,  підкресливши, що  Акт незалежності України виражає волю народу, його право на самовизначення тощо.
      Протягом свята звучали вірші про Батьківщину, рідну мову, національно-культурне відродження українського народу. Учні читали напам'ять поезії Тараса Шевченка патріотичного змісту.
      Друга сторінка свята  називалась "Державні символи України".
     Від ведучих глядачі дізнались про державні символи: герб, прапор і гімн, які уособлюють історію нашої Вітчизни, її сутність.
  Третя сторінка свята повідомила про народні символи України, яка супроводжувалась їх ілюстративним показом.
   "Україно, Україно, славний край козачий!" - таку назву мала четверта  сторінка. Вона розповіла про боротьбу за незалежність українського козацтва, його дух лицарства.
    П'ята сторінка - дістала назву " Ми діти твої, Україно". І знову діти читали вірші, співали пісні, виконували народні танці.
    Протягом заходу звучали такі пісні у виконанні шкільного ансамблю "Джерельце" та сольного виконання: "Пісня про рушник", "Сорочка мамина",  "Україно моя",  "Червона калина", "Розкажу про Україну", "Україна", "Пісня про добро". На початку заходу та наприкінці лунав  " Державний Гімн України" під час внесення і винесення Державного Прапора України.
Шкільний бібліотекар представив тематичну виставку книг "Державні символи України".


День Європи в Україні

      Під такою назвою розпочався ранок у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів. Відповідно річного плану роботи школи та з метою забезпечення підтримки державної політики і реалізації стратегії європейської інтеграції, поглиблення знань учнів про країни Європи, які увійшли до ЄС; підкреслення приналежності нашої держави до європейської сім’ї народів і безперечності її європейського вибору в майбутньому в школі 19 травня проходили заходи з нагоди відзначення Дня Європи.
     Учні 2-9 класів здійснили віртуальну мандрівку під назвою «Зоряне сяйво країн Європи», на якій представлено державні символи країн, їх видатні діячі та визначні пам’ятні місця. Кожен клас презентував, вибрану ним європейську країну. костюми з елементами національного одягу країн
     У коридорі школи було оформлено виставку малюнків «Європа та виклик часу».
   Не менш цікаво пройшли і вікторина «З історії Європейського Союзу» та конкурс страв європейської кухні.
      Під час перерв діти брали участь у параді ігор народів Європи.
     Також учні 2-5 класів здійснили «Подорож казками країн Європи», яку підготували для них учні старших класів під керівництвом бібліотекаря Турочек С.В. 
     Складовою свята був також конкурс малюнків на асфальті «Малюю Європу».
   Під час проведення кожного заходу червоною ниткою простежувався зв'язок України з європейськими державами. Вчителі школи, батьки переконалися, що в молодого покоління є величезне бажання розширити інформацію, здобути нові знання про Європу та глибше пізнати Україну.





День української вишивки
18 травня у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів з метою ознайомлення учнів з традиціями рідного краю, розширення уявлення про вишиванку як вид мистецтва, про її значення у житті українців, виховання любові до національних традицій, до краси і гармонії навколишнього світу, шанобливого ставлення до людей праці, виховання почуття національної гідності, сприяння розвитку естетичного смаку та творчого мислення відбулося українознавче свято «Вишивка – душа і творчість українського народу».
         У ньому взяли участь учні 2-9 класів. Під час свята школярі розігрували сценки, розповідали вірші про українську народну вишивку. Їх повідомлення  супроводжувались виробами народного рукоділля. Також у виконанні шкільного ансамблю «Джерельце» (художній керівник Гайдаш А.В.) були виконані пісні: «Вишиванка», «Мамина сорочка», «На добро», «Там червона калина» та інші. Чудовим був виступ шкільного хореографічного ансамблю «Український віночок», до складу якого залучені учні початкових класів (художній керівник Свистун Л.І., класовод 2 класу). У виконанні цього колективу були показані танці: «Танець з рушниками» та «Україна».

