ЦІКАВІ ПОДІЇ 2018-2019н.р.

Закриття табору
Ось і скінчив свою роботу літній пришкільний заклад  відпочинку з денним перебуванням «Сонечко» при Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів. Впродовж всього часу вихованці табору брали участь у виховних заходах, конкурсах, вікторинах. Дозвілля було насичене цікавими екскурсіями до селищної бібліотеки, водохранилища м.Курахове, Свято-Успенського монастиря.
        В останній день роботи табору діти взяли  активну участь у  квест-грі. Побували на станціях «Загадкова», «Головоломка», «Художня», «Казкова». Виконували різні завдання, за що після проходження квесту були нагороджені солодкими подарунками. На закінчення діти висловили свої враження від перебування в таборі, створили колаж на тему «Табір, прощавай!» та виявили бажання наступного року знову відвідати наш табір.

Сумно було розлучатися, але наступного літа ми обов’язково зустрінемося знову.
















Пізнавальні заходи до Дня Конституції у пришкільному закладі відпочинку «Сонечко» 

День Конституції – це державне свято України, яке щорічно відзначається 28 червня в день прийняття Конституції України. Із метою гідного відзначення  23-ї річниці Конституції України, на виконання Указу Президента України, у пришкільному  закладі відпочинку «Сонечко» , який діє при Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів  було проведено корисні та пізнавальні заходи.

На годині спілкування «Українська символіка» вихованці закладу з цікавістю слухали про історію створення та існування конституцій у різні періоди життя нашої держави, виникнення та прийняття державних символів. Відвідали виставку художньої, наукової, історичної літератури, документів, фотографій, присвячених утвердженню незалежності України і державних символів України в шкільній бібліотеці. Вихованці стали учасниками квест-гри «Конституція - Основний закон нашої держави». Юні громадяни дізналися більше про свої права та обов’язки.









До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

         В Україні відзначають щорічно 22 червня  День скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни.
В пришкільному дитячому закладі  відпочинку «Сонечко» при Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів протягом червня було проведено  покладання квітів до меморіальної стели «Скорботна мати». Також  діти вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання. Вихователі закладу відпочинку «Сонечко» Іванова Д.В., Турочек С.В. провели годину історичної пам’яті, присвячену миру. Окрім того, у червні триватимуть благодійні екскурсії для ветеранів війни та людей похилого віку.







До Дня батька
       У другу неділю червня в Україні відзначають  День батька. Хоча це свято не набуло статусу офіційного, але стає все найбільш популярним в суспільстві.
З нагоди Дня батька в пришкільному дитячому закладі  відпочинку «Сонечко» при Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 13 червня 2019 року була проведена низка заходів: у фойє школи облаштували фотозону «Батькова хата усім багата», організовано перегляд сімейного фільму «Чарівна країна». За участю вихованців та їх батьків було проведено спортивне змагання «Спорт у житті моєї родини». Цікаво  й захоплююче пройшла інтерактивна година «Наші татусі найкращі». Діти із задоволенням згадували добрі і ласкаві слова по відношенню до своїх татусів; за допомогою жестів і рухів розповідали про професію своїх батьків, складали прислів’я про батька. Діти отримали декілька корисних ідей  як подарувати татові свято.










Хай щастю дитини не буде кінця!
      Щороку в перший день літа в літньому пришкільному таборі «Сонечко» Максимівської школи відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків. 
      Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.
     Діти пришкільного табору брали участь у різних конкурсах, співали, танцювали, грали у командні ігри, відгадували загадки. Закінчилося свято конкурсом малюнків на асфальті. Всі діти масу позитивних емоцій. 



















Ось і прийшли довгоочікувані канікули. Вже написані підсумкові роботи, залишились позаду уроки, віддзвенів останній дзвоник; можна з легкістю вдихнути великий і мрійливий ковток літнього повітря. В учнів з’явилося багато вільного часу, який потрібно вірно організувати, щоб було не тільки цікаво, а й корисно.
      27 травня у Максимівській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося урочисте відкриття табірної зміни пришкільного табору відпочинку «Сонечко». До його відкриття готувалися довго і натхненно. Вихователі табору готували цікаві заходи, конкурси, ігри для дітей.

     І ось звуки музики сповіщають про початок роботи табору. Начальник табору Іванова Дарина Вадимівна привітала учнів зі святом та побажала усім активного і безпечного відпочинку, доброго настрою, творчої та плідної співпраці вихователів та дітей. І вихованці табору відправились у «веселковий круїз» з безліччю цікавих завдань, дивовижних подорожей, веселих стартів, занять за інтересами та ігор.










Останній дзвоник 2019!

24 травня 2019 року відбулося традиційне свято Останнього дзвоника у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів ! Веселе і водночас сумне свято зібрало велику кількість батьків, мешканців села, гостей і, звичайно, учителів та школярів. Для когось це довгоочікувана мить, що дала початок відпочинку та літньому теплу, а для когось це були останні хвилини перебування в рідній школі. Випускники попрощалися зі шкільною партою, випустили у небо повітряні кульки, дали останній дзвоник та подарували усім працівникам школи квіти.  Усіх школярів депутатський корпус:Аврамченко Л.В., Антюхова В.В., Решетняк О.І. пригостив морозивом.





























Відзначення 75-х роковин депортації 1944 року -
 геноциду кримськотатарського народу
         З метою гідного вшанування Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, популяризації історичної та культурної спадщини кримських татар у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 17 травня 2019 року була проведена єдина виховна година пам’яті для учнів 6-9 класів.
         Учні переглянули мультимедійну презентацію, спрямовану на ознайомлення з історичними фактами та обставинами реалізації злочинних акцій, здійснених радянською репресивною машиною. Учні обговорили інформаційні матеріали та дійшли висновку, що злочинні акції, сплановані керівною верхівкою колишнього СРСР та здійснені радянськими каральними органами у 1944 році, які призвели до масових людських жертв та завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу, розвитку його культури, трагічними чином вплинули на його історичний шлях.
         Також школярі ознайомилися з новими публікаціями та літературою під назвою «Великий терор», виставку якої підготувала бібліотекар.

         Впродовж травня - червня  заплановано  покази документальних фільмів про депортацію кримськотатарського народу з Криму, розпочатого НКВС 18 травня 1944 року та  покази  художніх фільмів «Хайтарма» та  «Чужа молитва».
















Свято вишиванки

         День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.     Не перший рік у нашій школі, як і у всій Україні, відзначають День вишиванки. 16 травня 2019 року у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проведена літературно-музична композиція на тему "Чарівна краса вишиванки".Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. І цього року учні, вчителі  школи долучилися до акції “Одягни вишиванку” у третій четвер травня. Всі були єдині у думці, що таке свято об’єднує і вчителів, і  учнів різних класів.

         Протягом свята  у виконанні ансамбля "Джерельце" звучали пісні "Вишиванка моя, вишиванка", "А сорочка мамина...", "Червона калина", виконувалися запальні танці, а також  учні декламували вірші.

         На завершення свята учні школи провели імпровізований флешмоб – за 5 хвилин організувавшись вони створили справжню “вишиванкову” хвилю. Флешмоб створив таку хвилю емоцій, що наступного року, мабуть, нас чекає вже не хвиля,  а справжнє цунамі вишиванок за участю всіх учнів школи!



















Охорона праці
 З метою привернення уваги молоді до проблем охорони праці, формування в здобувачів освіти культури безпеки праці протягом квітня-травня у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проведено   відкриті уроки, позакласні та виховні заходи під назвою «28 квітня – Всесвітній день охорони праці», спрямовані на роз’яснення причин виникнення стресу на роботі та його запобігання.
Учні початкових класів взяли активну участь у виставці  тематичних малюнків «Хто про охорону праці дбає, той не постраждає» та естафеті з безпечної поведінки в школі та вдома.
Організовано книжкову тематичну поличку «Молодь за безпечну працю». Проведено з учнями відпрацювання практичних дій під час виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру.
В  6-9 класах проведені вікторини на знання правил безпечної поведінки в школі та вдома, а також практичне заняття на правильне надання першої (долікарської) допомоги.