Потім учням була представлена мультимедійна презентація «Українська вишиванка», підготовлена вчителем української мови та літератури Саєнко Л.Т. У ній повідомлялось про місцевих українських майстрів, що присвятили себе мистецтву народної вишивки. Також під час свята діти уявно відвідали стародавню українську оселю, де були показані експонати найтрадиційніших видів вишивки. Сподобалась глядачам і виставка вишитих виробів, підготовлена учнями, учителями та місцевими жителями  «І рушник вишиваний на щастя, на долю дала…»




«Пам’ятаємо. Перемагаємо»

8 – 9 травня у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відзначались великі свята – День Пам’яті та Примирення і 72 річниця Дня Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.
 8 травня було проведено літературно-музичну композицію «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Ведучі розповіли про новий символ пам’яті за загиблими – червоний мак, що став традиційним українським символом, про який співалося в козацьких думах як про символ пролитої козацької крові; з іншого боку, він став європейським символом пам’яті жертв  ІІ Світової війни. Під час композиції звучали вірші на воєнну тематику, пісні тих незабутніх років, що передавали трагізм часу, оспівували героїзм українського народу, мужність воїнів, їхню безмежну любов до Батьківщини. У виконанні шкільного ансамблю «Джерельце» (музичний керівник Гайдаш А.В.) звучали такі пісні: «Червоні маки», «Я вернусь победителем», «Победная весна 45-го» та багато інших. Також у виконані хореографічного шкільного колективу були виконані танцювальні композиції: «Синий платочек», «В землянке» (керівник Луцик Д.В.). Потім учням була представлена мультимедійна презентація «8 травня – День Пам’яті та Примирення», підготовлена заступником директора з навчально-виховної роботи Анісімовою І.В.  

72 роки тому закінчилась війна, для нас це історія, але для людей старшого покоління це частина життя, це найчорніша смуга долі, що й досі озивається у серці смутком і болем. Вшанування пам’яті полеглих героїв Максимівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів продовжила 9 Травня біля  обеліску «Скорботна мати». На це свято завітав голова Новоукраїнської сільської ради Перетятько О.І., який виголосив яскраву промову про тяжкі роки боротьби з фашистським нацизмом. Цікавою сторінкою свята було читання справжніх фронтових листів, що зберігались у родичів місцевих жителів. І знов лунали пісні: «Я вернусь победителем», «Это просто война», «Смуглянка», «Если б не было войны» та багато інших. Дуже схвилювало художнє читання учнем 7 класу Сусідком Ярославом поезії Муси Джаліля «Варварство». Багато учнів на цей захід взяли портрети своїх рідних, учасників Другої Світової  війни. Це свято ще раз нагадало нащадкам, яким тернистим був шлях до Перемоги, трагічним і неймовірно довгим, але наш народ залишився незламним у титанічній боротьбі.



Він вів війну за справедливість, за право на життя та щасливе майбутнє. 

Чорнобиль – чорний біль
26 квітня у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів розпочався ранок із загальношкільної години пам’яті «Твій біль, Україно – Чорнобиль».
З метою розширення знань дітей про Чорнобильську трагедію переглянуто презентацію про події 26 квітня 1986 року, які сталися в м. Прип’яті та послухали спогади ліквідатора наслідків аварії Будовського Є.М. Євген Миколайович розповів про свою участь у ліквідації наслідків аварії та своїх друзів – ліквідаторів на Чорнобильській АЕС. Він наголосив про потенційну небезпеку радіації усього живого.
 На кінець заходу учні запалили свічки пам’яті  та вшанували хвилиною мовчання героїв-пожежників та всіх загиблих.
Протягом дня класні керівники та класоводи провели години пам’яті в класах з даної тематики з метою усвідомлення учнями , що чужої біди немає, що потрібно  вчитися застосовувати у повсякденному житті елементарних радіаційно-гігієнічних навичок.
«Таке не повинно повторитись!» - закликають Дзвони Чорнобиля. 









Фашистські концтабори – машина смерті
      11 квітня у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проведені заходи щодо відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів.
     Учитель історії Антюхова В.В. підготувала презентацію на тему: «Інтернаціональне повстання в концтаборі Бухенвальд».
     Класні керівники 5-9 класів провели виховні години: «Якщо на землі є пекло…», «Нюрнберзький процес», «Табори смерті на Україні».
     Бібліотекар Турочек С.В. підготувала книжкову виставку: «Уроки пам’яті людської…».
     Учень 7 класу Сусідко Ярослав декламував вірш М.Джаліль «Варварство».
   Сторінки минулого не треба забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» - голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань. Ті, що залишилися в живих, сьогодні згадують усі ті роки з болем. Головне, щоб це більше не повторилося. «Щоб не повторилося», - відлунює в наших серцях.




       З метою вшанування пам’яті учасників революції у Максимівській школі було проведено урочистий інформаційно-просвітницький захід «100-річчя Української революції». На ньому були присутні учні, вчителі, працівники школи, батьки. Захід розпочато звучанням Державного Гімну України та внесенням Державного Прапору України.
    Учні 9-го класу Колесник М., Костіна Р., Скобліков Д. та учень 7 класу Сусідко Я. ознайомили присутніх із життям політичних, громадських, військових та культурних діячів того часу, висвітлили основні хронологічні події революції: «Українська Центральна Рада», «100-тисячна маніфестація на Софійській площі», «ІІ-й Всеукраїнський військовий з’їзд», «Універсали Центральної Ради», «Директорія», «Акт злуки». 
      Учитель історії Антюхова В.В. у своєму виступі акцентувала увагу на актуальності ідей суверенності та соборності держави, її територіальної цілісності.


Започаткування свята Дня українського добровольця

         14 березня 2017 року в Україні вперше відзначається День українського добровольця.
       У Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань була проведена лінійка, на якій були присутні вчителі, учні та технічні працівники школи.
       Учитель історії Антюхова В.В. ознайомила присутніх з політичною ситуацією, що виникла після перемоги Революції Гідності і необхідністю створення добровольчих загонів для їх участі у подальших воєнних діях.


О слово рідне, що без тебе я!

         У Максимівській ЗОШ І-ІІ ступенів постійно ведеться робота з виховання патріотизму як у процесі уроку, так і в позакласній діяльності. Засобами мистецтва слова виховується любов до України, повага до її мови, історії, звичаїв, традицій.
       Тому 21 лютого, у Всеукраїнський день рідної мови, у школі відбулися виховні заходи, присвячені цій даті. З учнями початкових класів була проведена конкурсна програма «У слові народу – золото правди». Учителі 2 – 4 класів так організували свято, що діти досліджували і пізнавали мовні поняття шляхом відкриття, особливо цьому допомагали жваві емоційні ігри, що сприяли розвитку фантазії дітей (учителі: Анісімова І.В., Свистун Л.І., Луцик Д.В.).
      З учнями старших класів з метою показати красу української мови, її багатство і велич, виховання любові до рідної мови, гордості за український народ, який має славне минуле і багату творчу спадщину, була проведена літературно-музична композиція « О слово рідне, що без тебе я!». Її підготували учитель музики Гайдаш А.В. та вчитель української мови та літератури Саєнко Л.Т. 
   Діти активно декламували вірші про рідну мову, брали участь у сценках, співали пісні. Наприклад, у виконанні шкільного ансамблю «Джерельце» прозвучали пісні: «Це моя земля», «Там червона калина», «Це моя країна», «На добро» та інші. 
     Звеселила глядачів гумореска «Кухлик» П. Глазового , яку виразно прочитала напам’ять учениця 7 класу Ковальова Катерина. 
     Під час заходу учні переглянули презентацію «Розвиток української мови», з якої діти глибше дізнались про страдницький шлях рідної мови.
     Також цього дня учні 5 – 7 класів написали єдиний диктант під назвою «Україна – наша земля, наша Батьківщина».
     Ці виховні заходи допомогли учням поглибити знання, одержані на уроках мови, розвивати індивідуальні здібності дітей, їх творчу уяву, формувати українознавчу компетентність.



Ангели Майдану

     Немає жителя в Україні, який би не знав про трагедію, що сталася три роки тому на Майдані Незалежності. Під час Революції Гідності в самому серці України стався масовий розстріл людей. «Небесною Cотнею» зараз називають загиблих учасників Революції Гідності — масових акцій протесту протягом зими 2013-2014 років.
     З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, прищеплення любові до Батьківщини, виховання національно-патріотичної свідомості, розвитку бажання стати гідними громадянами України в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 20.02.2016 р. було проведено виховні заходи, присвячені річниці Революції Гідності: Пам’яті Героїв Небесної Сотні.
     Ранок розпочався загальношкільною лінійкою, виконанням Державного Гімну України та хвилиною мовчання. Учитель історії Антюхова В.В. підготувала інформаційне повідомлення «Основні події Революції Гідності». Учні декламували вірші, присвячені полеглим за свободу, запалили свічки пам’яті. Потім відбувся перегляд документального фільму «Рейд. Сила нескорених», під час якого учні побачили реальні події, які відбувалися на Майдані.
     На виховних годинах на тему «Революція Гідності та Свободи: як це було…» учні мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції та її героїв, також було показано відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу, відданість волонтерів та підтримку усього населення. Учні завчасно підготували реферативні доповіді про Героїв Небесної Сотні.
    Бібліотекар Турочек С.В. підготувала цікаву та змістовну розповідь «Моя громадянська позиція». Вона нагадала присутнім про героїчні події тих «чорних» днів листопада 2013 р. – лютого 2014, про початок національної революції. Розповідь супроводжувала документальними кадрами. Насамкінець усі присутні вшанували пам’ять Небесної Сотні хвилиною мовчання.
     Ми не маємо права забути, що Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну, і ми в неоплатному боргу перед ними. Вони загинули, щоб ми жили. І найменше, що ми можемо зробити, – це забезпечення того, щоб їх жертва не була марною та щоб подібне більше ніколи не повторилось.
     Небесна Сотня вірила в майбутнє України, заплативши за це найбільшу ціну, на яку здатна людина — життя. Тому маємо вірити в Україну і ми, бути чесними з людьми й собою, маємо боротися з несправедливістю!






