Свято сім’ї
Кожного року 15 травня вся міжнародна спільнота відзначає День сім’ї. Кожна країна по-своєму святкує цей день, але всіх об’єднує одна спільна мета – донести до свідомості громадян, що сім’я є джерелом любові, поваги, солідарності та прихильності, вона є тим, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Українська громада теж не є винятком. Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня. Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї.
         З метою формування сімейних цінностей, сприяння розвитку сімейної культури у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 11 травня 2019 року  проводилися комплексні  інформаційно-спортивні заходи. Учні 6-7 класів організували разом з батьками флешмоб «Міжнародний день сім’ї». Всі учні школи взяли активну участь у виставці малюнків «Малює матір з ниткою роки». Облаштували фотозону «Родинне коло любові».
Спортивне змагання «Спортивна сім’я» особливо справило велике враження, принесло багато позитивних емоцій, радості та насолоди для батьків і дітей. Також уроки доброти та класні години «Мамине серце квітуче» не залишили нікого байдужим. Діти розуміють, що завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!























 А мак цвіте!

З метою поглиблення знань учнів про злочини нацистського тоталітарного режиму проти людства; внесок українського народу в розгром нацистської Німеччини та її союзників, формування патріотичних почуттів учнів шляхом вшанування подвигу українського народу у боротьбі за свободу, увічнення пам'яті загиблих у Другій світовій війні у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проводилися тематичні виховні заходи.
6 травня проведені уроки мужності та пам'яті в 1-4 класах «1939-1945. Пам’ятаємо!Перемагаємо!», в 6-9 класах «Прагнення до свободи вчора, патріотизм і нездоланність сьогодні, гідна Україна завтра» за участю дітей війни. У своїх виступах вчителі та учні приділили особливу увагу питанню пам'яті про трагічні події Другої світової війни, яка має стати застереженням від їх повторення в майбутньому.
         Школярі долучилися до Всеукраїнської акції «Маки пам’яті», виготовляли стилізовані червоні маки з паперу або тканини та розміщували на одязі на лівій стороні грудей, якомога ближче до серця.
Учні школи взяли активну участь у загальношкільній акції «Добрий ранок, ветеране!», протягом якої виготовили вітальні листівки для ветеранів та дітей війни й особисто привітали їх. 
8 травня відбувся меморіальний урочистий захід для учнів 1-9 класів «Герої України, уклін Вам до землі…», протягом якого учні згадали події 1939-1945 років та віддали шану загиблим солдатам хвилиною мовчання, а також відвідали мітинг, що відбувся біля меморіальної стели «Скорботна мати» та поклали квіти до пам’ятної плити з іменами загиблих громадян села Максимівки в роки Другої Світової війни.
























Щодо запобігання отруєнь дикорослими грибами

З метою попередження отруєнь грибами, ягодами, декоративними та дикорослими рослинами у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 3 травня 2019 року проводилася роз’яснювальна робота з питань профілактики отруєнь дикорослими грибами, недопущення вживання в їжу страв з дикорослих грибів та надання першої допомоги при отруєннях грибами.
З учнями початкових класів проведено годину спілкування на тему «Види грибів». Учні переглянули презентацію та мультфільм про небезпеку дикорослих грибів. Учні 6-9 класів взяли активну участь у створенні пам’яток про отруйні гриби, іграх, вікторинах.





















Правила безпеки громадян на залізничному транспорті

2 травня 2019 року в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проводилася роз’яснювально-профілактична робота щодо запобігання травмувань на залізничному транспорті. Основна мета заходів – правила безпеки громадян на залізничному транспорті України та необхідність їх чіткого виконання. У школі для учнів були проведені тематичні класні години «Правила безпеки на залізничному транспорті», «Залізниця – не місце для розваг», «Зона небезпеки». Проводилися усні журнали, де вчителі розповідали про сумну статистику на залізниці, як залізничники реагують на велику кількість випадків травмування, особливо – дітей та шукають шляхи зменшення трагедій. На уроках з основ здоров’я проводилися бесіди, щоб діти почули та зрозуміли, що залізниця – це зона підвищеної небезпеки, а порушення правил може призвести до трагічних наслідків. Учні 7-9 класів подивилися відео фільм «Як уникнути трагедії на залізниці». Бібліотекар провела інформаційну хвилинку, де проаналізувала обставини та причини нещасних випадків, визначила місця, де трагедії відбуваються найчастіше та які вживати заходи щодо недопущення подібних нещасних випадків.

























Готуємося до Великодня
         Перед Великоднем у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів розпочався тиждень духовного виховання – це час для роздумів і підготовки до світлого свята Воскресіння Ісуса Христа.
          Класні керівники проводили виховні години про традиції святкування Великодня в Україні та у світі. Щоб збагатитися духовно, учні взяли участь у шкільній пасхальній  виставці-конкурсі "Благовіст".
         На уроках образотворчого мистецтва також готувалися до Великодня: розписували писанки, малювали плакати, створювали святкову атмосферу в класах.
         Щиро вітаємо усіх з Великоднем! Терпіння, спокою і мудрості! Миру і злагоди у наших домівках, і у нашій державі! Христос Воскрес!

 .






Чорнобиль - довгий слід трагедії
          
33 роки тому  – 26 квітня 1986 року  – світ облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу. Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців.
25 квітня 2019 року в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проведено ряд виховних заходів,присвячених вшануванню пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Учитель інформатики Іванова Д В. оррганізуввала перегляд  документального фіільму "Чорнобидь. Точка часу", в якій висвітлила основні причини та наслідки аварії. Учитель історії Антюхова В.В. підготувала презентацію "26 квітня - День Чорнобильської трагедії". Члени історичного гуртка "Рідний край" здійснили  збір копій фотоматеріалів та запис спогадів наших земляків-учасників ліквідації наслідків аварії: Кінжерського Романа Васильовича, Будовського Євгена Миколайовича, Юданової Валентини Корніївни.
Бібліотекарі Турочек С.В.  облаштувала книжкову тематичну виставку під назвою «Гірчить Чорнобиль через роки». Особливе враження справила на учнів  пісня, яка звучала під час огляду виставки.
Години спілкування проведено з учнями 1-9 класів на тему "Збережемо пам'ять про подвиг".
Нехай прийдешні покоління завжди пам’ятатимуть уроки Чорнобиля, щоб над нашою планетою завжди було мирне, чисте небо, а в оселях панував лише мир, щастя та добробут.












Серце до Серця
            Серце до Серця» — доброчинна акція Всеукраїнського благодійного фонду "Серце до Серця", що проходить кожного року, навесні, починаючи з 2006 р.  Метою акції є збір коштів для закупівлі обладнання для дитячих медичних закладів. Суспільний збір коштів здійснювався на допомогу  дітям з вадами слуху та зору, дітям хворим на цукровий діабет, недоношеним новонародженим, а також на придбання реанімаційного обладнання для надання невідкладної допомоги дітям.
         З 15 по 25 квітня 2019 року учні та працівники Максимівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів також долучилися до акції "Серце до Серця".      

Під час акції проведено роз´яснювальну роботу серед  учнівських колективів та батьківської громадськості щодо її мети та актуальності. Волонтером  обрано  бібліотекаря школи Турочек Світлану Вікторівну, її місія - суспільний збір коштів у спеціальну скриньку. В рамках акції «Серце до Серця» - «Врятуй життя дитині! зібрано  303,00 грн. Зібрані кошти перераховані для придбання медичного обладнання у дитячі кардіологічні центри.








День довкілля
З метою поліпшення благоустрою та санітарного стану навколишнього середовища в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів було проведено місячник озеленення та благоустрою і Дня довкілля.
          Були впорядковані, приведені до належного естетичного та санітарного стану навчальна територія , спортивний майданчик. Висаджено фруктові дерева, багаторічні кущі та квіти. В процесі озеленення території школи брали участь учні 1- 9 класів та педагогічний колектив.
          Під час проведення огляду-конкурсу шкільних клумб на краще їх озеленення та упорядкування призові місця здобули наступні клумби :

1 місце – 6 клас, класний керівник Шепелєва Л.І.;
2 місце – 9 клас, класний керівник Саєнко Л.Т.;
3 місце – 7 клас, класний керівник Воробйова А.І..
         Учнівським самоврядуванням під керівництвом вчителя історії Антюхової В.В. була упорядкована меморіальна стела "Скорботна мати"   з іменами загиблих  учасників Другої світової війни.