День пам’яті героїв Крут

      27 січня у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів було вшановано пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва, яку небезпідставно порівнюють зі всесвітньо відомим боєм під Фермопілами, стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії .
       Бібліотекар Турочек С.В. провела годину скорботи «Крути: і сум, і біль, і вічна слава». Бібліотекар доступно та цікаво розповів присутнім про бій під Крутами ,наголосивши на тому, що 29 січня 1918 року — це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації. Жертовності та героїзму Крут забувати не можна.

      Захід проводився з метою ознайомлення учнів з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя.  Активну участь в заході брали учні 5-9 класів: готували повідомлення про бій під Крутами, декламували поетичні твори, присвячені юним героям . Учні взяли участь у конкурсі читців патріотичних віршів «На Аскольдовій могилі…». Наприкінці заходу присутні переглянули документальний фільм «Крути – молода кров», присвячений воїнам Крут та познайомились із віршовано-пісенними творами українських митців, присвяченими подіям під Крутами у 1918 році.

       Бібліотекар ознайомив присутніх з літературою, яка є в бібліотеці з цієї теми. Також вони переглянули тематичну поличку "Волі народної дзвін". Наприкінці заходу вшанували пам'ять Героїв хвилиною мовчання.

Крізь пекло афганської війни

      Найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна. Не злічити страшного невимовного горя у тих сім`ях, до яких прилетіла чорна звістка про загибель сина, брата, коханого, чоловіка. Жахлива трагедія, гинуло покоління, народжене у 60-х. Ніколи не повернути тих, хто навіки залишився на війні, для кого вона ніколи не закінчиться. Не одним сивим пасмом закосичена ця дата — 15 лютого, день, коли нарешті в далекому 1989 р. закінчилась для народів колишнього СРСР десятирічна кривавиця трагічної війни в Афганістані.

Ясеночки! Синочки! Сини! 
Колосочки вкраїнського поля, 
Скільки ж вас не вернулись з війни ?
Скільки гибіє ще у неволі? 
...Роки летітимуть, мов журавлі, 
Та не полегшає втрата, 
Доки ходитиме по землі Мати солдата.

     Цими словами у Максимівській загальноосвітній школі почалася година пам'яті, присвячена річниці виводу військ з Афганістану. Мета заходу - віддати данину пам’яті полеглим воїнам-афганцям, через поезію і пісню донести до сердець дітей основну думку: війна – це безумство, це невиправдана жорстокість; виховувати в учнів почуття патріотизму, гідності та гордості за своїх земляків, вміння співпереживати.

     Учитель історії Антюхова В.В. ознайомила учнів з трагічною сторінкою нашої історії, з передумовами афганської війни. Під час заходу присутні ознайомилися з масштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, переглянули документальні відео-фрагменти про афганську війну. Діти з цікавістю прослухали про історичні події афганської війни, переглянули книги та фотоматеріали про афганську війну, вшанували пам’ять тих, хто поліг в Афганських ущелинах, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання. Захід супроводжували вірші про афганську війну, які декламували учні. Ведуча повідомила, що і в нашому селі є воїн-афганець, Турочек Л.І., людина, яка в 20 років стала свідком й учасником воєнних подій, але за станом здоров’я не зможе бути присутнім у школі. 

      Бібліотекар Турочек С.В. презентувала учням виставку "Слід афганської війни", де зібрані книги, статті з газет, фотографії учасників війни, а також буклет "Афганістан болить у моїй душі…".

     Наприкінці заходу учні 9 і 7 класу завітали до воїна-афганця Турочка Леоніда Івановича додому. Вручили йому пам’ятний подарунок і квіти. Леонід Іванович та його дружина Світлана Вікторівна запросили дітей на гостину. Він, випускник нашої школи, про Афганістан знає не з чуток. У 1985 році разом з іншими перетнув кордон Афганістану. Молодий хлопець був одним із тих, хто знаходився в епіцентрі бойових дій (водій аеромобільних військ). Він розповів, як вони, молоді юнаки, щодня ходили під кулями, виконуючи свій солдатський обов’язок. Допомагали мирному населенню. Він щодня чув постріли і зазначає, що залишився живим лише завдяки Богу. Згадує, що всі були згуртованими й дружними, жили як одна родина. Умови для проживання запам’ятались надовго: спали на цементованій підлозі, ставили двоярусні ліжка, поряд лежав автомат, а замість подушки - підсумок з боєприпасами. Сьогодні Леонід Іванович має безліч бойових медалей та подяк, але хіба вони зможуть залікувати ті рубці, що залишились у пам’яті та серці вже до кінця його життя…?

      Кожне слово переконливе, кожна історія виховує. Із захопленням і тривогою вслухалися учні в сповідь людини, що гідно пройшла афганське пекло. Спогади про ці події, історичні відео, хвилюючі пісні - залишаться надовго в пам'яті школярів та будуть прикладом для молодого покоління.







«Ми за безпечний Інтернет»
         Інтернет – найбільший винахід людства. Всесвітня мережа змінила уявлення людей про час, відстані, способи спілкування, проведення дозвілля тощо. На жаль, не все, що зустрічається в Інтернеті, значиме, достовірне, логічно обґрунтоване і безпечне. Жертвами Інтернету найчастіше стають підлітки і діти, які можуть потрапити у віртуальному просторі «на вудку» шахраїв.
         У Максимівській ЗОШ І-ІІ ступенів постійно велика увага приділяється вихованню культури користувача Інтернету. 7 лютого 2017 року відбувся виховний захід для учнів 6-9 класів на тему «Ми за безпечний Інтернет», організований вчителем інформатики Сажко Л.А.
Спочатку було проведено бесіду з учнями про важливість Інтернету в житті людей, вчителька звернула  увагудітей на те, які можуть існувати ризики у віртуальному просторі.
Потім учні  9 класу, використовуючи ілюстрації, цікаво, дохідливо розповіли про контентні, комунікативні, електронні та споживчі ризики, наголосивши на можливих кіберзлочинах. Семикласники у формі дидактичної гри повідомили про 6 правил безпечного користування Інтернетом. Згодом учні, об’єднавшись у 2 команди, записували на «смайликах», які є переваги і недоліки ІКТ. Для закріплення набутих знань діти переглянули презентацію «Про безпечний Інтернет».

Завдяки даному виховному заходу учні зрозуміли, які можуть існувати небезпеки в Інтернеті та як їх подолати, засвоїли відповідні правила безпечної роботи в мережі, навчилися відрізняти безпечний Інтернет від небезпечного, дослідили позитивні і негативні наслідки перебування в Інтернеті  і прийшли до висновку про необхідність дотримування правил інформаційної культури.






День Святого Миколая

19 грудня весь православний люд вшановував пам’ять Святого Чудотворця Миколая, адже для всіх він став символом щирої любові, доброти, прощення, милосердя до ближнього. Найбільше люблять і шанують Святого Миколая-Угодника діти, тому що для них він – почесний охоронець і завжди приходить до малят із подарунками.
Для учнів Максимівської ЗОШ І-ІІ ступенів цей день став справді святом – чарівним, казковим, величним, а сповістила про його початок маленький ангелочок Тихенька Арина, яка своїм чудовим танцем запросила всіх дітей на сцену. Учні підхопили її щирими словами та піснею «Ой хто, хто Миколая любить»
            «Зірочки» освітлювали дорогу Святому Миколаю, танцюючи «Вальс зірочок» зі стрічками (дівчатка 2 класу). Також другокласники показали гарний танок ангелів, сповіщаючи про те, що на землі ми живемо не одні і потрібно дбати про чистоту своєї душі.
            Справжніми артистами були учні 3 і 4 класів: Овчаренко Віталій, Будовська Аліна, Колеснікова Уляна, «граючи» неслухняних діток.
            Не було на святі жодної байдужої дитини, бо всі розповідали вірші, співали пісні віншуючи  Святого Миколая. Учні 4 класу провели флешмоб «Ой хто, хто Миколая любить», а дітки 2 і 3 класів проспівали молитву до Святого Миколая.
            У кінці заходу Святий Миколай побажав усім присутнім миру, щастя , добра, здоровя, злагоди в родинах і подарував малечі солодкі подарунки.