          Класними керівниками 1-9 класів було  проведено виховні години на тему «Природо, ти – наш другий дім», у ході яких школярі обговорювали екологічні проблем нашого села, висловлювали свої думки щодо забруднення та покращення екологічного стану села. 
         Найдієвішою формою у вихованні школярів є залучення їх до різноманітних масових заходів: конкурсів, змагань, операцій, акцій тощо.
         Вчителі трудового навчання, біології при допомозі і підтримці батьків взяли участь в операції «Пташиний будиночок», «Годівничка». Найактивнішу участь взяли учні 2 та 6 класів, які виготовили 8 пташиних будиночків та 10 годівничок для наших пернатих друзів.
         
19 квітня вчителями та учнями школи було проведено День довкілля .
Учні школи взяли участь у акції "Посади деревце!”. Під час якої було висаджено
15 дерев. Плідно і результативно пройшов День довкілля в нашій школі. Звичайно ж, приємно те, як відповідально поставилися до проведення даної акції учні школи. Це означає, що розмови, бесіди, виховні години вчителів не проходять безслідно. І наші учні уже повноцінні і свідомі члени суспільства.































Громадське здоров’я
З 01 квітня по 19 квітня 2019 року учні в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбулися заходи, присвячені Всеукраїнському тижню громадського здоров’я.
У понеділок, 8 квітня, класними керівниками 1-9 класів був проведений Всеукраїнський урок «Громадське здоров’я», у рамках якого були висвітлені питання громадського здоров’я, формування здорових звичок та відповідального ставлення до власного здоров’я.
Протягом цього тижня з учнями 1-4 класів були проведені виховні години про шкідливі звички та їх наслідки, різноманітні конкурси, бесіди, естафети-вікторини присвячені вихованню в дітей дбайливого ставлення до свого здоров’я та пропаганді здорового способу життя «Бути здоровим – жити здорово», «Здорове харчування».
Для учнів 6-9 класів був організований семінар «Молодь обирає здоров’я» , спортивне змагання «Здоровенькі були», години спілкування «Час обирати здоров’я». Учні середньої ланки взяли активну участь у танцювальному флешмобі «Ми – чемпіони!», а учні початкової ланки взяли активну участь у конкурсі малюнків «Спорт – запорука здоров’я».
 Під час проведення тижня  робота вчителів фізичної культури, а також класних керівників була спрямована на:
-         виховання в учнів ціннісної орієнтації на здоровий спосіб життя;
-         покращення  здоров'я;
-         придбання необхідних знань в області фізичної культури і спорту;
-         залучення учнів  до систематичних занять фізичною культурою і  спортом;
-         виховання  колективізму  і взаємодопомоги, дисциплінованості, сміливості, наполегливості, завзятості, витримки, спортивного  азарту,  взаємовиручки і підтримки.


























Людина і космос
Професійне свято працівників ракетно-космічної галузі України відзначається з 1997 року відповідно до Указу Президента. Також 12 квітня весь світ відзначає Міжнародний день польоту людини у космос (Міжнародний день космонавтики).
12 квітня 1961 року о 6:07 ранку з космодрому Байконур стартувала ракета, яка вивела на навколоземну орбіту космічний корабель «Восток» 3КА №3. Вперше у світі космічний корабель піднявся в Космос з людиною на борту. Корабель пілотував космонавт Юрій Олексійович Гагарін. Цей політ відкрив дорогу до зірок іншим дослідникам космосу.

У Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 12 квітня відбувся виховний захід «12 квітня – День працівників ракетно-космічної галузі». У ході заходу діти дізналися про першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка, познайомилися з його біографією, про цікаві факти з його життя. Учні переглянули мультимедійну презентацію «Місія - космос» та документальний фільм «Космічна місія». 
Бібліотекар Турочек С.В. познайомила з книжковою виставкою «Людина і космос». 
Учитель образотворчого мистецтва Шепелєва Л.І. підготувала виставку малюнків «Космос очима дітей». 
Учитель фізики Грошилін О.О. провів урок-конференцію «Україна і космічні досягнення». Учні переглянули цікаві досліди та запуск ракети на шкільному подвір’ї. Діти були в захваті, отримали багато позитивних і захоплюючих емоцій. 















Вода для всіх
22 березня щорічно відзначається Всесвітній день води, проведення якого започатковано Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних з водним фактором у світі.
З метою сприяння інформування учнів про необхідність шанобливого ставлення до води у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 22 березня 2019 року проводився виховний захід.
Воробйова Алла Іванівна, вчитель географії продемонструвала відеоролик про дбайливе ставлення  до українських річок та щодо наслідків потрапляння фосфатів до водойм.

Учні взяли активну участь у обговоренні надзвичайної важливості води для навколишнього природного середовища, і для суспільства в цілому.











Доля Кобзаря
З 11  до 15 березня 2019 року у Максимівській школі І – ІІ ступенів проводився Шевченківський тиждень під назвою  «Доля Кобзаря». Учні школи під керівництвом директора школи Гайдаша А.В., учителя української мови та літератури Саєнко Л.Т., класоводів Свистун Л.І., Іванової Д.В. вшановували пам'ять славетного і величного письменника – Тараса Григоровича Шевченка.
Творчість великого Кобзаря пройнята гарячою любовю до рідного краю і ненавистю до ворогів та гнобителів українського народу.  Нелегкою була доля поета. Про його думи і пісні, його полум’яний гнів проти кривдників трудового люду, його боротьбу за краще майбутнє розповідали учні у літературно-музичній композиції  «Доля Кобзаря». Під час свята звучали поетичні рядки Шевченка , такі як: «Заповіт»,  «Сон».  «Мені однаково»,  «Я не нездужаю нівроку», «Кавказ» тощо у художньому виконанні учнів 2 – 9 класів. Особливо на глядачів справило враження майстерне читання напамять вірша «Якби ви знали, паничі…» учнем 9 класу Сусідком Ярославом та уривка із поеми «Княжна» Кузьміч Анастасією.
Також дітьми були розіграні сценки дитячих років Тараса Шевчена. У них взяли участь Сажко Софія (2кл.), Сусідко Артур (6 кл.), Іванова Єлизавета (6 кл.), Вакуленко Вікторія (7 кл.), Корепанов Владислав (7 кл.), Бойко Ангеліна (9 кл.). Звучали пісні  на слова Тараса Шевченка у виконанні шкільного ансамблю  «Джерельце» (худ. керівник А.В.Гайдаш), відеопрезентації супроводжувалися декламуванням поезій Кобзаря.
Протягом тижня учням демонстрували як художні фільми про життєвий і творчий шлях поета, так і документальні: «Мій Шевченко», «Розповіді про Шевченка», «Таємниці генія Шевченка», «Тарас Шевченко». Учні із завмиранням серця поринали у світ думок, страждань, почуттів поета.
Цікавою була і вікторина, підготовлена і проведена з учнями 7 – 9 класів учителем української мови та літератури Саєнко Л.Т., по завершенні якої учениця 7 класу Кузьміч Анастасія отримала грамоту як найкращий знавець життєвого і творчого шляху Тараса Шевченка.
Окрім того, класні керівники та класоводи провели виховні години, присвячені Великому Кобзарю.
Шкільним бібліотекарем була  оформлена книжкова виставка, присвячена 205 річниці від дня народження геніального поета, прозаїка, драматурга, мислителя,  етнографа, історика, фольклориста, талановитого художника.

Весь тиждень зал прикрашала українська символіка, вишиті рушники, портрети Шевченка, учнівські малюнки.


