Іде Святий Миколай
Хто не знає про Святого Миколая?  Щороку приходить він до кожної господи з миром і дарунками, а для маленьких стає чарівною казкою. Підростають діти – і добра казка зникає, а Миколай залишається.
 З метою виховання у дітей пошани до близьких, почуття милосердя, щирості, турботливості  у Максимівській школі було проведено свято Святого Миколая. Учні середньої школи взяли участь у театралізованому дійстві «Іде Святий Миколай», яке підготувала учитель історії Антюхова В.В. У виставі були задіяні  члени батьківського комітету: Костіна Т.П. та Дзюбан О.В., а також бібліотекар сільської бібліотеки Голубаш О.М. та депутат Новоукраїнської сільської ради Аврамченко Л.В.
Чудово виконували ролі селян-українців такі учні: Колесник Максим, Костіна Римма, Скобліков Данило (9 клас); «ангелів» розіграли Кузьміч Анастасія, Сафронова Олександра (5 клас), а «звіздарів» - Сусідко Ярослав, Антюхов Віктор (6 клас), «циганок»  -  Неврова Анастасія, Бойко Ангеліна(7 клас), роль Зими виконувала Сліпченко Ганна(9 клас), «сніжинками» були Афедікова Влада, Вакуленко Вікторія, Воронова Наталія(5 клас). Звучали пісні «Зима на Україні», «Три білих коні», «Ой хто, хто Миколая любить», «Миколай», колядка «Добрий вечір тобі, пане господарю...». Діти із захопленням танцювали і співали. З фінальною піснею «Ой прийшла зима» виступили Аврамченко Л.В. та Дзюбан О.В. Вони пригостили всіх дітей солодкими гостинцями. Учні отримали також чудові подарунки  від Святого Миколая.  
Цей виховний захід став  святом Милосердя,  Доброти, Прощення, Любові до ближніх - наслідуймо добро і вчинки Миколая!





Відзначення 14 грудня
Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС
у Максимівській ЗОШ І-ІІ ступенів


14 грудня 2016 року у Максимівській ЗОШ  І – ІІ ступенів відбулись виховні заходи, присвячені Дню вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Вранці цього дня відбулась загальношкільна лінійка пам’яті під назвою «Чорнобиль – чорний біль». Учні 5-9 класів переглянули документальний фільм «Правда про Чорнобиль». Також була оформлена книжкова виставка на тему «Дзвони Чорнобиля», присвячену дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС . Учні 9 класу переглянули художній фільм «Метелики». У 7 класі відбулась година спілкування «Вони віддали за нас своє життя».




Всеукраїнська акція

«16 днів проти насильства» 
Нерідко сьогодні ми зустрічаємось з таким негативним проявом суспільства як насильство. З метою ознайомлення учнів  із тим, як поводити себе у відповідній ситуації, у Максимівській загальноосвітній школі у рамкам Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» було проведено ряд заходів: Виховна година «Проти насильства» (2,3кл.), Тренінг «Скажемо насиллю - НІ» (4 кл.), Виховна година «Попередження насильства в сім’ї» (5-9кл.) . Діти познайомились з проявами різних видів насильства: фізичного, психологічного, сексуального та економічного. Особливу увагу було приділено домашньому насильству, протиправним діям, яким немає виправдання , про які не можна мовчати!
            Вчителі школи донесли до відома дітей, що в Україні існують закони, які захищають їх від насильства. Одним з таких законів  є Закон України «Про попередження насильства в сім’ї». Також  ознайомили учнів з координатами кризових центрів соціально-психологічої допомоги, які діють при центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
            Заходи проходили цікаво, учителі постаралися донести до свідомості учнів, що найвища цінність – Людська Гідність!






Тиждень правових знань
У рамках Тижня правових знань 5 грудня 2016 року до Максимівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів завітав фахівець з соціальної роботи Засульська М.В., яка розповіла дітям про їх права, учні переглянули мультимедійну презентацію "Я маю право...". На завершення всі школярі отримали інформаційні буклети.



1 грудня – День боротьби зі СНІДом
СНІД – це біологічна, медична, соціально-політична та психологічна проблема людства. Кількість ВІЛ – інфікованих у світі катастрофічно зростає. А Україна сьогодні посіла І місце в Європі за темпами поширення СНІДу. 
Тому в Максимівській школі систематично проводяться роз’яснювальні та виховні заходи, присвячені темі боротьби зі СНІДом. Так і 1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, для учнів середньої школи учителем біології Воробйовою А.І. був підготовлений захід у формі бесіди за круглим столом «СНІД – життя без майбутнього». Його метою було надати учням  інформацію, яка необхідна для прийняття розумних рішень, що вбережуть їх від страшного захворювання. Учні активно брали участь у бесіді, обмінювались думками, відповідали на проблемні запитання учителя. З цікавістю ознайомилися з матеріалами книжкової виставки «Цікавість ціною в життя», підготовленої шкільним бібліотекарем Турочек С.В. Учениці 5 класу Афендікова Влада, Кузьміч Анастасія, Сафронова Олександра та Вакуленко Вікторія підготували цікаві усні повідомлення про те, коли з’явилася ця хвороба, шляхи розповсюдження та способи уникнення страшного захворювання.