Карпатська Україна: 80річчя від дня проголошення незалежності

   У цьому році виповнюється 80 років від проголошення незалежності Карпатської України. Боротьба карпатських січовиків проти угорської агресії була першим випадком збройного опору гітлерівським планам з перекроювання кордонів у Європі напередодні Другої світової війни. Державне утворення, що проіснувало не великий час та було захоплене сусідньою Угорщиною, є важливим етапом розбудови української державності.
15 березня 2019 року у музичній залі Максимівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів , відбувся урочистий  виховний захід, присвячений 80-й річниці проголошення незалежності Карпатської України. Були присутні учні 1-9 класів. З віршованими рядками, на честь загиблих Карпатських січовиків,  виступили учні  7-9-х класів. Була виконана стрілецька пісня «Чорна гора».
Виступ учнів супроводжувався презентацією, яка висвітлювала  політичні процеси минулого століття, боротьбу закарпатців за незалежність, де присутні мали можливість ознайомитися з матеріалами, які свідчать про створення та діяльність Організації Народної Оборони «Карпатська січ», проголошення Карпатської України та її видатних діячів.
Присутні вшанували пам’ять полеглих  героїв  Карпатських січовиків – оборонців молодої незалежної Карпатської України – хвилиною мовчання.
Захід завершився переглядом документального фільму « Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939».
Приклад історії створення Карпатської України, її досвід розбудови державності, вкотре вказує, що тільки в єдності українська нація може перемогти. Єдність полишена конфронтації навколо різних політичних ідей, релігійних уподобань, заснована на святому патріотизмі, забезпечує матеріальне та духовне зростання, цілісність та міцність кожної славної держави, тому нехай  для кожного українця це стане за істину.














День українського добровольця

                З нагоди відзначення Дня українського добровольця та з метою подальшого зміцнення патріотичного духу в учнів, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 14 березня 2019 року були проведені заходи: перегляд мультимедійної презентації на тему: "Добровольці в різні часи"; години спілкування у 6-9 класах "Добровольці сьогодення"; тематична книжкова виставка "Добробати. Історія подвигу батальйонів".

         До масових заходів були залучені також учні початкової ланки.  Учні  середньої ланки взяли активну участь у літературно-музичній композиції «Вони для нас виборюють життя». Вони декламували  вірші, співали пісні «Моя Україна», «Молитва за Україну».  Сусідко Ярослав, Афендікова Влада та Вакуленко Вікторія показали інсценізацію «Балада про скибку хліба».

          По закінченню відбулося вшанування хвилиною мовчання та запалювання вогнику пам'яті загиблим захисникам Батьківщини.
            Найвищою нагородою для тих, хто уцілів у горнилі війни – є життя, а для загиблих – пам'ять. Досягнення  миру залежить від внеску кожного українця, починаючи від керівництва держави і закінчуючи учнем школи.












0 дискримінації
1 березня 2019 року у Максимівській ЗОШ І – ІІ ступенів відбувся виховний захід на тему «0 – дискримінації!» Його метою було ознайомити учнів з поняттям, формою та структурою дискримінації, виховувати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає расової дискримінації, розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації, формувати навички відповідальної та безпечної поведінки З цією метою з учнями 6 – 9 класів під керівництвом класних керівників Саєнко Л.Т., Воробйової А.І. був проведений тренінг «Скринька безпеки». Він мав таку структуру: вправи – «Знайомство», «Правила роботи», «Мої очікування», «Відгадай, хто», «Тягар емоцій», «Чому так стається?», «Скринька безпеки», «Я зможу допомогти», а також відбулась гра «Хто зайвий?». Учням продемонстрували документальні фільми: «Бої без правил», «Твоє право», «Зупиніться! Моя історія про боулінг», «Кібербулінг». Учням дуже сподобався цей тренінг. Для учнів початкової школи була проведена виховна година "0 дискримінації", на якій учні вчилися поважати один одного, грали в ігри, що збижують колектив.















Мова наша солов’їна…

         21 лютого 2019 року у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбулись заходи, присвячені Міжнародному Дню рідної мови.

         Цей день розпочався літературно-музичною композицією «Мова наша солов’їна». У ній взяли участь учні 6-9 класів. Глядачам дуже сподобались танці «Чарівні україночки», «Мир над Україною» у виконанні учнів 7 класу. Особливо зачарували пісні, які виконали учасники ансамблю «Джерельце»: «Музика рідного дому», «Чом ти не прийшов?», «Червона калина», «Це моя земля», «На нашій Україні».

І, звичайно, лунали прекрасні поетичні рядки про рідну українську мову. Їх читали напам’ять Ковальова К., Сусідко Я., Кузьміч А., Сафронова О., Вакуленко В. та інші учні.

         Потім цього дня відбувся  КВК під назвою «Люби і вивчай рідну мову». У ньому взяли участь дві команди: «Дивосвіт» і «Мовознавці». КВК був цікавий і захоплюючий. Команду-переможницю було нагороджено грамотою. Протягом дня учні старших класів писали диктант «Мови рідної скарби», для того щоб вдосконалити  свою орфографічну грамотність.

         Свято завершилось загальношкільним флешмобом під пісню Кузьми Скрябіна «Україна єдина» !






































Небесна Сотня воїнів майдану
З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, формування в учнів активної життєвої позиції, поваги та любові до Батьківщини, виховання почуття патріотизму, людяності, толерантності та справедливості 19-20 лютого 2019 року в Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбулися виховні заходи,  присвячені цій події.
         Розпочалася загальношкільна лінійка виконанням Державного Гімну України та Хвилиною мовчання під звук метронома. Потім заступник директора школи з навчально-виховної роботи  Антюхова В.В.  висвітлила основні події Єврореволюції. Учні 6,7,9 класів підготували портрети загиблих земляків, учасників подій на Майдані. Учень 9 класу Сусідко Ярослав виступив з  віршем «Мамо не плач, я повернусь весною» Оксани Максимишин-Корабель. Звучала фонограма пісні «Плине кача» та «Реквієм» Вольфганга-Амадея Моцарта. Також переглянули мультимедійну презентацію «20 лютого - День Героїв Небесної Сотні».
      Учні початкових класів  також взяли активну участь у підготовці виставки малюнків до Дня Героїв Небесної Сотні «Я славлю Україну».
         Жодний з присутніх не лишився байдужим. Кожен розумів, що загинули молоді, енергійні, не байдужі до власної держави люди. Ті, які прагнули змін на краще, щоб кожний громадянин мав можливість на гідне навчання, лікування, працю, захист, справедливість.
На завершення заходу всі учасники виготовили плакат «Слава Україні! Героям Слава!».
Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.  


























       День пам'яті воїнів-афганців
           15 лютого відзначають скорботний День пам'яті воїнів-афганців. В цьому році ще й ювілейний. Щороку ми шануємо пам'ять тих, хто поліг на афганській землі, дізнаємось про героїв цієї страшної війни.
         З цієї нагоди у Максимівській  ЗОШ І-ІІ ступенів бібліотекарем школи Турочек С.В.  було проведемо літературно-музичну композицію "Їх доля обпалена війною".
         Учні дізналися про страшні події тієї неоголошеної війни, про труднощі військових дій у чужій країні, про тривалу та трагедію сімей воїнів.
         Присутні переглянули презентацію, яка познайомила всіх з нашим земляком, воїном-інтернаціоналістом, Леонідом Івановичем Турочек.
         Лунали пісні та вірші, учні та гості переглянули документальну хроніку.
         Сільський бібліотекар Голубаш О.М. підготувала виставку з якою ознайомила присутніх

         Ми будемо завжди пам'ятати ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває і досі: у спогадах, у снах. у думках. Вони цього заслуговують. 

















Валентинів день

         День Святого Валентина у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів завжди проходить яскраво. Не став винятком і цей рік.

         З самого ранку працювала «Святкова пошта», завдяки якій всі учні школи могли освідчитися в своїх почуттях до будь-кого. Наприкінці дня представники поштової служби рознесли пошту адресатам.

         Активну участь взяли учні та батьки у конкурсі на кращу «Валентинку», де проявили свою фантазію та майстерність. Найкращі роботи отримали відповідні місця, а всі учасники конкурсу були нагороджені грамотами та подяками за участь за участь .




























Разом для найкращого Інтернету
Саме під таким гаслом 05 лютого 2019 року учні Максимівської загальноосвітньої школи взяли участь у заходах до Міжнародного Дня Безпечного Інтернету. 
Для учнів школи була проведена урок-гра, на якому учні 6,7,9 класів розповіли про День безпеки в Інтернеті, про основне призначення Інтернету, а також основні небезпеки, які можуть чекати нас в ньому.
Класоводами та класними керівниками були підготовлені й проведені різноманітні заходи з метою покращення обізнаності дітей та учнівської молоді з питань безпечного Інтернету. У рамках Всесвітнього дня безпечного Інтернету,  у школі було проведено низку заходів з метою зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції.
 З учнями початкових класів була проведена бесіда про важливість навичок безпечної роботи у мережі , а також переглянуто мультфільми про правила користування Інтернетом «Безпечний Інтернет». Для батьків дітей початкової ланки було розроблено і роздано пам’тки про правила безпечної роботи в Інтернеті.
 Учні середньої ланки ознайомилися з питанням інформаційної безпеки, а також з матеріалами, які зможуть допомогти дітям захистити себе від небезпеки віртуального світу. Також учнями було створено портрет Користувача Інтернету. З учнями 6 класу було проведено урок «Мій друг - Інтернет», на якому діти отримали уявлення про правила безпечного використання Інтернет–ресурсів. З учнями 7-9 класів було проведено тренінгове заняття «Безпека в мережі Інтернет». На якому школярі не тільки визначили основні небезпеки, які можуть спіткати дітей у мережі Інтернет, але й ще розвинули культуру поведінки в Інтернеті. 

Школярі дійшли висновку, що  Internet є дуже важливим джерелом інформації, користуватися яким поза сумнівом треба, проте при цьому не слід забувати про ті проблеми, які несе в собі глобальна мережа і відноситься до неї з часткою розумного скептицизму. Технічний прогрес зупинити неможливо, але слід пам'ятати, що у будь-якої новини є свої позитивні і негативні сторони. І чим стане Internet в нашому житті, залежить від нас.
























Всесвітній день водно-болотних угідь
Кожного року до Дня водно-болотних угідь проводяться екологічні заходи відповідно до Рамсарської конвенції, яка була підписана 2 лютого 1971 року.  У 2019 році за пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя та зміни клімату».
1 лютого у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів в рамках виховних заходів, присвячених Всесвітньому дню водно-болотних угідь було проведено інформаційну годину "Збережемо водно-болотні угіддя". Учитель географії Воробйова А.І. надала учням інформацію стосовно зазначеної теми. Учні 7 класу Сафронова Олександра, Афендікова Влада, Вакуленко Вікторія та Кузьміч Анастасія підготували цікаві повідомлення про об'єкти, які відносяться до вищезазначених угідь, їх рослинний та тваринний світ, а також розповіли про водно-болотні угіддя України, котрі отримали статус міжнародних.
В кінці заходу було проведено цікаву гру-вікторину "Чим корисні болота". Діти дізналися багато цікавого про органічний світ боліт, їх значення у природі та для людини. Також учні проглянули цікаві науково-популярні фільми про заповідні місця України: "Дунайські плавні", "Меотида", "Сиваш".
 Всі учасники виховного заходу отримали цікаву пізнавальну інформацію про необхідність збереження водно-болотних угідь.























Пам’яті Героїв Крут
         З метою забезпечення належної організації та проведення заходів до Дня вшанування Героїв Крут, утвердження високої політичної культури у суспільстві, поваги до історичного минулого українського народу, патріотичного виховання учнів, відродження історичної пам’яті українського народу,  поваги до історії держави, а також розвитку інтересу учнів до подій минулих років, які вплинули на основні процеси державотворення 29 січня 2019 року у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проводились заходи, присвячені знаменній даті Дня пам’яті героїв битви під Крутами.
         Гуртківці «Рідний край» під керівництвом учителя історії Валентини Антюхової підготували та провели ряд заходів, у ході  яких розповіли іншим учням про патріотизм студентів Київського університету імені Святого Володимира, які незважаючи на молодий вік стали на захист самостійної України. Діти дізналися, що саме під час української революції відбулася трагічна подія, яка вплинула на свідомість багатьох українців – це битва на станції Крути. Для школярів також було проведено інформаційні хвилинки «Історичні факти бою під Крутами» під час уроків історії.
Вчитель інформатики Іванова Д.В. на уроках інформатики продемонструвала  для учнів 6-9-х класів  історико - просвітницький  фільм  «Невідома Україна», фільм 91 «Лист без конверта»
         28 січня 2019 року класними керівниками 1-9 класів проведено єдиний день інформування з нагоди Дня пам’яті Героїв Крут.
Шкільним бібліотекарем підготовлено книжкову виставку фотодокументів та матеріалів: “Крути: подвиг, трагедія, пам’ять ”.
Проведення подібних заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події під Крутами та відчути їх значення у сьогоденні.




























Пам’яті жертв Голокосту
Щороку 27 січня Україна разом із усією світовою спільнотою вшановує пам'ять жертв Голокосту – мільйонів єврейських жінок, чоловіків і дітей, які загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни. 
До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів з метою поглиблення знань учнів про Голокост під час Другої Світової війни, виховання в учнів толерантності та поваги до інших народів, вшанування пам’яті загиблих у Голокості, було проведено ряд просвітницьких та інформаційних заходів.
Учні 9 класу під керівництвом учителя історії Антюхової В.В. підготували презентацію «Голокост: забуттю не підлягає». З   розповіді  діти дізналися що  означає це вбивче слово, місця , де відбувалися масові вбивства. Після перегляду презентації учні висловлювали власну думку щодо Голокосту, ділилися враженнями про події та глибоко співчували жертвам Голокосту та тим людям, які дивом врятувалися від масового знищення нацистами. вшанували пам’ять   невинно убієнних.
 Про це страшне лихо також розповіла  слухачам бібліотекар. Діти переглянули принесені документальні фотографії тих  часів, ознайомилися з принесеними книгами, які  передають всю глибину трагізму приречених на смерть людей.
На завершення заходу  учень 9 класу Сусідко Ярослав продекламував  вірша під  назвою «Бабин Яр» , що присвячений минулим подіям. З болем, сумом і жалем  в очах і душах  подумки підсумували  - такого   жаху  не повинно  повторитися! 
У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост.. Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші  діти не стали жертвами, катами чи байдужими спостерігачами. Будемо пам’ятати…


























100-річчя Соборності України
         Щороку 22-го січня в Україні святкують День Соборності. З метою формування патріотичних почуттів учнів на основі вшанування багатовікової історії національного державотворення, поваги до подвигу борців за свободу, незалежність і територіальну цілісність, єднання суспільства у справі розбудови України як високо розвинутої держави  в Максимівській загальноосвітній школі  І-ІІ ступенів було організовано та проведено ряд заходів інформаційного, просвітницького та виховного характеру.
З метою поглиблення знань школярів про історію виникнення свята Соборності України в усіх класах класоводи та класні керівники провели години спілкування та бесіди «Акт злуки – втілення ідеалу соборної України». Діти висловлювали свої думки щодо здійснення мрії українського народу про Незалежну, Соборну національну державу, про майбутнє об’єднаної України, яку розбудовувати молодому поколінню патріотів своєї держави.
         22 січня з самого ранку у школі звучали пісні про Україну «Лише у нас на Україні», «Добрий день, матусю Україна», «На нашій Україні», «Мир над Україною», «За сонце, за небо» та інші. Учні прийшли святково вбрані: у вишиванках, з жовто-блакитними стрічками, прапорцями та повітряними кульками. Гаслом дня стали слова: «Україна понад усе!» На урочистій лінійці відбулося внесення Державного Прапору України та звучання Державного Гімну України. Потім учні школи залучилися до квест-гри, під час якої виконували завдання з історії України, географії України, української мови та літератури та мистецтва. Завершилася квест-гра заключною вікториною.
Учителем інформатики Івановою Д.В. було організовано перегляд відеоматеріалів до Дня Соборності України та з географії України «Сім природних чудес України». Також всі учні школи взяли активну участь у колективному читанні вірша «Любіть Україну» В.Сосюри та  флешмобі під пісню Кузьми Скрябіна «Україна єдина». Шкільний бібліотекар познайомила учнів з тематичною виставкою «Україна – соборна держава».
Цей виховний захід допоміг дітям усвідомити, що лише в єдності дій та соборності душ можна досягти  величної мети – побудувати економічно й духовно багату Україну. Учні впевнені, що історична память – святиня народу, нації. У кожного народу є сторінки історії, які не можуть і не повинні бути забуті. Бо в єдності - наша сила і наше майбутнє!       
           



























Новорічна казка
28 грудня 2018 року у Максимівській загальноосвітній школі  І-ІІ ступенів відбулось Новорічне свято під назвою «У гостях у казки», на яке завітали учні, батьки та жителі села.
Свято побудоване за казковим сюжетом із використанням «машини часу» зачарувало всіх глядачів веселими пригодами, які траплялися з Дідом Морозом (Сусідко Я., 9 клас), Снігуркою (Колеснікова У., 6 клас), Алладіном (Антюхов В., 9 клас), Білосніжкою (Іванова Є., 6 клас), Попелюшкою (Сажко К., 6 клас), Принцем (Кілаш Д., 6 клас), Бабою Ягою (Ковальова К., 9 клас), Сніговою Королевою (Сафронова О., 7 клас ), Тіком і Таком (Кузьміч А., Афендікова В., 7 клас). Під час свята лунали радісні Новорічні пісні та вірші. Усі діти веселили присутніх запальними танцями, розігрували комічні сценки, водили хороводи. Для дітй було проведено багато ігор та конкурсів, вони із задоволенням приймали у них участь, а Дід Мороз та Снігурка вручали призи та солодощі.