Учні прийшли до єдиного висновку:слід суворо дотримувався санітарно-гігієнічних норм та правил, щоб не захворіти на смертельний недуг. А до хворих ставитися з терпимістю та толерантністю.




День пам'яті жертв голодоморів
Згідно указу Президента України від 01 листопада 2016 року №480/2016 «Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів» та з метою гідного вшанування пам’яті жертв вчиненого комуністичним режимом геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933, 1946-1947 років в Україні у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів учитель історії Антюхова В.В. провела тематичний урок на тему «Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу» . Учні прослухали інформацію про причини, характер, механізм організації та масштаби трагедії голодомору. Особливе враження справила на них демонстрація змонтованих   уривків документального фільму «Великий голод» виробництва телеканалу 1+1. Під звуки бентежної музики  учениця 7 класу  Ковальова К.  грала роль жінки-скорботи. Лунали пісні «Свіча», «Господи помилуй».  Шкільний бібліотекар Турочек С.В. підготувала книжкову виставку на тему «Пам’яті незгасна свіча». Школярі 5-9 класів взяли участь у виставці малюнків «Голодомор  не зламав». Наприкінці заходу було вшановано світлу  пам’ять жертв голодомору в Україні хвилиною мовчання. На думку учнів, цей урок є актом покаяння і перестороги для громадян нашої держави та для всіх людей доброї волі.




День української писемності та мови
У Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 9 листопада 2016 року відбулася літературно-музична композиція на тему "Мова - душа народу". Під керівництвом учителя української мови та літератури Саєнко Л.Т. та шкільного бібліотекаря Турочек С.В. учні підготували вірші про мову, співали українські пісні, танцювали. Особливо яскраве враження справили на всіх учасників свята учні 7 класу Сусідко Ярослав та Ковальова Катерина, які декламували вірші П.Усенка "О, місячне сяйво і спів солов'я" та Н.Красоткіної "Не цурайтесь мови, люди". З цікавістю учні ознайомилися із виставкою  художньої літератури "Там,де звучить рідна мова, живе український народ..."
На завершення свята всі учасники разом заспівали пісню "Розкажу про Україну"




Інформація про заходи з відзначення 40-ї річниці
створення Української Громадської Групи сприймання виконанню Гельсінських угод
у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів

Згідно наказу Мар’їнської районної державної адміністрації Донецької області від 02.11.2016р. № 517 «Про заходи з відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод», на виконання Указу Президента України від 4 квітня 2016 року № 126/2016 «Про відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод», відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 01 липня 2016 року № 531 «Про затвердження плану заходів з відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод», листа Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 28 жовтня 2016 року № 2.1/10- 2606 та з метою популяризації серед дітей та учнівської молоді Донеччини важливої ролі правозахисних громадських організацій та рухів у справі захисту прав людини, в успішному функціонуванні інститутів громадянського суспільства, розвитку демократичної правової держави впродовж листопада 2016 р. було проведено такі заходи:
1. Юні історики Сліпченко Ганна та Сусідко Ярослав провели бесіду для учнів 5-6 класів «Захист прав людини – основа мети Гельсінської спілки»
2. Для учнів 7-9 класів була проведена лекція «Українська Гельсінська спілка з прав людини: мир і безпека»
3.Шкільмим бібліотекарем Турочек С.В. була організована виставка тематичної літератури «Василь Стус, випускник історико-філологічного факультету педагогічного інституту м. Сталіно (нині Донецьк), член УГГ у 1979-1980 рр.»

4. Учителем історії Антюховою В.В. була проведена виховна година в 9 класі «Держава – гарант свободи і суверенності особи та народу».




День визволення України
     31 жовтня 2016 року у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів було проведено тематичний урок "Три кривавих роки", присвячений 72 річниці визволення України від нацистських окупантів. На урок були запрошені діти-війни Коваль Л.З., Насєдкіна Л.І., Романчак П.І. Бібліотекар школи Турочек Світлана Вікторівна підготувала виставку книжок і публікацій до даної теми. Вчитель історії Антюхова Валентина Василівна ознайомила учнів з подіями Другої світової війни в Україні та на території нашого краю.
    Метою заходу було показатии героїзм народу в боротьбі з ворогами, виховати в учнів почуття патріотизму,любові до своєї землі,усвідомлення уроків життя в процесі нерозривного зв'язку поколінь. 