Треба відзначити, що  багато зусиль для організації цього свята приклали керівник хореографічного гуртка Турочек С.В., усі класні керівники та класоводи школи, а чудове музичне оформлення забезпечив учитель музики Гайдаш А.В.





























14 грудня - День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.
 Події понад 32-річної давності ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Чорнобильська катастрофа є болем і проблемою всієї громадськості . День 14 грудня 1986 року - це не тільки закриття саркофага на Чорнобильській АЕС, але і подолання найбільшої техногенної катастрофи. І тепер не лише в квітневий день 26 числа, а і 14 грудня вже стало доброю традицією вшановувати пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха, а також висловлювати щирі слова подяки всім ліквідаторам за мужність і героїзм. 10 листопада 2006 року Президентом України підписано Указ “Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”
У Максимівській загальноосвітні школі І-ІІ ступенів 14 грудня 2018 року на урочистій лінійці вчителі та учні школи згадали про подвиг простих людей, які ризикували своїм життям і здоров'ям заради майбутнього та вшанували пам'ять загиблих героїв і жертв чорнобильської катастрофи хвилиною мовчання. У нашому селі також є учасники ліквідації аварії: Кінжерський Роман Васильович, Будовський Євген Миколайович, Юданова Валентина Корніївна. Учні відвідали їх вдома, привітали з Днем ліквідатора та запросили в школу на годину пам’яті «Чорнобиль: подвиг і трагедія», яку організувала і провела учитель російської мови Шепелєва Людмила Іванівна. Учень 9 класу Сусідко Ярослав висловив  власну думку про те, що Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим, тому велика шана і уклін до землі всім героям, всім, хто не жалкував себе, всім, хто спас нас від ще більшого лиха. 
В музичній залі школи організована книжкова тематична виставка на тему: "Мужність і біль Чорнобиля".
Величний подвиг здійснили всі, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці атомної електростанції. Від усього серця зичимо ми героям-ліквідаторам та усім Донбасівцям, хто пам’ятає світ до Чорнобиля і тим, хто народився вже після катастрофи, – міцності духу, здоров’я і впевненості у завтрашньому дні!
























Всеукраїнський тиждень права
             З 10.12. по 13. 12.18 року. у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проходив Тиждень права.
З метою ефективного проведення Тижня було складено план заходів, який грунтувався на різноманітті видів та форм роботи. Основною метою Тижня було: підвищити інтерес учнів до правознавства, створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях.
            Тиждень розпочався загальношкільною лінійкою «10 грудня – Міжнародний День прав людини», на якій учні ознайомилися з планом виховних заходів та історією святкування Тижня права.
 Протягом Тижня  класні керівники 1 – 4 класів організували та провели у школі тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру «Права дитини».Під час ігор діти закріпили знання про права і обов’язки, висловлювали власні думки, робили висновки, складали листи-поради героям мультфільмів та казок.
Класні керівники 6 – 9 класів провели науково – практичні конференції,    семінари, зустрічі за круглим столом, дискусії, присвячені проблематиці прав людини «Твої права і обов’язки», «Європейські цінності», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». Під час  заходів учителі звертали особливу увагу на морально-етичні аспекти у правовому вихованні. З метою з’ясування забезпечення прав дитини на здоровий спосіб життя з боку сім’ї було проведене анкетування учнів.
Турочек Світлана Вікторівна, завідувач бібліотекою, організувала та провела книжкову виставку «Діти:злочин і кара», презентацію видань про права людини та іншої літератури правового змісту, ознайомила з матеріалами, представленими на них.
Шепелєва Людмила Іванівна, учитель образотворчого мистецтва та класні керівники 1-9 класів організували виставку малюнків з правової тематики «Ми маємо право». Діти з радістю створили малюнки про основні права та обов’язки дітей, про шкідливість алкоголю та тютюнопаління.
Учитель інформатики Луцик Дарина Вадимівна організувала у школі показ науково-популярного фільму «Конвенція про права дитини» та відеофільм «Великі права маленької дитини», після яких відбулося обговорення. Слід зазначити, що учні порадували своєю активністю.
Антюхова Валентина Василівна, учитель правознавства провела відкритий виховний захід  у формі  правового  брейн – рингу «Його величність Закон» для учнів 6-9 класів з нагоди проголошення «Загальної декларації прав людини», у рамках якого висвітлила питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття сутності прав людини, основних механізмів їх захисту.

            Отже, проведені виховні заходи протягом Тижня права сприяли вивченню та поглибленню знань учнів у галузі права, розвивали їхню творчість, мислення, закликали до здорового способу життя як гідних громадян сучасного українського суспільства.


































Свято доблесті і мужності
6 грудня – День Збройних Сил України – свято сміливих, сильних, спритних, витривалих та мужніх захисників незалежності нашої України.
З метою забезпечення комплексного підходу до підвищення рівня національно-патріотичного виховання учнів, створення умов для творчого, гармонійного розвитку особистості, спонукання учнівської молоді до осмислення себе як частинки великого українського народу, розвитку розумових і фізичних здібностей, кмітливості і спритності; дружби та взаємоповаги один до одного, взаєморозуміння та відповідно до плану роботи на 2018-2019 навчальний рік у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбулися урочисті загальношкільні заходи до Дня Збройних Сил України.
Учні 2 класу підготували малюнки на тему «Святкуємо День Збройних Сил України».
В шкільній бібліотеці учні мали змогу оглянути виставку літератури під назвою « Збройні сили України. Від минулого до сьогодення».
В 1,2,4 класах були проведені виховні години на тему «Історія створення Збройних Сил України». Інформаційні години «А ми ту славу збережемо!» проводилися в 6,7,9 класах.
В кінці дня школярі здійснили цікаву подорож у дивовижний світ чоловічої  сили і краси, кмітливості і майстерності. Справжній чоловік – це сильний чоловік. У нього справа честі понад усе. Тому наші хлопці погодилися позмагатися у спортивно-розважальних конкурсах «Хлопці-молодці», щоб продемонструвати свою спритність, витривалість. Участь брали дві команди під назвами «Атака і «Застава». Паузи між змаганнями заповнювали чудові виступи дівчат: вони захоплено декламували вірші, співали пісні про захисників Вітчизни «Таточку, татусю», «Офіцери» .

У Конституції України сказано, що служба в Збройних силах України, захист Вітчизни, її незалежності та територіальної цілісності - по­чесний обов'язок кожного молодого громадянина. І ми віримо, що наші хлопці і юнаки з честю виконуватимуть свій обов’язок перед Батьківщиною, і що наше українське небо буде мирним і безхмарним! Виховуючи в наших дітях повагу до минулого свого народу , маємо надію , що сьогодення принесе світлі плоди у майбутньому.


























«16 днів проти насилля»
25 листопада 2018 року у Максимівській загальноосвітній школі стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля» під гаслом "Від миру вдома до миру в усьому світі". Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата у 1991 році. Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок та датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини.
Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля.
Педагогічним колективом школи була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. Міжнародна акція «16 днів проти насилля» розпочалась з створення інформаційного інтерактивного стенду «Захисти життя – зупини насильство!». До уваги читачів була представлена тематична книжкова виставка «Ні - дитячому  насильству». Також розміщена інформація «Батькам про права дитини», «Як захищені права дітей в Україні?». Проведено анкетування учнів, де головним питанням було: «Поширення та форми насильства в школі».
Учні нашої школи залюбки приєдналися до участі в Міжнародній акції «16 днів проти насилля». Було проведено низку тематичних виховних заходів, конкурсів малюнків, психологічних тренінгів. Відбулась зустріч із працівником Мар’їнського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Малик Тетяною Василівною, на якій провелась лекція з елементами бесіди «На захисті дитини від насильства стоїть закон» та  переглянуто повчальні відеоролики. Діти залюбки спілкувались з Тетяною Василівною, відповідали на запитання. За активну участь працівниця почастувала дітей цукерками.
До роботи залучили й батьків, які відповідально віднеслись до конкурсу «Батьківська квітка любові». Батьківський комітет відзначив найактивніших учасників та визначив переможців конкурсу.
У рамках акції відбулися такі заходи: 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом, були проведені різноманітні тематичні виховні години з питання попередження розповсюдження СНІДу та ВІЛ: «міфи і факти»; урок здоров’я «Захисти себе від СНІД/ВІЛ» та Акція «Червона стрічка», в якій взяли участь всі учні та працівники Максимівської школи, одягнувши червону стрічку.  
Найменші учні школи взяли участь у конкурсі «Наші долоньки проти насильства». Зі своїх долоньок діти виготовляли різні фігурки, протистоявши таким чином насиллю.

Закінчилась акція «16 днів проти насилля» заходом в ігровій формі «Права людини». Профілактика жорстокої поведінки, бездоглядності, безпритульності дітей, непорозуміння в сім'ї - завдання, яке стоїть перед педагогами школи. Ми повинні донести до дитини розуміння того, що насилля є порушенням прав людини. 
































Заходи до дня інвалідів
3 грудня весь світ відзначає день інвалідів. Зустрічі, акції – все зроблено для того, щоб привернути увагу до проблем інвалідів. Сільський бібліотекар Голубаш О.М. підготувала годину спілкування «Даруйте людям доброту» та залучила до активної участі учнів нашої школи. Під її керівництвом діти записали побажання дітям-інвалідам на символічній квітці-семицвітці.
У Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів класоводами та класними керівниками  1-9-х класів було проведено такі заходи: виховні години, години спілкування, бесіди «Відкрий серце для добра», «Що означає бути людиною?», «Людина починається з добра», «Що значить бути добрим», «Твори добро, бо ти – людина», «Я вірю в силу доброти», «Добра людина – вихована людина», «Ти знаєш, що ти людина?», «Що ти можеш зробити для інших людей», «Ми живемо поряд з вами».
В бібліотеці школи бібліотекарі Турочек С.В. та Голубаш О.М. підготували виставку літератури «Не втрачай надію», «Ні – дитячому насильству».

З 25 листопада по 15 грудня в школі проходить благодійна акція «Серце до серця», зібрані кошти будуть передані діткам з особливими потребами та онкохворим дітям Мар’їнського району.




















1 грудня - День боротьби зі СНІДом
     З метою формування здорового способу життя, привернення уваги до проблеми поширення венеричних хвороб, підвищення рівня обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД, його профілактику 30 листопада у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів  було проведено ряд заходів з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щорічно відзначається 1 грудня.
Учитель біології Воробйова А.І. організувала акцію, в якій взяли участь всі учні та працівники школи, одягнувши червону стрічку. Алла Іванівна провела з учнями середньої ланки бесіду "Епідеміологічна ситуація з ВІЛ-інфекції/СНІДу у Донецькій області". Потім відбулася  годину здоров'я "СНІД. Хто попереджений - той захищений". Учні переглянули презентацію та відеофільм.  Учні 7 класу підготували і провели вікторину "СНІД та ВІЛ: міфи і факти".
     Бібліотекар Турочек С.В. підготувала тематичну виставку літератури "Цікавість ціною в життя".
Усі проведені заходи сприяли підвищенню рівня інформованості учнів про соціально–небезпечні хвороби та формування толерантного ставлення до людей із ВІЛ–позитивним статусом.



















Відкритий урок для батьків

28 листопада учитель Максимівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Луцик Дарина Вадимівна провела відкритий урок з математики  «Морська подорож учнів 2 класу». Особливого настрою уроку додало те, що хлопчики, навчаючись, подорожували з героями улюблених мультфільмів. Юні джентельмени відчули себе справжніми мисливцями за скарбами. Вони перепливли математичне море «Вирази з дужками», подолали коралові рифи «Числа», прибули на острів «Практичне розв’язування виразів». На уроці математики учні 2 класу довели, що чудово орієнтуються в темі. Хлопчики були старанними, активними, розумними, кмітливими. Мами з гордістю спостерігали за своїми дітками. Нагородою за вдале виконання завдань від усіх персонажів мультфільмів стала повна скриня неоціненного скарбу – математичних знань!  

























Памяті жертв Голодомору

23 листопада у Максимівській загальноосвітній школі I-II ступенів відбулись тематичні заходи щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, метою яких було формування в учнів щирих людських почуттів, співчуття до трагічної долі рідного народу, громадянської відповідальності за його майбутнє. Гасло цьогорічних пам’ятних заходів: «Ми пам’ятаємо! Ми -  сильні!» - для України, «Україна пам’ятає! Світ визнає!» - для світу.

Учитель початкових класів Луцик Д.В. провела для учнів 1-4-х класів  виховну годину «Свіча милосердя». Метою заходу було вшанувати пам'ять безвинно замучених голодом людей, виховувати в учнів особистісні риси громадянина України. Учні 1-4 класів розказували підготовлені вірші,  переглянули відео  «Даруй добро», пограли в гру «Якщо добра людина».

Учитель історії Антюхова В.В.  підготувала для учнів 6,7,9-х класів    Годину пам'яті «Жнива скорботи». Діти дізналися про голодомор, як одну з найстрашніших сторінок у новітній історії українського народу та ознайомилися з безпосереднім свідченням голодомору – статистикою.  Усі присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання і взяли участь в акції «Свічка пам'яті», де кожен клас запалив свою свічку.

Бібліотекар Турочек С.В.  оформила виставку літератури «Чорні сторінки історії» до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.  Матеріали виставки підводили думку кожного учня до аналізу подій 33-го року та до того, щоб  цінувати щасливе сьогодення.

Як відомо, жертв Голодомору – геноциду українського народу – вшановують щороку в четверту суботу листопада. Цього року цей день пам’яті випадає на 24 листопада. Усім присутнім запропоновано долучитися до участі у загальнонаціональній хвилині мовчання та акції «Засвіти свічку у вікні», яка відбудеться о 16.00.










































“Революція Гідності: як це було...”
           
З метою формування у школярів ціннісного ставлення до України та прав і свобод людини, європейського вибору українців, з 19 по 21 листопада 2018 року Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів згідно плану роботи були проведені заходи, щодо відзначання Дня Гідності  і Свободи.
Учитель історії Антюхова В.В. провела тематичну лінійку «21 листопада – День Гідності та Свободи», «Молитва за Україну». Вона розповіла про події цих років і побажала всім не втрачати людську гідність та вірити у щасливе майбутнє нашого народу. А у фойє школи була представлена тематична виставка  “З Україною в серці”.
Учні початкових класів взяли участь у виставці малюнків  «Мир. Свобода. Україна». Актив учнівського самоврядування  підготував інформаційні перерви на тему :«Майдан − шлях до свободи», «Пам’ятаємо подвиг героїв Небесної сотні». Бібліотекар Турочек С.В. організувала для учнів 6,7,9 класів перегляд та обговорення документального фільму «Зима, що нас змінила». Цікаві та змістовні виховні години «Майбутнє творять вільні» проводилися  у всіх класах. Також школярі долучилися до акції «Запалимо Свічку пам’яті».
Відзначаючи День Гідності та Свободи ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.
Слава Україні! Героям Слава!




