"Стоп сміття" та "Жовте листя"
     Згідно з планом роботи районних масових заходів 21 жовтня 2016 року у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів було проведено акції  «Стоп, сміття!» та «Жовте листя».
Всі учні та працівники школи організовано вийшли на суботник. На дошках оголошень розвішали звернення-заклики: до чого призводить спалювання опалого листя  окрім шкоди здоров’ю . Було проведено учнями 9 класу роз’яснювальну роботу серед учнів: до чого призводить спалювання опалого листя. Школярі виготовили із листя цікаві поробки. Під час суботника було проведено прибирання території школи та скверу, де діти люблять відпочивати.

Гадаємо, таким чином, ми змогли привернути увагу громадськості до проблеми шкідливості спалювання опалого листя та поживних залишків восени.

День захисника України
      14 жовтня - триєдине свято для усіх українців - це Покрова Божої Матері, День українського козацтва та День захисника України.
    Напередодні цього свята, 13.10.2016, у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів  відбувся виховний захід «Історична подорож у часі. Славетні імена України», який підготувала учитель історії Антюхова Валентина Василівна. Учителем початкових класів Луцик Дариною Вадимівною були поведені спортивні змагання для учнів початковиз класів "Маленькі козачата". Також учні нашої школи виготовили плакат з поздоровленнями захисникам України, які знаходяться в зоні АТО. 

Тиждень енергозбереження
           Згідно з планом заходів проведення Тижня енергозбереження у Марїнському районі  2016 році в нашій школі вібдулися такі заходи: 
  • Урок-гра "Бережи електроенергію"
  • Брейн-ринг «Економне споживання енергії»
  • Конкурс малюнків та плакатів з теми енергозбереження

День працівника освіти в Максимівській школі
У Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 30 вересня 2016 року відбулося свято – День працівника освіти. Традиційно  був організований день самоврядування, коли учні 9 класу були у ролі вчителів, намагаючись цікаво  проводити уроки. Після занять відбувся святковий ранок, під час якого діти привітали вчителів. Вони розповідали вірші, співали пісні, танцювали та  розігрували сценки. Колег привітав в.о. директора школи Гайдаш А.В., подякував за плідну працю на освітянській ниві та вручив грамоту від Мар’їнської районної адміністрації вчителю російської мови та зарубіжної літератури Шепелєвій Людмилі Іванівні. Актив школи цього дня завітав до вчителя-пенсіонера Коломійчук Зіни Іванівни, привітав її зі святом та подарував квіти.




150-річчя М.С.Грушевського
   З нагоди відзначення  150-річчя від дня народження Михайла Грушевського у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів учитель історії Антюхова Валентина Василівна провела тематичний урок «Життя  та діяльність М.С.Грушевського». Учень 7 класу Сусідко Ярослав прийняв участь у конкурсі учнівських робіт, присвячених життю й діяльності Михайла Грушевського, за напрямком: мультимедійна презентація.



Місячник

«Увага, діти на дорозі!»

З 20 серпня по 20 вересня 2016 року у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів пройшов місячник "Увага діти на дорозі", протягом якого було  проведено

  • Єдиний урок «Мій шлях до школи і додому»
  • Відпрацьовано практично з учнями початкових класів правила переходу доріг, вулиць, перехресть.
  • Поновлено куточок з дорожнього руху.
  • Організована виставка малюнків «Ти і дорога»
  • Проведено виховні години:

-         «Я пішохід»
-         «Знай і виконуй привила дорожнього руху»
-         «Безпека на дорозі»

-         «Щоб не трапилось біди»



ДЕНЬ ЗНАНЬ
     Знову усю шкільну родину Максимівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів зібрав вересневий шкільний дзвінок і всі вулиці розквітли від дитячого щебету, юнацьких посмішок та чарівної хуртовини осінніх квітів. Адже усі шляхи першого вересневого дня вели до школи, бо розпочався новий навчальний рік, який означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень.
     За українськими звичаями кожне свято не обходиться без гарного вітального слова. І це свято теж не було винятком, щирими словами усю шкільну родину привітали адміністрація школи, директор Гайдаш Анатолій Вікторович та заступник директора з НВР Анісімова Ірина Вікторівна, які привітали усіх учнів школи, працівників, гостей із початком нового навчального року. Також побажали удачі і завзятості у навчанні учням школи казкові герої – Знайка і Незнайка. Діти ж у свою чергу розповіли гарні вірші про школу і подарували усім веселий танець «Школа, школа, школа».


Немає коментарів:

Дописати коментар