Конкурс імені Петра Яцика
         З 9 по 16 листопада в Максимівській загальноосвітній школі проводився І (шкільний ) етап ХІХ Міжнародного конкурсу серед учнів школи на кращого знавця української мови імені Петра Яцика за віковими категоріями.
До участі у конкурсі було залучено учнів 4,6,7,9 класів. В конкурсі взяло участь 25 учнів школи: молодшого віку – 5  учнів, середнього - 20  учнів.
Проведенню конкурсу передувала велика організаційно-методична робота вчителя початкових класів Свистун Л.І.та вчителя української мови і літератури Саєнко Л.Т.
На засіданнях ШМО вчителі ознайомилися з Положенням про Міжнародний дитячий конкурс знавців української мови. Вчителі підібрали відповідні завдання, різнорівневі тести, творчі завдання.
Переможцями І шкільного етапу конкурсу найкращого знавця української мови стали: Кузьміч Поліна – учениця 4 класу, Колеснікова Уляна – учениця 6 класу, Кузьміч Анастасія та Сафронова Олександра – учениці 7 класу, Сусідко Ярослав – учень 9 класу.





                                                                               Свято хліборобів

День працівників сільського господарства - свято, що традиційно підсумовує кропітку працю аграріїв, завершує хліборобський рік, сповнений хвилюваннями і турботами про врожай. З нагоди професійного свята мешканці села Максимівка зібралися 17 листопада в залі сільського клубу.Щоб привітати людей праці, на свято прибули гості - голова Новоукраїнської сільської ради Перетятько О.І., директор ВД «Максимівське» Міломаєв П.О., директор Максимівської школи Гайдаш А.В. та депутат сільської ради Аврамченко Л.В. Гостей зустріли хлопчик та дівчинка в національному вбранні із запашним короваєм з нового врожаю – символом миру і достатку.Із вітальним словом до шанованих людей звернувся сільський голова Перетятько О.І. Він підбив підсумки сільськогосподарського року і наголосив, що цього року наші аграрії доклали максимум зусиль, щоб закріпити позитивні тенденції в розвитку сільськогосподарського виробництва в Мар’їнському районі. Висловив слова вдячності сільським трудівникам та найтепліші вітання директор ВД «Максимівське» Міломаєв П.О. Особливе враження справив на всіх присутніх виступ учнів Максимівської школи на чолі з директором школи Гайдашем А.В. Вони подарували незабутню зустріч із народною та сучасною українською піснею, запальними танцями. Учні Максимівської школи привітали працівників ВД «Максимівське» з професійним святом - Днем працівника сільського господарства та підсумками виробничого року. Від щирого серця діти висловили слова привітання та вдячності, виконали танці та пісні, присвячені славетній праці хлібороба. З особливою теплотою та вдячністю прозвучали слова- звернення директора школи Гайдаша А.В до сільського голови Перетятька О.І. та директора ВД «Максимівське» Міломаєва П.О. Це люди, які постійно переймаються проблемами школи, підтримують всі наші починання. Низький уклін Вам, хлібороби!







Тернистий шлях до незалежності

         З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, визнання історичного значення подій, пов'язаних з визвольною боротьбою початку ХХ століття та утвердження української державності у формі Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, пам’яті учасників революції 1917-1921 років у Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 14 листопада 2018 року відбувся урочистий інформаційно-просвітницький захід «100-річчя "листопадового зриву" та 100-річчя заснування Української академії наук». На ньому були присутні учні, вчителі, працівники школи, батьки. Захід розпочато звучанням Державного Гімну України та внесенням Державного Прапору України.
         Учні 9-го класу під керівництвом учителя історії Антюхової В.В.  ознайомили присутніх із життям політичних, громадських, військових та культурних діячів того часу, висвітлили основні хронологічні події революції: «Українська Центральна Рада», «100-тисячна маніфестація на Софійській площі», «ІІ-й Всеукраїнський військовий з’їзд», «Універсали Центральної Ради», «Директорія», «Акт злуки». У виконанні вокального ансамблю "Джерельце" прозвучали пісні "Моя Україна", "Мій рідний край". Учень 9-го класу Сусідко Ярослав декламував вірш Р.Завадовича "Вісімнадцятого року листопад", який справив на всіх особливе враження. Також учні переглянули документальний фільм "Перший день".
         Бібліотекар Турочек С.В. підготувала книжкову тематичну виставку "Хроніки українська революції".
         Класні керівники 6-9-х класів провели години спілкування на тему "Українська революція 1917-1921 років".
         Директор школи Гайдаш А.В. у своєму виступі  акцентував увагу на актуальності ідей суверенності та соборності держави, її територіальної цілісності.














Кожному миле його слово рідне
         9 листопада у Максимівській ЗОШ І – ІІ ступенів відзначалось цікаво та урочисто велике свято - День української писемності та мови (директор школи – Гайдаш А.В.)  Мова – це душа нації, її генетичний  код, а писемність – найістотніше знаряддя культури, яке у просторі і часі розширює функціювання мови. 
        З метою поглиблення знань учнів про витоки рідної мови,  виховання  почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, українського слова, усвідомлення причетності до подій, що відбуваються в Україні, формування переконаності у нетлінності духовних скарбів народу у школі відбулась низка заходів, приурочена  цій славетній даті. Цього дня вся школа цвіла від розмаїття вишиванок, у яких прийшли на свято вчителі та учні. Класоводи Свистун Л.І., Решетняк А.І., Луцик Д.В. (1 – 4 клас)  разом з учнями грали в мовознавчу гру  «Слово до слова – складеться мова». З учнями 6 – 9 класів було проведене свято  «Кожному миле його слово рідне», організоване вчителем української мови та літератури Саєнко Л.Т.  Розпочалось воно цікавою презентацією «Мови рідної скарби», з якої учні дізнались про історію української писемності та мови. 
        На святі лунали поетичні рядки, під час яких школярі, декламуючи поезії, доводили, що  сила слова безмежна, якщо воно виважене, живе й іскристе (учні 6 класу: Сажко К., Сусідко А., Кілаш Д., Іванова Є.; учні 7 класу: Кузьмич А., Сафронова О., Вакуленко В., Афендикова В. та ін.) Також з великим захопленням діти та вчителі слухали виступ шкільного ансамблю  «Джерельце» (худ.керівник Гайдаш А.В.), у виконанні якого звучали пісні:  «Розкажи про Україну»,  «Там червона калина», «На нашій Україні» та інші.  Глядачам сподобались і різноманітні мовні конкурси та веселі сценки. 
        Усі учні школи, педагоги, техпрацівники долучилися  до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Крила України».  Та й це ще не всі події визначного дня у школі.  Завідуюча шкільною бібліотекою Турочек С.В. презентувала для учнів початкової та середньої школи усний журнал   «Невичерпна духовна скарбниця». Також на це свято завітала Голубаш С.В. – сільський бібліотекар, яка цікаво розповіла про преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, а також ознайомила учнів із книжковою виставкою під назвою «Душа народу слові» .У цей день багато учнів взяли участь у конкурсі знавців рідної мови імені Петра Яцика. Переможці шкільного етапу представлятимуть нашу школу і в районному конкурсі. 
        Завершальною самобутньою ноткою святкування Дня української писемності та мови став флешмоб  «Рідна мова в рідній школі»


















1944 - рік вигнання нацистів з України
П’ять років тому в календарі з’явилася ще одна пам’ятна дата, встановлена указом глави держави «з метою вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу в Другій світовій війні». Відтоді 28 жовтня відзначаємо як День визволення України від фашистських загарбників. Того осіннього дня у далекому вже 1944 – му відлунали останні залпи Великої Вітчизняної війни на території України, бої за визволення якої тривали понад півтора року.       
У ці осінні дні у  Максимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проводяться пам'ятні заходи, присвячені 74-ій річниці визволення України. З метою гідного вшанування пам’яті визволителів відбулася урочиста лінійка під назвою «Ті, що боролися за свободу».
Учитель історії Антюхова В.В. провела  з учнями 6-9 класів тематичний урок «У тиші урочисті до памяті йдемо».
Бібліотекар Турочек С.В. підготувала літературно-тематичну книжкову виставку «Безсмертна слава у віках», матеріали якої узагальнюють важкий шлях героїчного визволення України сімдесят чотири роки тому.
Учні 6-9 класів взяли активну участь у впорядкуванні меморіальної стели «Скорбота мати».
Вічна пам'ять визволителям Української землі, полеглим на полі битви! Честь і слава живим героям!














Немає коментарів:

Дописати коментар